Справа № 362/1146/19
Провадження № 1-кс/362/467/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2019 року слідчий суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду в м. Василькові Київської області клопотання слідчого Васильківського ВП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про надання дозволу на обшук,-
в с т а н о в и в :
25.02.2019 р. до Васильківського міськрайонного суду Київської області звернувся слідчий Васильківського ВП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 із клопотанням про надання дозволу на обшук обшуку території, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , власником та фактичним користувачем якої є ТОВ «Солекс Ойл Груп», з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, газобалонного обладнання, скрапленого газу, майна яке було здобуте в результаті вчинення кримінального правопорушення, документів, грошових коштів, а також печаток, документів в електронному вигляді, електронних накопичувачів інформації, чорнових записів, чорнових бухгалтерських документів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, яка містить на магнітних носіях доказову інформацію у даному кримінальному провадженні.
Клопотання мотивовано наступним.
У провадженні СВ Васильківського ВП ГУ НП в Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019111200000113 від 19.02.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей.
В ході досудового розслідування кримінального провадження № 42019111200000113 від 19.02.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України встановлено, що на території Васильківського району здійснюють свою діяльність об`єкти підвищеної небезпеки, у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо) та зрідженим газом, а саме:
-ТОВ «Легал Україна» (ЄДРПОУ 41186725) фактична адреса АГЗП: вул. Соборна, 70Е, м. Васильків, Васильківського району, Київської області, юридична адреса: 01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, будинок № 33-Б, нежиле приміщення № 27;
-ТОВ «Інтер Глобал ПК» (ЄДРПОУ 41721412) фактична адреса АГЗП: с. Велика Солтанівка, 41 км Київ-Одеса, юридична адреса: 02222, м. Київ, пр-т Володимира Маяковського, будинок 49, приміщення 3;
-ТОВ «Газавтосервіс» (ЄДРПОУ 30419505) фактична адреса АГЗП: вул. Леніна, 61, смт Калинівка, Васильківського району, Київської області, юридична адреса: 08600, Київська обл., місто Васильків, вулиця 1-го Травня, будинок 12;
-ТОВ «Укртехноіновація», фактична адреса АГЗП: вул. Западинська, 1б, с. Мархалівка, Васильківського району, Київської області;
-ТОВ «Солекс Ойл Груп» (ЄДРПОУ 38106099) фактична адреса АГЗП:
вул. Залізнична, 98, смт Калинівка, Васильківського району, Київської області, юридична адреса: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 15.
Встановлено, що зазначені суб`єкти господарювання, згідно відомостей ГУ Держпраці в Київській області не мають дозволів на виконання газонебезпечних робіт та робіт у вибухопожежонебезпечних зонах та зберігання ємкостей із зрідженим газом, їх заповнення, спорожнення, а також дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію, зокрема у наступних суб`єктів господарювання які здійснюють торгівлю зрідженим газом, бензином та дизельним паливом:
Разом із цим, згідно відомостей Васильківського районного відділу ГУ ДСНС України в Київській області документи дозвільного характеру суб`єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо) та зрідженим газом не видавались та не реєструвались.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність - частина 1 статті 272 Кримінального кодексу України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей.
В ході досудового розслідування кримінального провадження
№ 42019111200000113 від 19.02.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України встановлено, що на території Васильківського району здійснюють свою діяльність об`єкти підвищеної небезпеки, у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо) та зрідженим газом, зокрема ТОВ «Солекс Ойл Груп» (ЄДРПОУ 38106099), фактична адреса АЗС: вул. Залізнична, 98, смт Калинівка, Васильківського району, Київської області.
Встановлено, що зазначений суб`єкт господарювання, згідно відомостей ГУ Держпраці в Київській області не має дозволів на виконання газонебезпечних робіт та робіт у вибухопожежонебезпечних зонах та зберігання ємкостей із зрідженим газом, їх заповнення, спорожнення, а також дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію, зокрема у наступних суб`єктів господарювання які здійснюють торгівлю зрідженим газом, бензином та дизельним паливом:
Разом із цим, згідно відомостей Васильківського районного відділу ГУ ДСНС України в Київській області документи дозвільного характеру даному суб`єкту господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо) та зрідженим газом не видавались та не реєструвались.
У свою чергу, відповідно до п. 6 додатку № 2 «Переліку видів робіт підвищеної небезпеки» постанови КМУ № 1107 від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах є видом робіт підвищеної небезпеки.
Також, відповідно до п. 11 додатку № 2 «Переліку видів робіт підвищеної небезпеки» постанови КМУ № 1107 від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» заповнення, злив і ремонт балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом є видами робіт з підвищеною небезпекою.
У свою чергу, зазначеним суб`єктом господарювання фактично проігноровано правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві.
Враховуючи викладене вбачається, що іншим способом, ніж проведенням обшуку на земельній ділянці, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , не можливо зафіксувати сліди вчиненого кримінального правопорушення та виявити і вилучити предмети, які в подальшому будуть використані як докази.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в проведенні обшуку на території, що розташована за адресою:
АДРЕСА_1 . Кадастровий номер земельної ділянки 3221455800:01:009:0014.
6.
Згідно відомостей Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку 3221455800:01:009:0014, що розташована за адресою: вул. Залізнична, 98, смт Калинівка, Васильківського району, Київської області, належить ТОВ «Солекс Ойл Груп».
Згідно рапорту о/у СКП Васильківського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_5 на земельній ділянці з кадастровим номером 3221455800:01:009:0014 розташованій за адресою: вул. Залізнична, 98, смт Калинівка, Васильківського району, Київської області, фактично здійснює свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо) та зрідженим газом ТОВ «Солекс Ойл Груп».
7.
Відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, газобалонного обладнання, скрапленого газу, майна яке було здобуте в результаті вчинення кримінального правопорушення, документів, грошових коштів, а також печаток, документів в електронному вигляді, електронних накопичувачів інформації, чорнових записів, чорнових бухгалтерських документів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, яка містить на магнітних носіях доказову інформацію у даному кримінальному провадженні.
Іншим способом, ніж проведенням обшуку на земельній ділянці, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , не можливо зафіксувати сліди вчиненого кримінального правопорушення та виявити і вилучити предмети, які в подальшому будуть використані як докази.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши прокурора, вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання задоволенню не підлягає за наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Частиною другою статті 234 КПК України визначено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Як зазначено в ч. 5ст. 234 КПК Українислідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Диспозицієюст.272КК України,за якоюкваліфіковане кримінальнеправопорушення уданому кримінальномупровадженніі передбачено: «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров`ю потерпілого».
Основним безпосереднім об`єктом злочину є безпека виконання робіт з підвищеною небезпекою, а додатковим обов`язковим об`єктом - життя та здоров`я особи.
Під безпекою виконання робіт з підвищеною небезпекою слід розуміти такий стан, коли не заподіюється і не може бути заподіяна шкода внаслідок експлуатації, ремонту, реконструкції, спорудження певних об`єктів, обладнання, здійснення іншої виробничої діяльності, пов`язаної з підвищеним ризиком (високою ймовірністю завдання шкоди) як учасникам таких робіт, так і стороннім особам, правоохоронюваним інтересам. При цьому має значення не галузь господарства, в якій проводяться певні роботи, а сам характер таких робіт та правил, які порушуються. Ці правила стосуються не загальних правил охорони праці, які поширюються на всі галузі народного господарства та види виробничої діяльності, а лише тих правил, що стосуються окремих видів робіт. Це, зокрема, навантажувально-розвантажувальні роботи; ремонт та реконструкція транспортних комунікацій в умовах збереження руху транспорту; електромонтажні роботи, що провадяться без знеструмлення обладнання; підземні гірничі роботи; висотні монтажні та інші будівельні роботи; роботи, які проводяться з обладнанням, що експлуатується під тиском, в умовах високих температур чи холоду; роботи з отруйними і сильнодіючими речовинами тощо.
Об`єктивна сторона злочину характеризується: 1) діянням - порушенням правил безпеки підчас виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві, 2) наслідками у вигляді загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків (ч. 1 ст. 272) або у вигляді загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 2 ст. 272); 3} причинним зв`язком між діянням і наслідками. Крім того, обов`язковими ознаками об`єктивної сторони складу цього злочину є обстановка і місце його вчинення.
Разом з тим, в клопотанні не зазначено яка шкода заподіюється і може бути заподіяна внаслідок порушення правил безпеки, не зазначено самих фактів порушення правил безпеки.
Тобто, прокурором не було доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене саме ч.1 ст. 272 КК України.
Суд приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване лише формально, оскільки до нього не додано жодного належним чином оформленого доказу на обґрунтування викладених слідчим доводів.
Обшук - це крайній захід забезпечення кримінального провадження і прокурором не доведено необхідності проведення саме обшуку, в той час коли він може звернутися з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Наведені в клопотанні про проведення обшуку обставини та додані до клопотання копії документів не доводять наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, що відшукуванні речі і документи знаходяться у зазначеному в клопотанні місці, що в силу п. 1, п. 2 ч. 5ст. 234 КПК України, є підставою для відмови у задоволенні клопотання про проведення обшуку.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст.234,235,309,369-372 КПК України, -
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання слідчого Васильківського ВП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про надання дозволу на обшук,- відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80082703 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Кравченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні