Чортківський районний суд Тернопільської області
У Х В А Л А
про забезпечення позову
22 лютого 2019 року Справа № 607/25509/18
Номер провадження2-з/608/1/2019
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 10 грудня 2018 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (с. Гаї Гречинські, вул. Зелена, 63 Тернопільського Тернопільської області, р.н.к.п.п. НОМЕР_1) до ТОВ ТРК СІТІ ЦЕНТР (вул. Шевченка, 19 м. Чортків, ЄДРПОУ 37694634) про стягнення боргу за договором позики (поворотної фінансової допомоги) передано на розгляд до Чортківського районного суду Тернопільської області.
Дана цивільна справа поступила до Чортківського районного суду Тернопільської області 22 лютого 2019 року.
До матеріалів позовної заяви позивачем ОСОБА_1 додану заяву про вжиття заходів забезпечення позову, в якій вказано, що він звернувся до ТОВ ТРК СІТІ ЦЕНТР про стягнення боргу за договором позики (поворотної фінансової допомоги). Зазначив, що відповідачу на праві власності належить майно-будівля, що за адресою: Чортків вул. Шевченка,19, Тернопільської області, вартістю 1 080 000, 00 гривень. Йому стало відомо, що відповідач бажає відчужити майно, яке йому належить, внаслідок чого він вбачає суттєве порушення його майнових прав та законних інтересів, не виключаючи той факт, що їх поновлення стане неможливим, тому невжиття негайних заходів забезпечення позову не тільки може призвести до цього, а також перешкоджатиме виконанню рішення суду або взагалі зробить його неможливим.
Тому, він звернувся до суду із заявою про вжиття заходів забезпечення позову, користуючись правом передбаченим ст.ст. 149 - 152 ЦГЖ України.
Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи, має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається, як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може суттєво ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Вивчивши заяву про забезпечення позову, враховуючи принципи здійснення цивільного судочинства, співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, приходжу до висновку про обґрунтованість наведених в заяві доводів, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення може ускладнити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, так як є обгрунтовані підстави вважати, що вищевказаний об єкт може бути відчужений.
Як передбачено положеннями ч. 7 ст. 153 ЦПК України, в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання, а також вирішує питання зустрічного забезпечення.
В заяві про забезпечення позову позивач з цього приводу зазначив, що покладається на думку суду.
Відтак, заява ОСОБА_1 про забезпечення позову підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 149-154, 157 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення позову задоволити.
Заборонити державним реєстраторам та будь-яким іншим особам, які діють на підставі Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відчужувати та вчиняти будь-які інші дії стосовно майна, що за адресою: м. Чортків, вул. Шевченка, 19 Тернопільської області.
Копію ухвали направити для негайного виконання заявнику, відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги Тернопільському апеляційному суду протягом п'ятнадцяти днів з її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя/підпис/
Копія вірна:
Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах спарви № 607/25509/18
Ухвала набрала законної сили " "
Суддя: Л. М. Запорожець
Копію ухвали видано " "
Секретар:
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2019 |
Оприлюднено | 24.02.2019 |
Номер документу | 80043798 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Запорожець Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні