Справа № 522/9083/19
Провадження № 1-кс/522/2635/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання адвоката ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу, -
В С Т А Н О В И В:
Адвокат ОСОБА_3 , діючий в інтересах ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання йому дозволу на тимчасовий доступ, що містять інформацію, яка знаходиться у оператора телекомунікаційних мереж ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме можливості оглянути та вилучити на паперовому або електронному носії документ, що містить інформацію про телефонні дзвінки абонентського номеру НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_5 , що здійснені в період з 00.00 годин 23.12.2017 по 23.59 годин 22.05.2018 року, із зазначенням:
- Типу з`єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
- Дата, час та тривалість з`єднання, в тому числі з`єднання нульової тривалості;
- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, IMEI);
- Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б);
- За наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента;
- Відомості щодо розташування абонентів під час дзвінків, тобто адреси розташування та номери базових станцій.
В обґрунтування клопотання адвокат ОСОБА_3 посилається на наступне.
Прокуратурою Одеської області здійснюється досудове розслідування за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України за ознаками одержання службовою особою неправомірної вигоди, для себе чи третьої особи за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, скоєне у складі організованої групи. У вказаному розслідуванні ОСОБА_4 , інтереси якого представляє адвокат ОСОБА_3 , має процесуальний статус підозрюваного.
Згідно показань свідка ОСОБА_5 , які займають провідне місце в обґрунтуванні підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, він неодноразово зв`язувався з підозрюваними ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 для послідуючих передач неправомірної вигоди та вирішення питань, пов`язаних з господарською діяльністю.
Однак, сторона захисту вважає таку підозру необґрунтованою та вбачає необхідним зібрати докази, а саме інформацію у передбаченому кримінальним процесуальним законодавством порядку, яка підтверджуватиме або спростовуватиме показання заявника.
Правовою підставою для звернення є ч.2 ст.22 КПК - сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених КПК.
Відповідно до ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Інформація, яка знаходиться у оператора телекомунікаційного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про надані телекомунікаційні послуги, у т.ч. отримані послуги, телефонні дзвінки та інші з`єднання телефонного номеру - НОМЕР_2 , зазначений в протоколах допиту свідка ОСОБА_5 , адреси розташування та номери базових станцій, які обслуговували телефонний номер, типи з`єднань, їх дата, час та тривалість, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання та терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості, відомості про абонента (за наявності контрактної угоди) за період скоєння злочинів та період, що передував скоєнню злочинів - сама по собі або в сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відносно мого підзахисного.
Метою отримання інформації з ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є отримання доказів на підтвердження чи спростування позиції Захисту щодо незнаходження свідка ОСОБА_5 в певний проміжок часу у певному місті, не вчинення ним тих дій, про які повідомляв у протоколах, у зв`язку із чим:
Речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати:
Перевірити вказану інформацію можливо лише за допомогою встановлення трафіку пересування телефону, який за даними слідства, був у користуванні ОСОБА_5 - оператор ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », НОМЕР_3 в період з 23.12.2017 по 22.05.2018 року включно.
Підставою вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні вказаної юридичної особи у зв`язку із тим, що ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є оператором телекомунікації в розумінні ст.1 Закону України «Про телекомунікації», тому воно зобов`язане обліковувати та зберігати зазначену вище інформацію на підставі ст.39 Закону України «Про телекомунікації», тобто наявні достатні підстави вважати, що така інформація перебуває у володінні вказаної юридичної особи.
Підсумовуючи вищевикладене, зазначає, що лише вказана особа володіє зазначеною у клопотанні інформацією та має можливість безповоротно її змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав, (у разі задоволення цього клопотання), прошу вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації. У зв`язку з чим, розгляд клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Стосовно можливості використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та їх значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне зазначити, що інформація, яка знаходиться у оператора телекомунікаційного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про надані телекомунікаційні послуги, у т.ч. отримані послуги, телефонні дзвінки та інші з`єднання телефонного номеру (зазначеного в клопотанні), адреси розташування та номери базових станцій, які обслуговували мобільні телефонні номери, типи з`єднань, їх дата, час та тривалість, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання та терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості, відомості про абонента (за наявності контрактної угоди) за період скоєння злочинів сама по собі або в сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відносно мого підзахисного.
Метою отримання інформації з ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є отримання доказів на підтвердження чи спростування позиції захисту щодо незнаходження свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в певний проміжок часу у певному місті, не вчинення ними тих дій, про які вони підписалися у протоколі огляду та вручення грошових коштів від 02.03.2018р., а також підтвердження або спростування обґрунтованих сумнівів сторони захисту стосовно зацікавленості осіб, що зазначені в протоколах слідчих дій, як поняті, в результатах кримінального провадження.
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є оператором телекомунікації в розумінні ст.1 Закону України «Про телекомунікації», тому воно зобов`язане обліковувати та зберігати зазначену вище інформацію на підставі ст.39 Закону України «Про телекомунікації», тобто наявні достатні підстави вважати, що така інформація перебуває у володінні вказаної юридичної особи.
Підсумовуючи вищевикладене, зазначаємо, що лише вказана особа володіє зазначеною у клопотанні інформацією та має можливість безповоротно її змінити або знищити. З огляду на наявність достатніх підстав, (у разі задоволення цього клопотання), прошу вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації. У зв`язку з чим, розгляд клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Стосовно можливості використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та їх значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне зазначити наступне:
Інформація, яка знаходиться у оператора телекомунікаційного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про надані телекомунікаційні послуги, у т.ч. отримані послуги, телефонні дзвінки та інші з`єднання телефонного номеру (зазначеного в клопотанні), адреси розташування та номери базових станцій, які обслуговували мобільні телефонні номери, типи з`єднань, їх дата, час та тривалість, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання та терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості, відомості про абонента (за наявності контрактної угоди) за період скоєння злочинів сама по собі або в сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відносно мого підзахисного.
У зв`язку із вищевикладеним адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді з метою отримання тимчасового доступу.
Адвокат ОСОБА_3 в судове засіданні не з`явився, надав до суду заяву, згідно якої просить розглядати клопотання у його відсутність. Вимоги, викладені в клопотанні підтримав в повному обсязі.
Слідчий, прокурор в судове засідання не з`явилися, хоча були сповіщені належним чином, в установленому законом порядку. До суду заяву про перенесення розгляду клопотання чи розгляду у їх відсутність не надавали.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п.1 ч.5 ст.163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Як вбачається із клопотання, адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , посилається на той факт, що отримана інформація має доказове значення в кримінальному провадженні 42017160000001750 від 17.11.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.28, ч.3 ст.368 КК України та в подальшому у своїй сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні стосовно його підзахисного ОСОБА_4 .
Зокрема, слідчий суддя вважає, що адвокат ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , у своєму клопотанні про надання тимчасового доступу аргументовано довів наявність підстав вважати, що речі та/або документи, які перебувають або можуть перебувати у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та самі по собі або в сукупності із іншими речами та документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст.159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання адвоката ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу, задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме можливість оглянути та вилучити у оператора телекомунікаційних мереж ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , на паперовому або електронному носії документ, що містить інформацію про телефонні дзвінки абонентського номеру НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_5 , що здійснені в період з 00.00 годин 23.12.2017 по 23.59 годин 22.05.2018 року, із зазначенням:
- Типу з`єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
- Дата, час та тривалість з`єднання, в тому числі з`єднання нульової тривалості;
- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, IMEI);
- Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б);
- За наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента;
- Відомості щодо розташування абонентів під час дзвінків, тобто адреси розташування та номери базових станцій.
Відповідальні особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зобов`язані надати доступ та можливість ознайомлення та вилучення адвокатом ОСОБА_3 (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 1742 від 30.01.2009 року) зазначених документів.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1 .
20.02.2019
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80001902 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Іванов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні