МІЖГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 302/234/19

1-кс/302/115/19

У Х В А Л А

про призначення судово-хімічної експертизи

21.02.2019 смт.Міжгір'я

Слідчий суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Кривка В.П.,

розглянувши клопотання в кримінальному провадженні № 12019070110000080 слідчого СВ Міжгірського ВП Хустського ВП ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_1 про призначення судово-хімічної експертизи,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, в якому зазначено наступне.

В ході розслідування кримінального провадження, яке внесене до ЄРДР за № 12016070110000537 від 19.11.2016 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, за фактом викрадення бензопили марки "Штіль" та болгарки марки "Макіта". 19.02.2019 року було проведено санкціонований обшук в житлі та прибудинкових спорудах за адресою: с.Колочава, вул.Горб, 238, Міжгірського району, Закарпатської області, під час якого в кухонному приміщенні ж/будинку було виявлено та вилучено: скляну банку ємкістю 1 літр , із сухою речовиною схожою на головки маку біля 50 грамів, які незаконно без відповідного на те дозволу зберігала власниця житла гр. ОСОБА_2

20.02.2019 року, за даним фактом було розпочато досудове розслідування, за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч.1 ст. 309 КК України. Також 20.02.2019 року було проведено огляд предметів, в ході якого спеціальний пакет НПУ № 4513829 було розрізано в місці розрізу, з скляної банки було відібрано шкарлупи схожі на головки маку та із даним спец пакетом поміщено в спец. пакет НПУ № 4258036, а скляну банку із насінням, упаковано в спец. пакет НПУ № 4258037.

Необхідність проведення судово-хімічної експертизи вищевказаної речовини вилученої під час обшуку у гр.ОСОБА_2 слідчим обґрунтовано так.

Дослідження вказаної речовини (речовин) вилучених під час обшуку має істотне значення для встановлення істини в даному кримінальному провадженні, оскільки дасть можливість з'ясувати питання чи являються дані речовини наркотичними засобами та психотропними речовинами або прекурсорами. Таке дослідження потребує володіння особою, яка його проводить, спеціальними знаннями в галузі судової хімічної експертизи, а тому передбачає призначення відповідної судової експертизи та залучення експерта.

Слідчий Палканин Р.І. на розгляд клопотання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, клопотання підтримує, просить таке задовольнити.

Ознайомившись із змістом внесеного клопотання та доданими до нього матеріалами (документами), приходжу до висновку, що клопотання підлягає задовольненню в такому порядку.

У відповідності зі ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно зі ст. 244 ч.6 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта

Приймаючи до уваги, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання в галузі судово-хімічних експертиз для визначення виду речовини вилученої під час санкціонованого обшуку у гр.ОСОБА_2, вважаю за необхідне задовольнити клопотання слідчого, доручивши проведення експертизи експертам Закарпатського НДЕКЦ при МВС України в Закарпатській області.

Керуючись ст.ст. 244, 309 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задовольнити.

Призначити судово-хімічну експертизу у кримінальному провадженні № 12019070110000080 від 20.02.2019 р. вилучених під час обшуку сухих шкарлуп схожих на головки маку вагою біля 50 грм., проведення якої доручити експертам Закарпатського НДЕКЦ при МВС України, юридична адреса: м.Ужгород, вул.Слов'янська Набережна,25.

На вирішення експерта поставити такі питання:

- чи є речовина, яка надійшла на експертизу наркотичним засобом, психотропною речовиною або прекурсором ? Якщо так, то до якою саме?

- яка вага наркотичного засобу, психотропної речовини або прекурсору ?

При проведенні експертизи за необхідності, в порядку ст. 69 КПК України, надати експерту дозвіл на повне або часткове знищення об'єктів експертизи.

Для дослідження експерту надати вилучені під час обшуку об'єкти дослідження, а саме: сухі шкарлупи схожі на головки маку вагою біля 50 грамів, які упаковані в спеціальний пакет № 4258036 з пояснювальним надписом.

Надати дозвіл експертам на повне або часткове знищення об'єктів експертизи для проведення дослідження, відповідно до п.3 ч.5 ст.69 КПК України.

За результатами виконання ухвали суду відповідний висновок експерта(ів) необхідно надати слідчому СВ Міжгірського ВП Хустського ВП ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_1.

Попередити експерта(ів) про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків у суді, під час провадження досудового розслідування.

Контроль за виконанням цієї ухвали покласти на слідчого Палканин Р.І.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:ОСОБА_3

Зареєстровано 24.02.2019
Оприлюднено 24.02.2019
Дата набрання законної сили 21.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру