Справа №766/3540/19
н/п 2-з/766/43/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2019 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В., розглянув матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення її позову до Громадської організації Громадська інвалідів Херсонська фортеця , третя особа: ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення загальних зборів,-
В С Т А Н О В И В:
20 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Херсонського міського суду Херсонської області з позовною заявою в якій просила визнати недійсними рішення Загальних зборів громадської організації Громадська організації інвалідів Херсонська фортеця від 10 лютого 2019 року щодо припинення її повноважень як Голови Організації та призначення Головою організації ОСОБА_2.
Разом з позовною заявою ОСОБА_1 подано заяву про забезпечення позову, яка мотивована наступним.
З 23.01.2019 року ОСОБА_1 є Головою громадської організації Громадська організація інвалідів Херсонська фортеця .
18.02.2019 р. ОСОБА_1 прийшла до організації для здійснення своїх повноважень, але невідомі їй особи не допустили її до будівлі та повідомили, що в організації вже інший керівник, після чого до ОСОБА_1 вийшла ОСОБА_2 та під підпис надала ОСОБА_1 Протокол Загальних зборів членів громадської організації Громадська організація інвалідів Херсонська фортеця від 10 лютого 2019 року. Відповідно до вказаного протоколу Загальним зборами було прийнято рішення про припинення повноважень Голови громадської організації ОСОБА_1 та призначено на посаду ОСОБА_2 У протоколі зазначено перелік осіб, які приймали участь в Загальних зборах організації, серед яких зазначено ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 Після спілкування ОСОБА_1 з вказаними особами, їй стало відомо, що про зміну Голови організації вони дізналися випадково після 14 лютого 2019 року, в загальних зборах участі вищевказані особи не приймали.
Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань передбачений обов'язковий порядок державної реєстрації зміни керівника громадської організації. Проведення вказаної реєстрації здійснюється на підставі Рішення уповноваженого органу.
Як зазначає позивач, у зв'язку з незаконним проведенням Загальних зборів організації та незаконно прийнятих рішень, проведення державної реєстрації зміни керівника призведе до істотного ускладнення чи унеможливлення виконання рішення шляхом усунення позивача від керівництва організацією.
Подана заява за змістом та формою відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, подана за приписами п. 2 ч.1 ст. 152 ЦПК.
Суд розглядає заяву згідно ч.1 ст. 153 ЦПК України не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Статтею 124 Конституції України визначений принцип обов'язковості судових рішень, який із огляду на положення статей 18, 153 ЦПК України поширюється також на ухвалу суду про забезпечення позову. При цьому відповідно до частини другої статті 149 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.
Отже, метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб'єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов'язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову
За змістом статті 151 ЦПК України заява про забезпечення позову повинна містить, зокрема, обґрунтування необхідності забезпечення позову.
Згідно ч.1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема: забороною вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.
Частина 2 ст. 150 ЦПК України передбачає можливість застосування кілька видів забезпечення позову.
Відповідно до частини третьої статті 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. (пункт 4 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову ).
Судом встановлено, що між сторонами фактично виник спір щодо дійсності рішення Загальних зборів громадської організації Громадська організація інвалідів Херсонська фортеця від 10.02.2019 року щодо припинення повноважень Голови організації та призначення нового Голови, позивач вважає недійсним рішення Загальних зборів від 10.02.2019 року.
При вирішенні питання про забезпечення позову суд бере до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Відтак, при обранні заходів забезпечення позову, судом враховано необхідність збереження балансу прав і законних інтересів усіх учасників спірних правовідносин та інших осіб, не допускаючи використання заходу забезпечення позову у якості тиску на відповідача.
Обраний позивачем вид забезпечення позову шляхом заборони всім суб'єктам державної реєстрації, які згідно з Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань становлять в Україні систему органів у сфері державної реєстрації, в тому числі державним реєстраторам виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, державним і приватним нотаріусам та акредитованим суб'єктам державної реєстрації вчиняти дії щодо проведення будь-яких реєстраційних дій щодо зміни керівника і зміни складу підписантів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно громадської організації Громадська організація інвалідів Херсонська фортеця , зберігає такий баланс прав, оскільки не прийняття таких заходів у разі задоволення позову ускладнять процедуру реституції.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 12, 149-150, 156, 158, 258-260, 353 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення її позову до Громадської організації Громадська інвалідів Херсонська фортеця , третя особа: ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення загальних зборів задовольнити.
Заборонити всім суб'єктам державної реєстрації, які згідно з Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань становлять в Україні систему органів у сфері державної реєстрації, в тому числі державним реєстраторам виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, державним і приватним нотаріусам та акредитованим суб'єктам державної реєстрації вчиняти дії щодо проведення будь-яких реєстраційних дій щодо зміни керівника і зміни складу підписантів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно громадської організації Громадська організація інвалідів Херсонська фортеця , код ЄДРПОУ 42263653.
Відповідно до ч.1 ст.157 ЦПК України, ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга подається до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги (за п.15.5 перехідних положень ЦПК України щодо порядку подання апеляційних скарг на судові рішення).
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяОСОБА_7
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2019 |
Оприлюднено | 24.02.2019 |
Номер документу | 80046604 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Ус О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні