Справа № 454/3833/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2019 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Адамович М. Я. ,
за участю секретаря Мандрик І.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Жужелянської сільської ради Сокальського району про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася в суд та просить визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування після смерті батька.
Свої вимоги мотивує наступним.
09.02.1998р. помер її батько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина на належну йому земельну ділянку площею 3,93га, розташовану на території Жужелянської сільської ради.
За життя батько уклав заповіт, згідно якого заповів дану земельну ділянку своїй дочці ОСОБА_3
Нотаріусом відмовлено у відкритті спадкової справи, оскільки вона пропустила визначений законом строк та зазначений заповіт не зареєстрований у спадковому реєстрі. Також встановлено, що заповіт складено на ім'я ОСОБА_3, а згідно її паспорта, вона ОСОБА_1.
Стверджує, що фактично прийняла спадщину, так як користується земельною ділянкою.
В судове засідання позивач не прибула та подала заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримала.
Представник відповідача в судове засідання також не прибув, подав заяву, в якій зазначив, що позов визнає та просить розгляд справи проводити без його участі.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази по справі, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно копії державного акту встановлено, що за ОСОБА_2 зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 3,93га, розташовану на території Жужелянської сільської ради Сокальського району, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно заповіту від 17.12.1997р., дану земельну ділянку ОСОБА_2 заповів своїй дочці - позивачці ОСОБА_3
ОСОБА_2 помер 09.02.1998р., що стверджується свідоцтвами про смерть.
З довідки №848 від 02.11.2018р. вбачається, що на день смерті ОСОБА_2 з ним проживали та були зареєстровані онука ОСОБА_4, правнуки ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Постановою від 05.11.2018р. позивачці ОСОБА_1 відмовлено у відкритті спадкової справи та видачі свідоцтва про право на спадщину на спірну земельну ділянку у зв'язку з недоведеністю чинності заповіту та родинних відносин із спадкодавцем.
Відповідно до свідоцтва про народження, батьком позивачки є ОСОБА_2.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
В силу ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст.1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно ст.81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельну ділянку на підставі прийняття спадщини.
Статтею 549 ЦК Української РСР (1963р.) регламентовано, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив у володіння або управління спадковим майном.
В судовому засіданні встановлено, що позивач позбавлена можливості прийняти спірні земельні ділянки у спадок в загальному порядку через нотаріальну контору, оскільки в документах, які посвідчують особу позивачки та заповіті існую помилки в написанні імені її батька та державний акт про право власності на спірну земельну ділянку на ім'я спадкодавця видано вже після його смерті.
Враховуючи те, що позивач, вступила у володіння та управління зазначеною вище земельною ділянкою, вона вважається такою, що прийняла спадщину, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_2, який помер 09.02.1998р., право власності на земельну ділянку площею 3,93га, розташовану на території Жужелянської сільської ради Сокальського району, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії ІУ-ЛВ №086244 від 20.02.2002р.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_7, 10.03.1942р.н., РНОКПП: НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач: Жужелянська сільська рада Сокальського району Львівської області, ЄДРПОУ:04371348, місцезнаходження: с.Жужеляни Сокальський район, Львівська область.
Повне судове рішення складено 18.02.2019р.
Головуючий: М. Я. Адамович
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2019 |
Номер документу | 79999550 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Адамович М. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні