КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/15128/18

Провадження № 1-кс/234/1362/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

19 лютого 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Бакуменко А.В., за участю секретаря судового засідання Кісточки І.В.,прокурора другого відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Донецької області Самойленка І.А.,

розглянув клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Донецької області Самойленка І.А. про тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні службових осіб Державної фіскальної служби України за адресою: 04053, м.Київ, ЛЬВІВСЬКА ПЛОЩА, будинок 8

Клопотання надійшло до суду 13.02.2019року.

Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за №42018050000000482 від 07.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши прокурора,

ВСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні за №42018050000000482 від 07.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України відповідає вимогам ст.160 КПК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018050000000482 від 07.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Встановлено, що службові особи ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" зловживаючи своїм службовим становищем здійснюють привласнення коштів підприємства, шляхом зловживання службовим становищем, чим спричиняють шкоду державному підприємстві у значному розмірі (загалом на суму понад 50 млн. грн).

Так, в ході розслідування встановлено, що 19.02.2018 ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" (ЕДРПОУ 32087941) (замовник) через систему проведення тендерних закупівель Prozzorro , уклало договір із ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" (ЕДРПОУ 41318690) (постачальник) про закупівлю конвеєру ланцюгового типу СП-326 за 81 984 000,00 грн., (джерело фінансування: кошти державного бюджету у сумі 39 056 700,00 грн. та кошти підприємства у сумі 42 927 300,00 грн.).

ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" (ЕДРПОУ 41318690) у червні 2018 року поставило частини конвеєру СП-326 на ВП шахта Капітальна , а саме: риштаки - 200 шт., направляючі балки - 111 шт., шкребки - 580 шт. та секції перехідні - 2 шт., що складає 30 відсотків від комплектуючих конвеєру СП 326.

В липні 2018 року директором ВП шахта Капітальна та приймальній комісією у складі заступника директора з питань економіки ВП шахта Капітальна ОСОБА_2, начальнику відділу матеріально-технічного постачання ВП шахта Капітальна ОСОБА_3 був підписаний акт приймання передачі конвеєру СП 326 у повній його комплектації, в цей же місяць була здійснена повна його оплата у сумі 81 984 000,00 грн., хоча фактично на момент підписання актів приймання-передачі майна конвеєру основні частини останнього (на загальну суму понад 50 млн. грн..) були відсутніми.

В ході проведеного 02.10.2018 року обшуку за адресою шахти Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" встановлено, що на поставленому конвеєрі дійсно використано обладнання, яке має ознаки бувшого у використанні (а не нового, як про це зазначено в договорі ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" з ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" ).

На теперішній час існує необхідність у отримання інформації щодо вартості конвеєру СП-326 та його складових частин (частин, вузлів та агрегатів) для встановлення збитків, завданих учасниками злочинної схеми.

Тому, з метою встановлення дотримання вимог законодавства з питань законності використання бюджетних коштів при проведенні державної закупівлі, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин події, що сталася, виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилученні документів та інформації, яка знаходиться у володінні Державної фіскальної служби України, зокрема, інформації щодо підприємств, задіяних у описаній вище схемі. Так, слідству на даний час необхідно отримання інформації щодо придбання ТМЦ (по кожній позиції окремо), зазначених нижче по УКТЗЕД 8428 (можливий інший код в межах позиції 84) суб'єктами господарської діяльності, по всій території України протягом 2017-2019 років із зазначенням такої інформації: коди ЄДРПОУ відповідних підприємств, місце реєстрації, фактичне місце розташування (ведення діяльності), стан підприємства, ПІБ керівника, види діяльності, якими займається підприємство, дати операції (правочину\реєстрації накладної, тощо) та вартості товару, вказавши ціну за одиницю виміру та загальну вартість згідно операції\правочину\накладної, інформація щодо покупців та постачальників (розширену) з "Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДФС України", інформацію з реєстру виданих та отриманих податкових накладних за період 2017-2019 роки із зазначенням номенклатури кількості та вартості ТМЦ, робіт та послуг, придбаних реалізованих вказаними підприємствами, а також декларації з ПДВ вказаних підприємств.

Вказана вище інформація складає таємницю, охоронювану Законом. Отримання таких документів (інформації) можливе лише за рішенням суду в порядку, передбаченому главою 15 КПК.

Без отримання цих документів (відомостей) проведення експертиз (економічної, товарознавчої), а також загалом проведення подальшого досудового розслідування не вбачається можливим.

Значенням для розслідування вищевказаних документів є перш за все встановлення істини у кримінальному провадженні та можливість їх використання слідству як докази під час досудового слідства та в суді, зважаючи на те, що предметом розслідування цього кримінального провадження є розтрата коштів посадовими особами державного підприємства у змові із посадовими особами приватних підприємств.

Вказані фінансові документи та інші відомості зберігаються за адресою розташування Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, ЛЬВІВСЬКА ПЛОЩА, будинок 8), оскільки відповідно до законодавства є уповноваженим органом, який реалізує державну фіскальну політику та є володільцем відповідних баз даних. Отримати ці відомості інакше, ніж шляхом надання тимчасового доступу до документів (електронних носіїв), що їх містять, неможливо.

Відповідно до статей 84, 91, 92, 93 КПК України, збирання доказів стороною обвинувачення здійснюється, серед іншого, шляхом отримання та долучення до матеріалів досудового розслідування від підприємств, установ, організацій документів про обставини, що мають значення для кримінального провадження, що обумовлює необхідність вилучення документів, про доступ до яких порушується питання.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Слідчий, за погодженням з прокурором, має право звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (провести їх виїмку).

Враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані речі та документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, підлягають аналізу і дослідженню та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та їх неможливо отримати іншим шляхом, крім вилучення у службових осіб Державної фіскальної служби України за адресою: 04053, м.Київ, ЛЬВІВСЬКА ПЛОЩА, будинок 8 , суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи, що вищеназвана інформація знаходиться у службових осіб Державної фіскальної служби України за адресою: 04053, м.Київ, ЛЬВІВСЬКА ПЛОЩА, будинок 8 що несе в собі реальну загрозу зміни або знищення речей та документів, розглянути це клопотання слід без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159-166 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Донецької області Самойленка І.А., про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.

Зобов'язати службових осіб Державної фіскальної служби України за адресою: 04053, м.Київ, ЛЬВІВСЬКА ПЛОЩА, будинок 8 надати слідчим з числа групи слідчих (Шаульський О.Д., Нагорний С.Е., Мельник О.А., Албот А.Г., Кошкош А.З., Фаюра П.М., Воронцов М.М., Тімченко М.В., Хачанов С.К.), прокурорам з числа групи прокурорів у кримінальному провадженні №42018050000000482 від 07.08.2018 (Самойленко І.А., Шалата А.В., Неминущий О.В., Абрамов В.І., Тупікало Д.Ю., Сопіна А.О., Самохіна Л.В., Стьобін Д.В., Ігнатоля Д.В., Снігур А.Л., Лісодід В.О., Новацький В.Б., Драчевська Т.І., Дуравкіна Н.М., Сергєєв А.В., Стрига М.М., Носач Є.М., Денисов В.В.) та іншим особам (зокрема, співробітникам Департаменту захисту економіки Національної поліції Коровченку М.С., Остапцю О.А., Лішенку М.А., Попову В.В., Мусієнку Р.М., Новікову О.І.) у яких мається на руках доручення слідчого\прокурора тимчасовий доступ до документів зокрема, до наступної інформації:

1.Щодо придбання ТМЦ (по кожній позиції окремо), зазначених нижче по УКТЗЕД 8428 (можливий інший код в межах позиції 84) суб'єктами господарської діяльності, по всій території України протягом 2017-2019 років із зазначенням такої інформації: коди ЄДРПОУ відповідних підприємств, місце реєстрації, фактичне місце розташування (ведення діяльності), стан підприємства, ПІБ керівника, види діяльності, якими займається підприємство, дати операції (правочину\реєстрації накладної, тощо) та вартості товару, вказавши ціну за одиницю виміру та загальну вартість згідно операції\правочину\накладної.

N з/п 1Привід СП326.01КЗ.00.000-45 2Рештак СП326.47/600.00.000, Рештак СП326.46/600.00.000, Балка КНОЕ 326.30.00.000, Жолоб КНО 250.13.70С.00.000 3ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш, БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, РЕШТАК ИНСПЕКЦИОННЫЙ СП326.47/600.00.000, РЕШТАК ИНСПЕКЦИОННЫЙ СП326.47/600.00.000 та інше 4Комплект до конвейєра СП326 КСП326.02.000, Комплект запасних частин КЗЧ326.00.00.000-40.16, Комплект iнструменту та приладдя КИП326.00.00.000-01, Риштак СП326.46/600.00.000 та інше 5ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 6ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 7ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 8ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 9ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 10РЕЙКА ЭЙКОТРАК РЭ.00Л.00.001 11ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 12ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 13КСП326.02.000 Комплект к конвейру СП326 14ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш, РЕШТАК СП326.46/600.00.000, К-КТ ГИДРООБОРУДОВАНИЯ ПГПК.00.00.000 та інше 15СКРЕБОК СП326.07УЗ.00.003Ш, БАЛКА УКОРОЧЕННАЯ КНОЭ326.23.00.000 та інше 16ГАЙКА М30-6Н.8.019, ШАЙБА 1.755.01.01-12.01 17РЕШТАК СП326.46/600.00.000 18ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш, СТОПОР КНО230К.00.00.002 19ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 20СЕРЬГА 1ДТ.23.10.001 21ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш 22БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, ШАЙБА 30 65Г 019 23ЖЕЛОБ КНО250.13.70С.00.000 24РЕШТАК ИНСПЕКЦИОННЫЙ СП326.47/600.00.000, ГАЙКА СП87П.14 25СКРЕБОК СП326.07УЗ.00.003Ш, БАЛКА КНОЭ326.30.00.000 26ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш, БАЛКА КНОЭ326.30.00.000 27ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш, СТОПОР КНО230К.00.00.002,БОЛТ СПШ1.00.00.002 28БАЛКА КНОЭ326.30.00.000 29РЕШТАК СП326.46/600.00.000, ГАЙКА СП87П.14 30СТОПОР НО73КС.00.003 31БОЛТ СПШ1.00.00.002 32БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, ЖЕЛОБ КНО250.13.70.00.000-01 33БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, ОГРАНИЧИТЕЛЬ СПЦ230.99.04.000, ШПЛИНТ 4х28.019 34СТОПОР КНО230К.00.00.002, СТОПОР НО73КС.00.003, ШАЙБА 30 65Г 019 35БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, ЖЕЛОБ КНО250.13.70.00.000-01 36БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, ГАЙКА СП87П.14 37ОТРЕЗОК СКРЕБКОВОЙ ЦЕПИ СП326.07УЗ.00.000Ш, БОЛТ СПШ1.00.00.002 38РЕШТАК ИНСПЕКЦИОННЫЙ СП326.47/600.00.000, БОЛТ СПШ1.00.00.002 39БАЛКА КНОЭ326.30.00.000, СЕРЬГА 1ДТ.23.10.001 40ЖЕЛОБ КНО250.13.70С.00.000

Зобов'язати відповідних службових\посадових осіб вказаної установи надати інформацію із наступних питань вказаним вище особам, розмістивши її на електронний та паперовий матеріальний носій інформації .

Строк дії ухвали встановити до 18.03.2019 року.

Роз'яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя А. В. Бакуменко

Дата ухвалення рішення 19.02.2019
Зареєстровано 24.02.2019
Оприлюднено 24.02.2019

Судовий реєстр по справі 234/15128/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 05.05.2020 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 28.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону