ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/1439/19-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г.О., при секретарі Саницькій Б.В., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві Бовкуна А.С. про тимчасовий доступ до речей і документів які, містять охоронювану законом таємницю,-

В С Т А Н О В И В:

15.01.2019 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г.О. надійшло клопотання слідчого СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві Бовкуна А.С. погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №6 Махненком Д.А. про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Зі змісту та матеріалів клопотання вбачається, що СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві здійснюється розслідування кримінального провадження №12018100060004486 від 06.10.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України

Досудовим розслідуванням встановлено, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесені, на підставі підроблених документів, записи про призначення потерпілого ОСОБА_3 одноособовим учасником (засновником) та директором чотирьох компаній: ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ" (код юридичної особи 40868865), ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК" (код юридичної особи 40554050), ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ" (код юридичної особи 40868928), ТОВ "ФЛЕТЗІС" (код юридичної особи 40450452).

В ході допиту потерпілого ОСОБА_3 стало відомо, що 27.08.2018 року останній отримав витяги із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань №1004356049, №1004356129, №1004356167, №1004356197 у відношенні вищевказаних компаній.

Згідно отриманих даних із вказаних витягів досудовим розслідуванням встановлено, що реєстраційні дії щодо зміни керівника та учасника (засновника), внаслідок яких ОСОБА_3 був зареєстрованим учасником та директором одночасно всіх вказаних ТОВ: ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ", ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК", ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ", ТОВ "ФЛЕТЗІС", здійснено одним реєстратором та в один день, а саме 07.06.2018 року реєстратором Київської філії комунального підприємства Новозаводське Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області (код єдрпоу підприємства 41170741, код єдрпоу Київської філії 41223929) ОСОБА_4.

Під час зустрічі з керівником Комунального підприємства Новозаводське 28.08.2018 року приблизно об 11.00 год. - ОСОБА_5, потерпілий з'ясував, що реєстратор ОСОБА_4 Київської філії вказаного підприємства дійсно проводила вказані реєстраційні дії.

При цьому, проведення вказаних реєстраційних дій, зі слів керівника Комунального підприємства Новозаводське ОСОБА_5, ОСОБА_4 обґрунтувала тим, що реєстрацію було здійснено на підставі поданих договорів купівлі-продажу частки в статутному капіталі зазначених товариств, за якими ОСОБА_3 начебто придбав у власність 100% статутного капіталу ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ", ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК", ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ", ТОВ "ФЛЕТЗІС".

Одночасно з цим, ОСОБА_3 не здійснював укладення договорів купівлі-продажу щодо придбання жодної частки в статутному капіталі вказаних ТОВ - ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ", ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК", ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ", ТОВ "ФЛЕТЗІС", також не приймав участі у загальних зборах вказаних товариств та не складав жодних протоколів загальних зборів учасників вказаних товариств щодо внесення змін у реєстраційні дані про вказані товариства з метою встановлення (призначення) потерпілого учасником (засновником) та директором вказаних товариств.

Крім того, не подавав та не уповноважував жодних осіб на здійснення реєстраційних дій щодо зміни власників та директорів ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ", ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК", ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ", ТОВ "ФЛЕТЗІС" 07.06.2018 року в ЄДРПОУ, внаслідок чого ОСОБА_3 зареєстровано учасником (засновником) та директором вказаних товариств.

27.10.2018 року на підставі постанови прокурора у кримінальному провадженні отримано зразки почерку для проведення почеркознавчої експертизи у потерпілого ОСОБА_3 для подальшого призначення почеркознавчої експертизи.

Відповідно до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень , затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року, для проведення досліджень особа, яка призначила експертизу, повинна надати оригінали документів, в даному випадку реєстраційних справ.

Згідно з відповіддю КП "Новозаводське" Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області зазначено, що дійсно даним підприємством реєструвалися ТОВ - ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ", ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК", ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ", ТОВ "ФЛЕТЗІС", проте реєстраційні справи направлені поштовим відправленням до відповідних суб'єктам державної реєстрації.

Відповідно до витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань рестраційні справи вищевказаних ТОВ знаходяться:

- ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ" (код юридичної особи 40868865), реєстраційна справа : Печерська районна в місті Києві державна адміністрація;

- ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ" ( код юридичної особи 40868928), реєстраційна справа : Печерська районна в місті Києві державна адміністрація;

- ТОВ "ФЛЕТЗІС" ( код юридичної особи 40450452), реєстраційна справа : Печерська районна в місті Києві державна адміністрація;

- ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК" ( код юридичної особи 40554050), реєстраційна справа : Подільська районна в місті Києві державна адміністрація.

Враховуючи те, що вказана інформація, має суттєве значення для встановлення важливих обставин вчиненого кримінального правопорушення, на даний час у досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які зберігаються в які знаходиться у Печерській районній в місті Києві державній адміністрації за адресою: 01010, м. Київ, вул. Михайла Омеляновича- Павленка, 15 та Подільській районній в місті Києві державній адміністрації за адресою: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 2 з можливістю вилучення їх оригіналів, з метою повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування.

В судове засідання слідчий не з'явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином. Прокурор Махненко Д.А. подав до суду клопотання про розгляд вказаного клопотання у його відсутність, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходиться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Частиною 1 ст.159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомити з ними, зробити їх копії, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх ( здійснити їх виїмку).

Згідно з ч.2 ст 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Зі змісту п. 4,5,8 ч. 1 ст. 162 КПК України вбачається, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншим способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази поданих матеріалів, дійшов висновку, що речі і документи, які знаходяться у володінні Печерської районній в місті Києві державної адміністрації за адресою: 01010, м. Київ, вул. Михайла Омеляновича- Павленка, 15 та Подільській районній в місті Києві державній адміністрації за адресою: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 2 та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів, мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а відтак клопотання підлягає частковому задоволенню.

В частині надання тичасового досутпу до речей та документів оперативному підрозділу - відмовити, оскільки слідчий не довів, що оперативний підрозділ є стороною обвинувачення у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 107, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати слідчому СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві Бовкуну А.С. а також слідчим зі складу слідчої групи дозвіл на проведення тимчасового доступу до оригіналів документів, а саме до реєстраційних справ ТОВ "ГРАНДВЕСТ КОМПАНІ" (код юридичної особи 40868865), ТОВ "ДЕЛЮКС ІНДУСТРІ" (код юридичної особи 40868928), ТОВ "ФЛЕТЗІС" (код юридичної особи 40450452), які знаходиться у Печерській районній в місті Києві державній адміністрації за адресою: 01010, м. Київ, вул. Михайла Омеляновича - Павленка, 15 а також до реєстраційної справи ТОВ "ЕКО ЛОГІСТІК" (код юридичної особи 40554050), яка знаходиться у Подільській районній в місті Києві державній адміністрації за адресою: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 2, з можливістю їх вилучення.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

В іншій частині клопотання - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Г. О. Матійчук

Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано слідчому Бовкуну А.С.

Слідчий суддя Г. О. Матійчук

Дата ухвалення рішення 15.01.2019
Зареєстровано 24.02.2019
Оприлюднено 24.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону