ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

18.02.2019

Справа № 522/2392/19

Провадження № 1-кс/522/2527/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2019 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В., при секретарі Свічар О.О., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_1, про призначення комплексної вибухово-технічної експертизи за експертними спеціальностями: № 5.1 Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу та № 5.2 Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху , -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_1Д звернувся до суду з клопотанням про призначення комплексної вибухово-технічної експертизи за експертними спеціальностями: № 5.1 Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу та № 5.2 Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху .

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019160500000422 від 28.01.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.01.2019 р. до ЧЧ Приморського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те що, дільничний офіцер поліції ОСОБА_2, 28.01.2019 року близько 11:00 год., знаходячись за адресою: АДРЕСА_1, в ході перевірки гр. ОСОБА_3, виявив у його домоволодінні предмет ззовні схожий на гранату Ф-1.

Під час проведення невідкладних слідчих-розшукових дій в рамках розслідування вищезазначеного кримінального провадження, в порядку ст.ст. 223, 233, 234, 236 України, 13.08.2018 р. було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_2, з метою встановлення важливих обставин вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення, відшукання речових доказів, які б могли бути знищені.

Так, в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2, де проживає ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, було виявлено та вилучено: предмет зовні схожий на гранату Ф-1 з маркуванням на корпусі PW5159 маркуванням на важелі зводу 4/71 UZRGM який упакований до спеціального пакету АБ 041930.

На думку сторони обвинувачення, для проведення повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення істини, а також з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні комплексної вибухово-технічної експертизи за експертними спеціальностями: № 5.1 Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу та № 5.2 Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху .

Слідчий в судове засідання по розгляду вказаного клопотання не з'явився, про причини неявки до суду не вказав. На підставі ч.3 ст. 244 КПК України вважаю можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого.

У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з'явилися.

Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Відповідно до ч.6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

На підставі вищевикладеного, з метою з'ясування питань, що мають істотне значення для кримінального провадження , зокрема проведення зазначеної експертизи є одним з джерел встановлення об'єктивної істини по провадженню, тобто доказом, який підтверджує або спростовує факт причетності особи до вчинення кримінального правопорушення чи факту наявності самої події кримінального правопорушення, та враховуючи що для з'ясування вказаних обставин, необхідні спеціальні знання , вбачається необхідним проведення комплексної вибухово-технічної експертизи за експертними спеціальностями: № 5.1 Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу та № 5.2 Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху .

Керуючись ст.ст. 242- 245 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_1, про призначення комплексної вибухово-технічної експертизи за експертними спеціальностями: № 5.1 Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу та № 5.2 Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху .

Призначити комплексну вибухово-технічну експертизу за експертними спеціальностями: № 5.1 Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу та № 5.2 Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху у кримінальному провадженні №12019160500000422 від 28.01.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, для проведення якої залучити експертів Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експерту поставити наступні питання:

- Чи є наданий на дослідження предмет зовні схожий на гранату вибуховою речовиною, вибуховим пристроєм? Якщо так, то чи придатний він для здійснення вибуху?

Для дослідження експерту надати: спеціальний пакет № АБ 041930 з предметом зовні схожим на гранату.

Дозволити експерту часткове або повне використання об'єктів дослідження та застосування передбачених методичними рекомендаціями, руйнівних методів.

Висновок експерта разом із об'єктом дослідження спрямувати на адресу органу досудового розслідування.

Для відповіді на запитання з приводу придатності до вибуху наданих на дослідження предметів залучити спеціалістів вибухотехніків ВТУ ГУНП в Одеській області.

Попередити експерта про відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків за ст.ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Д.В. Осіік

Зареєстровано 22.02.2019
Оприлюднено 22.02.2019
Дата набрання законної сили 18.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру