Ухвала
від 20.02.2019 по справі 761/7258/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/7258/19

Провадження № 1-кс/761/5247/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2019 року м. Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника власника тимчасово вилученого майна ФОП « ОСОБА_4 » - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018000000002903 від 20.11.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України,

В С Т А Н О В И Л А :

19 лютого 2019 року до Шевченківського районного суду м. Києва поштовим зв`язком надійшло клопотання старшого слідчого СВ Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018000000002903 від 20.11.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України, про арешт майна, яке було виявлено та вилучено 14-15.02.2019 року в ході проведення обшуку у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яким фактично користується ФОП ОСОБА_4 .

Клопотання мотивоване тим, що у провадженні Головного слідчого управління СБ України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за №42018000000002903 від 20.11.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що організованою групою осіб за сприяння невстановлених службових ГУ ДФС у Львівській області запроваджено протиправну схему зовнішньоекономічної діяльності за допомогою суб`єктів господарювання, які мають ознаки фіктивності, пов`язану із здійсненням незаконних валютних операцій з перерахуванням грошових коштів за кордон та їх подальше переведення у готівку, що призводить до ненадходження обов`язкових платежів до державного бюджету України в особливо великих розмірах.

Так, в ході проведення досудового розслідування оперативними співробітниками Головного управління БКОЗ СБ України встановлено, що вказана злочинна схема полягає у тому, що через підконтрольні компанії-нерезиденти організаторами схеми здійснюється придбання товару (парфумерія та косметика, а також окремі комплектуючі до них для виготовлення контрафактної продукції), реципієнтами якого виступають суб`єкти господарювання в м.Перемишль, Республіка Польща. Товар перетинає пункти пропуску через польський державний кордон на підставі експортних митних декларацій, покупцями товару за якими виступають підконтрольні українські підприємства, які мають ознаки фіктивності, та доставляється до м.Львова через митний пост «Шегині» Львівської області без сплати податкових платежів. Для надання вигляду законності походження товару (документальне оформлення придбання товару на території України) учасниками протиправної схеми виготовляються податкові накладні від імені підконтрольних підприємств, що має ознаки фіктивності. У подальшому, товар транспортується до м.Києва, де реалізується за готівкові кошти без належного відображення в бухгалтерській та податковій звітностях, а також нелегально експортується до м.Москва, Російська Федерація.

Крім того, в ході проведення оперативних заходів встановлено, що посадові особи Львівської митниці ДФС отримують неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів США за 1 м3 парфумерії, косметики та інших товарів.

Готівкові кошти, отримані від реалізації товару, в тому числі в м.Москва передаються клієнтам (покупцям готівкових грошових коштів) після перерахування ними безготівкових коштів на рахунки підконтрольних компаній-нерезидентів з вирахуванням комісійної винагороди у розмірі 1-2 відсотки. В цілому місячний оборот зазначених незаконних операцій складає близько 100 млн. грн.

В подальшому проведеними подальшими оперативними заходами Головним управлінням БКОЗ СБ України встановлено, що до функціонування вказаної протиправної схеми причетні наступні особи:

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженець м. Києва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , який являється організатором схеми, веде переговори з так званими «клієнтами» - покупцями товару та готівкових грошових коштів, контактує та укладає з ними незаконні угоди.

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 особистий помічник ОСОБА_4 , виконує його індивідуальні доручення, доставляє клієнтам готівкові кошти та необхідну фінансово-господарську документацію.

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , уродженка м. Києва, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , відповідає за ведення «чорної» бухгалтерії та виготовлення податкових накладних від імені підконтрольних підприємств, які мають ознаки фіктивності.

- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , уродженка м. Києва, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , займається питаннями складського обліку товару, його прийому та доставки клієнтам, а також виготовленням контрафактної продукції.

- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 , уродженка м. Києва, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , веде клієнтську базу, контактує з іноземними партнерами, готує інвойси та інші фінансово-господарські документи для «польської сторони».

- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_6 , уродженець м.Києва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 , відповідає за перерахування грошових коштів на рахунки підконтрольних компаній-нерезидентів, їх обготівкування на території України, а також за реалізацію товару, зокрема на території Російської Федерації та так званої «Донецької Народної Республіки».

- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_7 , уродженець м.Львова, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_8 , координує прийом товару в Республіці Польща, відповідає за ввезення товару на територію України та його відправку в м. Київ, веде неформальні переговори з представниками ГУ ДФС України у Львівській області.

- ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_8 , уродженець с.Коропуж, Городоцького району, Львівської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_9 партнер ОСОБА_13 , відповідає за ввезення товару на територію України, здійснює також неформальні переговори з представниками ГУ ДФС України у Львівській області.

- Невстановлена особа на ім`я ОСОБА_15 повні установчі дані встановлюються, громадянин Республіки Польща, здійснює прийом товару у м.Перемишль, Республіка Польща, веде його складський облік та організовує відправку до м.Львова.

- ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_9 , уродженець м. Києва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_10 , забезпечує нелегальний обмін валютних коштів.

Для прикриття вказаної протиправної діяльності вказані вище особи використовують наступні підконтрольні суб`єкти господарської діяльності:

- ПП «Бренд Парфюмз» ЄДРПОУ 38808000, юридична адреса: АДРЕСА_11 , вид діяльності консультування з питань комерційної діяльності й керування. Директор та засновник ОСОБА_4 ;

- ФОП ОСОБА_4 РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_11 , вид діяльності оптова торгівля парфумними та косметичними товарами;

- ФОП ОСОБА_17 РНОКПП НОМЕР_10 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_12 , вид діяльності оптова торгівля парфумними та косметичними товарами;

- ФОП ОСОБА_18 РНОКПП НОМЕР_11 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_11 , вид діяльності роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами;

- ФОП ОСОБА_13 РНОКПП НОМЕР_7 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_8 , вид діяльності інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.

- Підприємства-нерезиденти « ІНФОРМАЦІЯ_10 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та інші суб`єкти господарювання.

Відповідно до листа ГУ БКОЗ СБ України вих.№ 14/1/2-4401 від 26.11.2018 встановлено, що вищевказаними особами орендуються складські приміщення за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаною адресою зберігаються речі і документи, що мають значення для здійснення подальшого досудового розслідування та містять відомості, які можуть бути доказами під час досудового розслідування, а саме: фінансово-господарська документація ПП«Бренд Парфюмз» ЄДРПОУ38808000, ФОП « ОСОБА_4 » РНОКПП НОМЕР_1 , ФОП « ОСОБА_17 » РНОКПП НОМЕР_10 , ФОП« ОСОБА_18 » РНОКПП НОМЕР_11 , ФОП « ОСОБА_13 » РНОКПП НОМЕР_7 , підприємств-нерезидентів « ІНФОРМАЦІЯ_10 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », « ІНФОРМАЦІЯ_12 », чорнові записи, ПЕОМ, флешнакопичувачі, планшетні комп`ютери чи інша техніка, які можуть зберігати електронні копії документів, іншу інформацію про вказану вище злочинну діяльність, мобільні телефони, чорнові записники, грошові кошти, отримані злочинним шляхом, банківські картки, грошові кошти, майно, речі та цінності, здобуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а також інші предмети та документи, які мають значення для встановлення істини у справі тощо.

Так, в подальшому 14-15.02.2019 на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_19 від 05.02.2019 про дозвіл на обшук був проведений обшук у складських приміщеннях, які використовуються ФОП« ОСОБА_4 » РНОКПП НОМЕР_1 , які на праві власності належать державі в особі Державного агентства резерву України ЄДРПОУ 37472392, за адресою: м.Київ, вул. Пестеля, буд. 4.

В ході проведення обшуку, у зв`язку із відсутністю необхідних товаросупровідних документів та наявністю вагомих підстав вважати, що виявлений товар (дані та відомості щодо його походження, виробництва, ввезення на територію України, якості невідомі) зберігається за даною адресою незаконно, слідчим прийняте рішення щодо вилучення товарів невідомого походження та сумнівної якості у вигляді іноземної продукції парфумерії (згідно переліку, наведеному у клопотанні).

Відповідно до постанови слідчого від 15.02.2019 вказані вище предмети визнанні речовими доказами у даному кримінальному провадженні та передані на відповідальне зберігання працівнику за трудовим договором ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_5 , та зберігаються у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, зважаючи на те, що вищевказані вилучені предмети, виявлені та вилучені 14-15.02.2019 в ході проведення обшуку у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яким фактично користується ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , є речовими доказами у кримінальному провадженні, з метою збереження даних речових доказів у кримінальному провадженні, встановлення їх походження, якості та відповідності нормам і вимогам діючого законодавства шляхом проведення експертного дослідження, виникла необхідність у їх арешті.

Слідчий Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні №42018000000002903, у судовому засіданні зазначив про те, що кримінальне провадження №42018000000002903 від 20.11.2018 розслідується за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України. 14-15.02.2019 року в межах вказаного кримінального провадження було проведено обшук у складських приміщеннях, які орендує ФОП« ОСОБА_4 », за адресою: АДРЕСА_1 . В ході обшуку було виявлено велику кількість товарів іноземного походження, без наявності документів про їх походження, якість, підстави ввезення на територію України. Наприкінці проведення обшуку, при його підписанні представниками ФОП« ОСОБА_4 » були надані копії документів, які підтверджували походження цих товарів. Після чого, слідчим було оглянуто документи, а саме копії висновків експертиз на продукцію та з`ясовано, що парфумерна продукція (згідно переліку, наведеному у клопотанні) ввезена на територію України законно, її якість підтверджено. З огляду на отримані нові дані, клопотання про арешт парфумерної продукції (згідно переліку, наведеному у клопотанні), яка належить ФОП« ОСОБА_4 », не підтримує, вважає, що потреба в арешті такого майна на даний час відпала. Така позиція узгоджена і підтримується процесуальним керівництвом, старшим групи прокурорів та старшим групи слідчих.

Представник власника майна ФОП« ОСОБА_4 » адвокат ОСОБА_5 заперечувала щодо задоволення клопотання про арешт майна. Зазначає про те, що законність походження і ввезення парфумерної продукції (згідно переліку, наведеному у клопотанні) підтверджена документально, є сертифікати якості, така продукція відповідає гігієнічним стандартам України. При цьому, слід врахувати й позицію органу досудового розслідування про те, що в арешті такого майна відпала потреба. Просила відмовити у задоволенні клопотання про арешт майна та відновити права власника майна на розпорядження вилученим майном, при цьому факт визнання такого майна речовим доказом не є однозначною підставою для накладення арешту на таке майно.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого та представника власника майна, прийшов до висновку про відмову в задоволенні клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України регламентовано, що арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів (п. 1); спеціальної конфіскації (п. 2); конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи (п. 3); відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (п. 4).

Під час судового розгляду вказаного клопотання слідчий Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні №42018000000002903, зазначив про те, що на даний час вказане клопотання втратило свою актуальність, оскільки в ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження №42018000000002903, було здобуто докази законного походження та ввезення на територію України парфумерної продукції (згідно переліку, наведеному у клопотанні), яка була виявлена та вилучена 14-15.02.2019 в ході проведення обшуку у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ФОП « ОСОБА_4 », про арешт якої просив слідчий у клопотанні.

Крім того, слідчий зазначив про те, що така позиція є узгодженою з процесуальним керівником у кримінальному провадженні, та на даний час таке клопотання не актуальне.

Відповідно до ст.22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи, що ініціатор клопотання в особі слідчого Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_3 , який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні №42018000000002903, клопотання про арешт майна, яке було виявлено та вилучено 14-15.02.2019 року в ході проведення обшуку у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ФОП ОСОБА_4 , не підтримав, зазначивши про втрату на даний час актуальності вказаного клопотання, а тому з урахуванням принципу змагальності, враховуючи думку слідчого, слідчий суддя прийшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018000000002903 від 20.11.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України, про арешт майна, а саме парфумерної продукції (згідно переліку, наведеному у клопотанні), яка була виявлена та вилучена 14-15.02.2019 в ході проведення обшуку у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ФОП « ОСОБА_4 ».

Керуючись вимогами ст. ст. 22, 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И Л А:

Клопотання старшого слідчого СВ Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018000000002903 від 20.11.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України, про арешт майна залишити без задоволення.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Повний текст ухвали оголосити 22 лютого 2019 року о 16 год. 00 хв.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.02.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу80045806
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —761/7258/19

Ухвала від 20.02.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Антонюк М. С.

Ухвала від 20.02.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Антонюк М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні