Провадження № 2-з/742/4/19
Єдиний унікальний № 742/619/19
УХВАЛА
19 лютого 2019 року
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Коваленко А.В. розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову.,-
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Прилуцького міськрайонного суду знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана на розгляд судді Коваленко А.В.
В зв язку з прийняттям участі в справі представника позивача ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_2 головуючий суддя Коваленко А.В. заявив самовідвід, аргументуючи його тим, що ОСОБА_3 адвокатів Чернігівської області від 25.01.2019 року його невістці ОСОБА_4 призначено стажування у адвоката ОСОБА_2, який представляє інтереси позивача ОСОБА_1, а тому вважаю, що це може викликати сумнів в об'єктивності та неупередженості судді та в разі ухвалення рішення , останнє буде прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, що тягне за собою адміністративну відповідальність.
Враховуючи ці обставини, вважає для себе неможливим розглядати по суті дану цивільну справу.
Згідно ч. 1 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Відповідно до ч.1, 2, 8 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обгрунтованість. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч.9 ст. 40 ЦПК України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Згідно практики Європейського суду з прав людини (рішення від 094 1.2006 року у справі "Білуга проти України", від 28.10.1998 року у справі "Ветштайн проти Швейцарії", тощо) важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов'язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
За таких обставин, для гарантії неупередженого та об'єктивного здійснення правосуддя, заява про самовідвід судді підлягає задоволенню.
На підставі вищенаведеного та керуючись ч. 1 ст. 39, ч.1, 2, 8 ст. 40, ч.9 ст. 40 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заявлений головуючим по справі суддею Коваленком А.В. самовідвід задовільнити.
Справу передати в канцелярію Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області для визначення судді в порядку ст.33 ЦПК України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя А.В.Коваленко
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2019 |
Номер документу | 79970544 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Коваленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні