Рішення
від 21.02.2019 по справі 240/35/19
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2019 року м. Житомир справа № 240/35/19

категорія 112010200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер" про стягнення 24872,86 грн.,

встановив:

ОСОБА_1 об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість із відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року в загальній сумі 24872,86 гривень.

В обґрунтування позову зазначено, що Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер" відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зареєстроване в ОСОБА_1 об'єднаному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Позивач вказує, що у відповідача згідно розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виникла заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на зазначених умовах за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року в сумі 24872,86 гривень. Оскільки заборгованість відповідачем не погашена, тому підлягає стягненню в примусовому порядку.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 січня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Копію вищезазначеної ухвали 24 січня 2019 року було надіслано рекомендованим листом на адресу місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер", що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

З рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, що повернулось на адресу суду, вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Принтер" отримало ухвалу про відкриття провадження у справі 28 січня 2019 року.

Разом з тим, станом на дату розгляду справи відповідач свого права на заперечення проти заявлених позовних вимог не реалізував, відзиву на позовну заяву до суду не надавав, а тому відповідно до положень ч. 6 ст. 162, ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Принтер" (код ЄДРПОУ 02466333) зареєстроване в ОСОБА_1 об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер платника 050010065).

В матеріалах справи містяться розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з грудня 2017 року, з 2018 року, та з квітня 2018 року, які були надіслані позивачу ОСОБА_1 об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області (а.с. 9-11). З вищезазначених розрахунків вбачається, що за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року загальна сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яка підлягає відшкодуванню Товариством з обмеженою відповідальністю "Принтер", становить 24872,86 гривень.

Разом з тим, вищевказана сума відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (за списком № 2) в розмірі 24872,86 гривень Товариством з обмеженою відповідальністю "Принтер" у визначені законом строки сплачена не була, а тому вона набула статусу заборгованості, що підтверджується наданою позивачем довідкою-розрахунком заборгованості (а.с.8) та карткою особового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер" по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 (а.с.12-13).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до пп. 7, 9 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 41/26486, управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднані управління призначають (здійснюють перерахунок) і виплачують пенсії (в тому числі пенсію за віком на пільгових умовах), щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інших виплати відповідно до законодавства, а також здійснюють стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів (в тому числі витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах).

Пунктом 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України від 09.07.2003 №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, що була чинною з 01.01.2018) передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.

Відповідно до п. 1 ст. 2, п.1 ст.4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Процедура стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначена в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженій постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.

Згідно з п. 6.1 Інструкції № 21-1 для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":

- особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

- особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до п. 6.4 Інструкції № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктом 6.5. Інструкції № 21-1 передбачено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8 а до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Згідно з пунктами 6.7, 6.8 Інструкції № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.

Проаналізувавши вищезазначені норми, суд приходить до висновку про наявність обов'язку підприємств та організацій відшкодовувати витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених особам відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону №1788-ХІІ.

Відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом України за період з грудня 2018 року по грудень 2019 року в розмірі 24872,86 грн., що підтверджується наявними у матеріалах справи розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с.9-11), довідкою-розрахунком заборгованості (а.с.8) та карткою особового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер" по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 (а.с.12-13).

Докази погашення заборгованості у матеріалах справи відсутні. Відповідач суму боргу не оскаржив, письмового відзиву на позов суду не надіслав.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Древлянська, 1, смт. Хорошів, Хорошівський район, Житомирська область, 12101; код ЄДРПОУ 41246794) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер" (вул. Соборна, 16, смт. Хорошів, Хорошівський район, Житомирська область, 12101; код ЄДРПОУ 02466333) - задовольнити.

Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Принтер" (вул. Соборна, 16, смт. Хорошів, Хорошівський район, Житомирська облвсть, 12101; код ЄДРПОУ 02466333) на користь ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Древлянська, 1, смт. Хорошів, Хорошівський район, Житомирська область, 12101; код ЄДРПОУ 41246794) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року в загальній сумі 24872,86 грн. (двадцять чотири тисячі вісімсот сімдесят дві гривні вісімдесят шість копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Е.Черняхович

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.02.2019
Оприлюднено22.02.2019
Номер документу79993908
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —240/35/19

Ухвала від 07.05.2019

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю. В.

Рішення від 07.05.2019

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю. В.

Ухвала від 08.04.2019

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю. В.

Рішення від 21.02.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю. В.

Ухвала від 01.02.2019

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Щербак Ю. В.

Ухвала від 24.01.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

Ухвала від 08.01.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні