Ухвала
від 18.02.2019 по справі 757/7870/19-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/7870/19-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,

В С Т А Н О В И В :

18.02.2019 року в провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_5 , перебуває в фактичному користуванні ОСОБА_6 .

Обґрунтовуючи подане клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018000000000654 від 29.10.2018 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочато на підставі матеріалів оперативних працівників ДКП НП України, що зібрані в ході розгляду звернення ДП Електронне здоров`я (ЄРДПОУ 41848148), та які свідчать про наявний склад кримінального правопорушення щодо несанкціонованого втручання в роботу комп`ютерних мереж.

Так, відповідно до отриманих відомостей в ході проведення досудового розслідування встановлено, що що ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» (ЄРДПОУ 0436197) одна з юридичних осіб на території України, яка акредитована ДП «Електронне здоров`я» та займається розробкою програмного забезпечення для медичних закладів, зокрема підключення до національної системи електронного здоров`я.

На теперішній час у зв`язку із змінами до законодавства та впровадження медичної реформи, медичний заклад, що надає первинну медичну допомогу та уклав угоду з Національною службою здоров`я України (ЄРДПОУ 42032422) далі НСЗУ, за кожну подану декларацію пацієнта отримує від держави від 370 до 1480 гривень на рік (залежно від коефіцієнта).

Згідно Наказу МОЗ № 503 від 19.03.2018, передбачено наступний порядок подавання декларацій про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. Дані вносяться уповноваженою особою закладу чи лікарем, в подальшому декларація роздруковується, підписується пацієнтом, та за допомогою ЕЦП уповноваженої особи медичного закладу чи лікаря вноситься до Національної системи електронного здоров`я під назвою eHealth, а паперовий примірник декларації з підписом пацієнта зберігається у медичному закладі, для підтвердження даної декларації, на телефон пацієнта надходить СМС повідомлення з кодом, який він повідомляє особі яка вносить дану декларацію до бази eHealth, та проходить перевірку.

Зважаючи на те, що ТОВ ХЕЛСІ ЮА обслуговує медичні заклади на території України, то має можливість здійснювати моніторинг декларацій пацієнтів, які надходять до системи електронного здоров`я.

У серпні 2018 року співробітниками ТОВ ХЕЛСІ ЮА зафіксовано випадки порушення із боку співробітниками КНП Ірпінського міського центру первинної медико санітарної допомоги, зокрема виявлено, що до бази eHealth від лікарів надходила велика кількість заповнених електронних декларацій, приблизно 8000 декларацій за добу від одного співробітника медичного закладу, що технічно неможливо при вводі електронних декларацій вручну, у зв`язку з тим, що на заповнення однієї електронної декларації потрібно від 5 до 15 хвилин.

Після виявлення даних фактів, уповноважені особи ТОВ ХЕЛСІ ЮА заблокували таких користувачів, про що повідомили ДП Електронне здоров`я.

При моніторингу встановлено, що КНП Ірпінський міський центр первинної медико санітарної допомоги звернувся до ТОВ МедіаСофт (ЄДРПОУ 32872704) директором являється ОСОБА_6 , з метою організації механізму переправлення інформації з бази УкрМедСофт, до бази eHealth, без прийняття участі акредитованих медичних інформаційних систем (далі МІС).

Враховуючи наявні обставини та відомості, орган досудового розслідування вважає, що для переправлення інформації з бази УкрМедСофт, до бази eHealth (тобто реєстрація декларацій пацієнтів лікарні) був написаний певний скрипт - програма, яка автоматизує поставлене завдання, яке без сценарію користувач робив би вручну, використовуючи інтерфейс програми.

Окрім того, попередньо встановлено, що частина лікарів КНП Ірпінський міський центр первинної медико санітарної допомоги, отримували паролі доступу до системи eHealth та електронні скриньки до них від гр. ОСОБА_6 , інша частина лікарів отримувала дану інформацію від керівництва КНП Ірпінський міський центр первинної медико санітарної допомоги, що суперечить правилам та порядку доступу до Національної системи електронного здоров`я eHealth.

Також при аналізі даної інформації з`ясовано, що програмне забезпечення для внесення декларацій до бази eHealth, застосовано в той час коли лікарі були відсутні на робочих місцях (в тому числі поза робочим часом, на початку доби а також пізно ввечері наприкінці доби).

Таким чином, є підстави вважати, що частина електронних декларацій, які знаходяться в базі eHealth вносилися без відома пацієнтів та з порушенням встановленого порядку маршрутизації, що призвело до спотворення процесу їх обробки.

На виконання доручення слідчого у кримінальному провадженні щодо встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення, працівниками ДКП НП України надано відомості про те, що до описаних вище злочинних дій причетна громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Калуським МРВ УМВС України в Івано-Франківській області 29.07.2003 року.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів у кримінальному провадженні, оперативним співробітником ВПК в Київській області Київського управління кіберполіції ДКП НПУ складено та скеровано рапорт до слідчого підрозділу про необхідність проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Підставою являються відомості із Інтернет сайту https://clarity-project.info/tenderer/2735716661, де зазначено відомості про діяльність ФОП ОСОБА_6 , а саме місце реєстрації ФОП: АДРЕСА_2 , та адресу фактичного місцезнаходження ФОП ОСОБА_6 , а саме: АДРЕСА_1 , тому за даною адресою можуть зберігатися речі та предмети, які вказуватимуть на причетність ОСОБА_6 до вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до інформаційної довідки з Єдиного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником нерухомого майна за адресою АДРЕСА_1 являється ОСОБА_5 .

Враховуючи вищевикладене, а також з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, які містять на собі їх сліди, являються речовими доказами та є необхідними для всебічного, повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , яка перебуває у користуванні ОСОБА_6 .

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав.

Обшук, у відповідності з ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, дослідивши в нарадчій кімнаті матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного та керуючись ст. 107, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні за №12018000000000654, дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_5 , перебуває в фактичному користуванні ОСОБА_6 з метою відшукання та вилучення наступних речей та документів:

- електронних носіїв інформації (флеш накопичувачі, карти пам`яті); оптичних носіїв інформації (оптичні диски CD, DVD); магнітних носіїв інформації (магнітні диски, НЖМД, SSD), комп`ютерів (ПК, ноутбуків, планшетів); серверів; мобільних телефонів (смартфонів) з можливістю вилучення інформації, що міститься на вказаних вище пристроях та програмного забезпечення, пристроїв та приладів, які забезпечують доступ до локальної мережі і всесвітньої інформаційної системи загального доступу Інтернет, інших речей, предметів та документів, чорнових записів які містять будь-які відомості про діяльність ТОВ МедіаСофт (ЄДРПОУ 32872704), ФОП ОСОБА_6 , які вказують на причетність втручання до Національної системи електронного здоров`я eHealth.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження №757/7870/19-к.

Примірник 2 наданий слідчому ОСОБА_3

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.02.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80065441
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/7870/19-к

Ухвала від 18.02.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

Ухвала від 18.02.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні