ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2019 року Справа № 160/163/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лозицької І.О. в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
08.01.2019 року Головне управління ДФС у Тернопільській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ , в якому просить суд:
- стягнути з рахунків у банках Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ (код ЄДРПОУ 32714059), що обслуговують такого платника та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ кошти у розмірі податкового боргу в сумі - 2917,63 грн. по платежу орендна плата з юридичних осіб на р/р 33211812019212, код одержувача 37753768, МФО 899998, код бюджетної класифікації 18010600.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг по платежу орендна плата з юридичних осіб у розмірі 2917,63 грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, визначених податковою декларацією від 15.02.2017 року № 9020764830 (2914,57 грн.) та нарахованою пенею у розмірі 3,06 грн. Відповідачем сума податкового боргу у добровільному порядку не сплачена, що стало підставою для звернення податкового органу до суду із зазначеним позовом.
Ухвалою суду від 11.01.2019 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, відповідно до ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), а також, встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.
У встановлений судом строк відповідач, заперечуючи проти позову, надав свій відзив на позов, який долучений до матеріалів справи.
В обґрунтування своїх заперечень проти позову відповідач зазначив, що не погоджується з позовними вимогами та вважає їх необґрунтованими, посилаючись на те, що оплата орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у користуванні Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ , згідно договору оренди землі, до вересня 2017 року здійснювалась вчасно. Проте, на підставі постанови про арешт коштів боржника від 01.09.2017 року, яку прийнято державним виконавцем Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, з жовтня 2017 року накладено арешт на усі кошти Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ , що унеможливлює виконання зобов'язання зі сплати орендної плати за земельну ділянку. Погашення узгодженої заборгованості шляхом стягнення коштів з рахунку підприємства є неможливим, оскільки всі активи підприємства вже арештовано.
Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ (код ЄДРПОУ 32714059) зареєстроване 17.11.2003 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, як суб'єкт господарської діяльності, перебуває на обліку як платник податків, зборів та обов'язкових платежів за основним місцем обліку в Державній податковій інспекції у Шевченківському районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
15.02.2017 року відповідачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю за 2017 рік, якою задекларовано орендну плату у загальному розмірі 12553,78 грн., у тому числі: січень-листопад по 1046,15 грн. щомісячно, грудень - 1046,13 грн.
Також 01.12.2017 року відповідачем подано до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2017 рік, якою зменшено задекларовано орендну плату за листопад 2017 року до суми 278,97 грн. та за грудень 2017 року до 0,00 грн.
Задекларовані зобов'язання Товариством з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ за вказаною декларацією по термінам сплати 30.09.2017 р., 30.10.2017 р., 30.11.2017 р., 30.12.2017 р. та у повному обсязі не сплачені.
Також, відповідно до ст.129 Податкового кодексу України відповідачу у зв'язку з порушенням строків погашення узгодженого грошового зобов'язання з плати за землю нарахована пеня у розмірі 3,06 грн.
Отже, загальна сума податкового боргу Товариство з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ з орендної плати складає 2917,63 грн.
Згідно з частиною 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.
Згідно підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни.
Згідно з пункту 36.1, пункту 36.2 статті 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні, згідно із цим Кодексом.
Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі.
Згідно пункту 285.1 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
У відповідності до вимог пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. (п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до норм статті 59 Податкового кодексу України позивачем сформовано податкову вимогу форми Ю № 7145-17 від 05.10.2017 року про обов'язок відповідача сплатити податковий борг на загальну суму 1046,15 грн.
Доказів оскарження податкової вимоги форми Ю № 7145-17 від 05.10.2017 року відповідачем не надано.
Згідно підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Станом на час розгляду справи відповідач не сплатив узгоджену суму грошового зобов'язання, внаслідок чого, податковий борг в сумі 2917,63 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
Посилання відповідача на арешт рахунків на підставі постанови про арешт коштів боржника від 01.09.2017 року, яку прийнято державним виконавцем Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, що унеможливлює виконання зобов'язання зі сплати орендної плати за земельну ділянку, судом не приймаються, оскільки такі обставини не звільняють платника від обов'язку сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни, а також не може бути об'єктивною причиною неможливості виконання такого обов'язку.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
У зв'язку з чим, судові витрати за подання позовної заяви не стягуються з відповідача.
Керуючись ст.ст. 77, 90, 139, 241-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Тернопільській області (вул. Білецька, буд. 1, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46003; код ЄДРПОУ 39403535) до Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ (вул. Миронова, буд. 30, офіс 70, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49000; код ЄДРПОУ 32714059) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках Товариства з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ (код ЄДРПОУ 32714059), що обслуговують такого платника та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю ГЕД ХОЛДІНГЗ кошти у розмірі податкового боргу в сумі - 2917,63 грн. по платежу орендна плата з юридичних осіб на р/р 33211812019212, код одержувача 37753768, МФО 899998, код бюджетної класифікації 18010600.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Текст рішення у повному обсязі складений 22.02.2019 року.
Суддя І.О. Лозицька
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2019 |
Оприлюднено | 24.02.2019 |
Номер документу | 80024338 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Лозицька Ірина Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Лозицька Ірина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні