Рішення
від 16.11.2018 по справі 810/4814/18
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2018 року           810/4814/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балаклицького А.І., розглянувши в м. Києві за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техносалікс" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Техносалікс" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.06.2018 №0012384205.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем порушено порядок проведення камеральної перевірки, оскільки предметом камеральної перевірки не може бути своєчасність реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних та така перевірка проведена з порушенням 30-ти денного терміну, визначеного статтею 76 Податкового кодексу України.

Крім того, позивач зауважив, що висновки податкового органу про порушення товариством строків реєстрації податкових накладних є безпідставними, оскільки таке порушення сталося не з вини товариства, а через дії контролюючого органу. Зокрема, позивач звертав увагу на те, що товариство намагалось зареєструвати податкові накладні у визначені законодавством строки, однак такі податкові накладні були зареєстровані тільки з 08.11.2016, оскільки у товариства була відсутня можливість для реєстрації звітності з причин, які зазначались контролюючим органом в квитанціях, "можливо розірвано договір про визнання електронної звітності".

Позивач вважає, що в його діяннях відсутня ознака протиправності відповідно до ст. 109 Податкового кодексу України, а отже й прийняття податкового повідомлення-рішення є протиправним, відтак таке рішення має бути скасовано.

Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що під час проведення перевірки з питань порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних контролюючим органом встановлено порушення ТОВ "Техносалікс" вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, що полягає у несвоєчасній реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та є підставою для застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій.

Окрім того, відповідач зазначив, що камеральна перевірка з питань своєчасності реєстрації податкових накладних проведена у відповідності до вимог податкового законодавства, оскільки предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунку коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі. При цьому, відповідач зауважив, що така перевірка проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України.

У зв'язку з зазначеним, відповідач вважає, що оскаржуване рішення є правомірним та таким, що прийняте в межах повноважень, наданих чинним законодавством.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.09.2018 відкрито провадження у справі, розгляд якої здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено без повідомлення (виклику) сторін за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Техносалікс" (код ЄДРПОУ 40590881, місцезнаходження: 08162, Київська область, Києво-Святошинський район, смт. Чабани, вул. Кірова, буд. 162, офіс 2) зареєстроване як юридична особа 23.06.2016 та як платник податків перебуває на обліку в Офісі великих платників податків ДФС, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 10.09.2018 №1004404539.

21 травня 2018 року Офісом великих платників податків ДФС проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Техносалікс".

За результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт від 21.05.2018 №1407/28-10-42-05/40590881 (далі - акт перевірки).

В ході проведеної перевірки контролюючим органом за результатами аналізу даних Єдиного реєстру податкових накладних встановлено порушення ТОВ "Техносалікс" вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, що полягає у несвоєчасній реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На підставі висновків Акту перевірки та відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, Офісом великих платників податків ДФС прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.06.2018 №0012384205, яким до позивача застосовано штраф на загальну суму 9846,57 грн.

Відповідно до розрахунку штрафу до вказаного податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції у розмірі 9846,57 грн. були визначені у зв'язку з затримкою реєстрації податкових накладних, а саме:

- податкова накладна від 22.10.2016 №1454 на суму ПДВ 101,86 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1135 на суму ПДВ 62,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1300 на суму ПДВ 158,81 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1213 на суму ПДВ 704,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1497 на суму ПДВ 34,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1498 на суму ПДВ 1089,65 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1503 на суму ПДВ 37,42 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1098 на суму ПДВ 2422,53 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1500 на суму ПДВ 1960,09 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1505 на суму ПДВ 846,37 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1501 на суму ПДВ 161,82 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №837 на суму ПДВ 267,18 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1504 на суму ПДВ 336,79 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 23.10.2016 №1502 на суму ПДВ 184,12 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 07.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1208 на суму ПДВ 280,17 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1083 на суму ПДВ 210,43 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1384 на суму ПДВ 798,65 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1218 на суму ПДВ 44,71 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1297 на суму ПДВ 1074,78 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1192 на суму ПДВ 316,43 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1389 на суму ПДВ 138,16 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1383 на суму ПДВ 131,54 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1392 на суму ПДВ 1036,77 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1386 на суму ПДВ 740,91 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1391 на суму ПДВ 864,92 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1388 на суму ПДВ 145,22 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1390 на суму ПДВ 1582,29 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1385 на суму ПДВ 97,35 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1394 на суму ПДВ 1336,00 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1387 на суму ПДВ 516,65 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1397 на суму ПДВ 132,89 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1402 на суму ПДВ 249,76 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1396 на суму ПДВ 264,69 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1399 на суму ПДВ 41,85 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1400 на суму ПДВ 61,61 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1398 на суму ПДВ 34,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1404 на суму ПДВ 86,44 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1401 на суму ПДВ 60,75 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1395 на суму ПДВ 546,04 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1403 на суму ПДВ 72,25 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №607 на суму ПДВ 140,07 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1406 на суму ПДВ 59,87 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1412 на суму ПДВ 39,89 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1408 на суму ПДВ 87,32 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1405 на суму ПДВ 78,85 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №630 на суму ПДВ 34,54 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1410 на суму ПДВ 20,06 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1407 на суму ПДВ 111,70 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1409 на суму ПДВ 81,80 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1414 на суму ПДВ 56,61 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1411 на суму ПДВ 1684,95 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1413 на суму ПДВ 80,02 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1415 на суму ПДВ 39,30 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1416 на суму ПДВ 69,25 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №917 на суму ПДВ 4888,85 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1420 на суму ПДВ 1338,27 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1418 на суму ПДВ 74,94 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1417 на суму ПДВ 28,60 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1423 на суму ПДВ 267,22 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1419 на суму ПДВ 761,98 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №853 на суму ПДВ 150,63 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1421 на суму ПДВ 88,31 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №938 на суму ПДВ 43,71 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №949 на суму ПДВ 207,76 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1422 на суму ПДВ 1027,03 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1427 на суму ПДВ 182,22 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №971 на суму ПДВ 59,88 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1425 на суму ПДВ 206,33 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1429 на суму ПДВ 457,94 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1428 на суму ПДВ 266,37 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1426 на суму ПДВ 31,92 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1430 на суму ПДВ 58,15 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1424 на суму ПДВ 140,55 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №997 на суму ПДВ 31,49 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №990 на суму ПДВ 304,90 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №985 на суму ПДВ 273,51 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1025 на суму ПДВ 398,24 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1432 на суму ПДВ 1501,50 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1050 на суму ПДВ 154,07 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1005 на суму ПДВ 653,99 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1431 на суму ПДВ 84,41 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1433 на суму ПДВ 391,54 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1022 на суму ПДВ 94,70 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1012 на суму ПДВ 56,41 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1057 на суму ПДВ 62,49 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1061 на суму ПДВ 1172,11 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1055 на суму ПДВ 103,92 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1062 на суму ПДВ 94,09 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1066 на суму ПДВ 56,06 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1060 на суму ПДВ 285,08 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1067 на суму ПДВ 143,17 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1063 на суму ПДВ 52,96 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1069 на суму ПДВ 156,20 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1068 на суму ПДВ 170,24 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1076 на суму ПДВ 267,18 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1071 на суму ПДВ 70,93 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1084 на суму ПДВ 518,33 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1120 на суму ПДВ 676,33 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1435 на суму ПДВ 98,02 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1436 на суму ПДВ 88,89 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1091 на суму ПДВ 3214,60 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1209 на суму ПДВ 764,06 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1434 на суму ПДВ 35,74 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1440 на суму ПДВ 150,11 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1298 на суму ПДВ 1669,47 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1169 на суму ПДВ 171,00 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1437 на суму ПДВ 5,99 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1438 на суму ПДВ 34,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №799 на суму ПДВ 1304,02 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1439 на суму ПДВ 64,89 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 21.10.2016 №1302 на суму ПДВ 104,89 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 05.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №627 на суму ПДВ 177,13 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1443 на суму ПДВ 69,78 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №849 на суму ПДВ 130,76 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №685 на суму ПДВ 229,11 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1250 на суму ПДВ 1598,94 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 22.10.2016 №1441 на суму ПДВ 1697,06 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 06.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1249 на суму ПДВ 85,75 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №797 на суму ПДВ 833,13 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1248 на суму ПДВ 131,52 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1251 на суму ПДВ 122,71 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1252 на суму ПДВ 171,71 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1247 на суму ПДВ 713,36 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №841 на суму ПДВ 102,33 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №915 на суму ПДВ 3814,92 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1255 на суму ПДВ 52,21 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №910 на суму ПДВ 3035,21 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №935 на суму ПДВ 62,54 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1253 на суму ПДВ 29,44 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №937 на суму ПДВ 71,79 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1254 на суму ПДВ 727,85 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1256 на суму ПДВ 15,75 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №933 на суму ПДВ 51,42 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №948 на суму ПДВ 322,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №925 на суму ПДВ 259,71 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1258 на суму ПДВ 35,14 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1257 на суму ПДВ 509,02 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1259 на суму ПДВ 136,59 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №967 на суму ПДВ 1185,45 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №980 на суму ПДВ 23,62 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1261 на суму ПДВ 272,20 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №957 на суму ПДВ 114,91 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1263 на суму ПДВ 15,39 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №983 на суму ПДВ 419,74 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1260 на суму ПДВ 187,03 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №976 на суму ПДВ 102,98 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1014 на суму ПДВ 353,30 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1262 на суму ПДВ 109,65 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1016 на суму ПДВ 62,97 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1004 на суму ПДВ 401,40 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1264 на суму ПДВ 1645,24 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1010 на суму ПДВ 78,10 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1017 на суму ПДВ 102,75 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1015 на суму ПДВ 444,54 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1109 на суму ПДВ 69,39 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1019 на суму ПДВ 264,42 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1207 на суму ПДВ 146,72 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1018 на суму ПДВ 238,27 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1360 на суму ПДВ 154,02 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1265 на суму ПДВ 50,09 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1217 на суму ПДВ 1836,87 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1020 на суму ПДВ 346,31 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1393 на суму ПДВ 197,50 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1359 на суму ПДВ 73,64 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1362 на суму ПДВ 73,27 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1358 на суму ПДВ 1973,50 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1361 на суму ПДВ 161,67 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 19.10.2016 №1266 на суму ПДВ 354,15 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 03.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1363 на суму ПДВ 31,23 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1364 на суму ПДВ 2607,68 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1366 на суму ПДВ 44,79 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1367 на суму ПДВ 131,22 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1368 на суму ПДВ 148,19 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1370 на суму ПДВ 134,11 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1365 на суму ПДВ 256,75 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1369 на суму ПДВ 110,80 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1372 на суму ПДВ 28,94 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1376 на суму ПДВ 88,51 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1374 на суму ПДВ 544,40 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1371 на суму ПДВ 70,77 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1375 на суму ПДВ 376,81 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1373 на суму ПДВ 18,74 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1381 на суму ПДВ 66,10 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1378 на суму ПДВ 261,66 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1377 на суму ПДВ 1178,91 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1380 на суму ПДВ 204,02 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №603 на суму ПДВ 263,04 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1379 на суму ПДВ 47,29 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №595 на суму ПДВ 72,47 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №606 на суму ПДВ 31,26 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №746 на суму ПДВ 101,38 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №624 на суму ПДВ 193,84 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №798 на суму ПДВ 220,65 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №851 на суму ПДВ 150,04 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №981 на суму ПДВ 15,77 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1382 на суму ПДВ 96,34 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №916 на суму ПДВ 3369,53 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1011 на суму ПДВ 78,10 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1041 на суму ПДВ 58,27 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1021 на суму ПДВ 406,80 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №984 на суму ПДВ 456,14 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1006 на суму ПДВ 390,16 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №911 на суму ПДВ 2809,83 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1024 на суму ПДВ 935,26 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №970 на суму ПДВ 29,87 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1038 на суму ПДВ 93,72 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1046 на суму ПДВ 51,43 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1039 на суму ПДВ 53,13 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1042 на суму ПДВ 137,30 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1037 на суму ПДВ 73,61 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1036 на суму ПДВ 440,79 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1044 на суму ПДВ 81,03 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1049 на суму ПДВ 105,52 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 17.10.2016 №1160 на суму ПДВ 293,24 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 7 днів (граничний термін 01.11.2016);

- податкова накладна від 18.10.2016 №884 на суму ПДВ 127,64 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 6 днів (граничний термін 02.11.2016);

- податкова накладна від 17.10.2016 №989 на суму ПДВ 1229,87 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 7 днів (граничний термін 01.11.2016);

- податкова накладна від 17.10.2016 №1161 на суму ПДВ 138,39 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 7 днів (граничний термін 01.11.2016);

- податкова накладна від 17.10.2016 №1162 на суму ПДВ 69,61 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 7 днів (граничний термін 01.11.2016);

- податкова накладна від 17.10.2016 №995 на суму ПДВ 31,49 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 7 днів (граничний термін 01.11.2016);

- податкова накладна від 17.10.2016 №940 на суму ПДВ 228,90 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 7 днів (граничний термін 01.11.2016);

- податкова накладна від 18.10.2016 №886 на суму ПДВ 317,33 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 6 днів (граничний термін 02.11.2016);

- податкова накладна від 18.10.2016 №885 на суму ПДВ 147,52 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 6 днів (граничний термін 02.11.2016);

- податкова накладна від 18.10.2016 №414 на суму ПДВ 289,61 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 6 днів (граничний термін 02.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1051 на суму ПДВ 140,30 грн. зареєстрована 08.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 29.10.2016 №1947 на суму ПДВ 307,52 грн. зареєстрована 16.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 3 дні (граничний термін 13.11.2016);

- податкова накладна від 30.10.2016 №1948 на суму ПДВ 15,77 грн. зареєстрована 16.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 14.11.2016);

- податкова накладна від 31.10.2016 №1949 на суму ПДВ 223,75 грн. зареєстрована 16.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 15.11.2016);

- податкова накладна від 20.10.2016 №1953 на суму ПДВ 1315,12 грн. зареєстрована 17.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 13 днів (граничний термін 04.11.2016);

- податкова накладна від 08.11.2016 №1275 на суму ПДВ 17,92 грн. зареєстрована 25.11.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 23.11.2016);

- податкова накладна від 21.11.2016 №1990 на суму ПДВ 193,99 грн. зареєстрована 07.12.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 06.12.2016);

- податкова накладна від 03.11.2016 №2056 на суму ПДВ 27,25 грн. зареєстрована 08.12.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 20 днів (граничний термін 18.11.2016);

- податкова накладна від 09.12.2016 №1136 на суму ПДВ 61,67 грн. зареєстрована 26.12.2016, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 2 дні (граничний термін 24.12.2016);

- податкова накладна від 10.02.2017 №2109 на суму ПДВ 55,49 грн. зареєстрована 14.03.2017, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 14 днів (граничний термін 28.02.2017);

- податкова накладна від 28.03.2017 №2675 на суму ПДВ 126,60 грн. зареєстрована 19.04.2017, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 15.04.2017);

- податкова накладна від 13.11.2017 №378 на суму ПДВ 58,75 грн. зареєстрована 01.12.2017, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 30.11.2017);

- податкова накладна від 13.11.2017 №377 на суму ПДВ 243,75 грн. зареєстрована 01.12.2017, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 30.11.2017);

- податкова накладна від 11.12.2017 №1838 на суму ПДВ 731,25 грн. зареєстрована 04.01.2018, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 31.12.2017);

- податкова накладна від 09.12.2017 №2150 на суму ПДВ 200,97 грн. зареєстрована 05.01.2018, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 5 днів (граничний термін 31.12.2017);

- податкова накладна від 28.12.2017 №2466 на суму ПДВ 85,97 грн. зареєстрована 16.01.2018, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 1 день (граничний термін 15.01.2018);

- податкова накладна від 10.01.2018 №2137 на суму ПДВ 70,97 грн. зареєстрована 14.02.2018, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 14 днів (граничний термін 31.01.2018);

- податкова накладна від 31.01.2018 №2261 на суму ПДВ 392,61 грн. зареєстрована 19.02.2018, тобто з порушенням граничного терміну реєстрації на 4 дні (граничний термін 15.02.2018).

Спірне рішення було оскаржено позивачем в адміністративному порядку, однак рішенням Державної фіскальної служби України від 29.08.2018 №27770/6/99-99-11-03-01-25 скарга позивача залишена без задоволення.

Натомість, не погоджуючись із рішенням відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, зокрема, дата виписування податкової накладної.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Вищезазначене свідчить про наявність у платника податків обов'язку скласти та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, реєстрація податкової накладної має бути здійснена не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Так, відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних, звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі, встановлений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246).

Згідно абз. 2 п. 1 Порядку №1246 подання податкової накладної та/або розрахунку коригування ДФС в електронній формі здійснюється відповідно до Порядку підготовки і подання податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 9 Порядку №1246 причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: 1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної; 2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); 5) порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.

Як свідчать матеріали справи, ТОВ "Техносалікс" намагалось зареєструвати податкові накладні у визначені законодавством строки (з 01.11.2016 по 07.11.2016), однак такі податкові накладні були зареєстровані тільки з 08.11.2016, оскільки за період з 01.11.2016 у товариства була відсутня можливість для реєстрації звітності з причин: "можливо, розірвано договорів про визнання електронної звітності", що підтверджується відповідною квитанцією.

Так, у вказаній квитанції вказано, що порушено вимоги Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233, а саме: можливо розірвано договір про визнання електронної звітності.

Так, згідно з пунктом 1 розділу 2 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України №233 від 10.04.2008, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України за №320/15011 від 16.04.2008 (далі - Інструкція), платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.

Пунктом 6 розділу 2 Інструкції передбачено, що для приймання податкових документів в електронному вигляді від платника податків орган ДПС повинен мати: програмне забезпечення приймання та обробки податкової звітності з засобами КЗІ; чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів для органу ДПС.

Відповідно до розділу 6 Додатка I Інструкції договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо Платник податків подає до органу ДПС нові посилені сертифікати ЕЦП, цей Договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Орган ДПС має право розірвати Договір в односторонньому порядку у випадку ненадання Платником податків нового посиленого сертифіката (сертифікатів) відкритого ключа замість скасованих або в разі зміни Платником місця реєстрації.

У разі припинення дії Договору надісланий Платником податків податковий документ в електронному вигляді не приймається.

За правилами п. 5.5 Інструкції після підписання договору в органі ДПС за місцем реєстрації отримує один примірник договору. При цьому ставить підпис у журналі обліку договорів про визнання електронних документів (додаток 2) для засвідчення того, що платнику податків було повернуто його примірник договору.

Суд звертає увагу на те, що відповідачем не надано суду доказів наявності підстав визначених п. 9 Порядку №1246, які є причиною для відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації.

При цьому, з матеріалів справи вбачається, що 28.10.2016 ТОВ "Техносалікс" мало намір зареєструвати новий договір з метою своєчасної реєстрації звітності, однак даний документ не було прийнято, оскільки, як зазначено в квитанції від 28.10.2016 14:43 №1 - "діє договір про визнання електронних документів від 27.07.2016 №270720161".

У той же час, тільки 07.11.2016 контролюючим органом було прийнято договір про визнання електронних документів, в результаті чого ТОВ "Техносалікс" тільки починаючи з 08.11.2016 мало змогу зареєструвати податкові накладні.

Наведене свідчить, що дані події, які мали місце, відбувались з причин незалежних від позивача, що також підтверджується витягами з баз даних платника податків за відповідний період, а саме електронними квитанціями №1 від 28.10.2016, №2 від 07.11.2016 та №1 від 01.11.2016.

На підставі вище зазначеного, суд приходить до висновку, що порушення позивачем строку реєстрації податкових накладних у ЄРПН сталося не з вини платника податків, а через дії контролюючого органу, що обумовило затримку реєстрації таких податкових накладних.

Отже, ТОВ "Техносалікс" зареєстровано податкові накладні після усунення причин їх не реєстрації.

Таким чином, оскільки обставини даної справи свідчать про те, що затримка реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних виникла не з вини ТОВ "Техносалікс" (за період з 01.11.2016 по 08.11.2016 у товариства була відсутня можливість для реєстрації звітності з причин: "можливо, розірвано договорів про визнання електронної звітності"), суд приходить до висновку, що притягнення позивача до відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у вказаний період є є неправомірним.

Окрім зазначеного вище, суд вказує на те, що під час розгляду справи відповідач не навів обставин та доказів, які б свідчили про правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення.

Також, суд звертає увагу на те, що Верховним Судом у справі №804/5153/17 (постанова від 18.01.2018) зроблений висновок, що у разі вчинення платником податку з метою своєчасної реєстрації податкової накладної всіх необхідних дій, натомість її реєстрація була здійсненна з порушенням граничного терміну з незалежних від платника податку причин, то в такому разі відсутні підстави для застосування штрафу за порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної.

Таким чином, несвоєчасна реєстрація податкових накладних за період з 01.11.2016 по 08.11.2016 відбулась у зв'язку з обставинами, що не залежали від волі позивача.

Суд зазначає, що можливість застосування до платника наслідків несвоєчасної реєстрації податкової накладної, передбачених статтею 120-1 Податкового кодексу України, лише за наявності його вини.

Аналогічна правова позиція також викладена в постанові Верховного Суду від 30 січня 2018 року у справі №815/2745/17.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Судом під час розгляду справи не було встановлено вини позивача в несвоєчасній реєстрації податкових накладних за період з 01.11.2016 по 08.11.2016.

Крім того, при прийнятті рішення у даній справі судом враховано, що Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах "Беєлер проти Італії", "Онер'їлдіз проти Туреччини", "Megadat.com S.r.l. проти Молдови", "Москаль проти Польщі").

Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах "Лелас проти Хорватії", "Тошкуце та інші проти Румунії") і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах які зачіпають виборчі права (див. зазначені вище рішення у справах "Онер'їлдіз проти Туреччини", "Беєлер проти Італії").

Принцип "належного урядування", як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість (див. зазначене вище рішення "Москаль проти Польщі").

Іншими словами, державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (див. зазначене вище рішення у справі "Лелас проти Хорватії").

Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються (див., серед інших джерел, mutatis mutandis, зазначене вище рішення у справі "Пінкова та Пінк проти Чеської Республіки" та у справах "Ґаші проти Хорватії", "Трґо проти Хорватії").

Таким чином, оскільки затримка реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01.11.2016 по 08.11.2016 виникла не з вини позивача, висновок контролюючого органу про застосування штрафних санкцій за вказаний період є неправомірним, адже ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу.

При цьому суд враховує, що відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4, пункту 56.21 статті 56 Податкового кодексу України встановлено презумпцію правомірності рішень платника податку в разі, коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

А тому, враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що приймаючи спірне рішення відповідач не врахував всі обставини та не дав правової оцінки факту правопорушення, не з'ясував, яким чином дане правопорушення призвело до втрат бюджету, а тому воно підлягає скасуванню.

Крім того, слід зазначити, що суд не наділений повноваженнями замість податкового органу проводити перевірку показників податкових накладних та податкової звітності суб'єктів господарської діяльності та в ході судового розгляду фактично проводити перевірку. Такі функції належать виключно відповідачу як суб'єкту владних повноважень та фіскальному органу.

Крім того, нормами Податкового кодексу України виключно податкові органи наділені повноваженнями визначення розміру грошових зобов'язань та штрафних санкцій, що підлягають накладенню на платників податків.

Як передбачено п. 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Суд звертає увагу на те, що повноваження щодо визначення суми грошових зобов'язань та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є дискреційним повноваженням таких контролюючих органів. Адміністративний суд у справах щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності рішення, передбаченим у Кодексі адміністративного судочинства України критеріям, не може підміняти контролюючий орган та перебирати на себе повноваження щодо визначення грошового зобов'язання та застосування штрафу в іншому розмірі.

Дана правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 23.10.2018 у справі №804/3230/17 та від 06.11.2018 у справі №813/3274/17.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З урахуванням викладеного, податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 18.06.2018 №0012384205 є протиправним та підлягає скасуванню.

При цьому, не заслуговують на увагу доводи позивача на те, що відповідач не мав досліджувати питання дотримання позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН за період з 01.10.2016 по 31.08.2018, а також те, що камеральна перевірка проведена із порушенням 30-ти денного терміну.

Так, суд вважає такі посилання необґрунтованими, оскільки положеннями ПК України у редакції, чинній на час проведення камеральної перевірки, визначено право податкового органу на проведення такого виду перевірок та встановлені строки їх проведення, які були дотриманні податковим органом.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 9 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Таким чином, на момент реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних підлягає застосуванню чинна на цей час редакція ПК України, водночас, на момент проведення камеральної перевірки підлягає застосуванню чинна, саме, на час перевірки редакція ПК України.

Суд звертає увагу, що камеральна перевірка проводилася контролюючим органом в 2018 році, коли діяли нові редакції статей 75, 76 Податкового кодексу України. Предметом цієї перевірки були терміни реєстрації податкових накладних за період з 01.10.2016 по 31.01.2018, тобто в межах строків, визначених статтею 102 Податкового кодексу України.

Разом з тим, контролюючий орган повинен керуватися законодавством, яке діє на момент проведення такої перевірки. Відповідальність за виявлені порушення для платників податків була встановлена і в 2016 році, і в 2018 році.

Редакції статей 75, 76 Податкового кодексу України на момент виписки і реєстрації податкових накладних в 2016 році не позбавляли контролюючий орган проводити камеральні перевірки, предметом яких виступали терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Абзац 2 підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (яким доповнено підпункт 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України з 01.01.2017), не ввів нові повноваження контролюючого органу, а лише конкретизував, що також може бути предметом камеральної перевірки.

Статтею 75 Податкового кодексу України було передбачено можливість контролюючого органу в межах камеральної перевірки перевіряти дані єдиного реєстру податкових накладних, що в свою чергу, на думку суду, передбачало і перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних.

Крім того, суд зазначає, що редакції статей 75, 76 Податкового кодексу України в 2016 році, які визначають право податкового органу на проведення камеральних перевірок з питань перевірки даних Єдиного реєстру податкових накладних не містили граничних строків проведення таких перевірок. У свою чергу, таке обмеження випливає з положень статті 102 Податкового кодексу зі строком у 1095 днів.

Згідно пункту 76.3 статті 76 Податкового кодексу України (в редакції з 01.01.2017) камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

В даному випадку, 30-денний термін проведення камеральної перевірки встановлено для податкової декларації та уточнюючого розрахунку. Строки перевірки реєстрації податкових накладних встановлено статтею 102 Податкового кодексу України.

А тому, суд вважає, що камеральна перевірка позивача податковим органом проведена у відповідності до норм статей 75, 76, 102 Податкового кодексу України.

Статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено принцип законності, який вимагає, щоб органи державної влади та їх посадові особи діяли тільки на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На виконання цих вимог відповідач як суб'єкт владних повноважень належних і достатніх доказів, які б повністю спростували доводи позивача, не надав.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 07.09.2018 №389087. Доказів понесення інших витрат суду не надано.

Таким чином, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Офісу великих платників податків ДФС.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 18.06.2018 №0012384205.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Техносалікс" (код ЄДРПОУ 40590881) сплачений судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя                                                                                 Балаклицький А. І.

Дата ухвалення рішення16.11.2018
Оприлюднено25.02.2019