У Х В А Л А
Справа №338/222/19
25 лютого 2019 року селище Богородчани
Слідчий суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши скаргу Релігійної громади Української Православної Церкви "Святого Благовіщення" села Похівка Богородчанського району Івано-Франківської області на бездіяльність Богородчанського відділення поліції Надвірнянського відділу полції ГУНП в Івано-Франківській області,
в с т а н о в и в :
Релігійною громадою УкраїнськоїПравославної Церкви"СвятогоБлаговіщення"села ПохівкаБогородчанського районуІвано-Франківськоїобласті поданоскаргуна бездіяльність Богородчанськоговідділення поліціїНадвірнянського відділуполції ГУНПв Івано-Франківськійобластіщодо невнесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомостей за її заявою від 08.02.2019 року про вчинення злочинів, передбачених ст.ст.161, 179, ч.1 ст.180, ст.364 КК України.
В судовому засіданні представник Релігійної громади Української Православної Церкви "Святого Благовіщення" села Похівка Богородчанського району Івано-Франківської області вимоги скарги підтримав.
Представник Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду скарги повідомлявся в установленому законом порядку.
Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали скарги, приходжу до такого висновку.
Як вбачаєтьсяз матеріалівскарги 08.02.2019року представникРелігійної громади Української Православної Церкви "Святого Благовіщення" села Похівка Богородчанського району Івано-Франківської області звернувся, в порядкуст. 214 КПК України,доБогородчанського ВПГУНП вІвано-Франківськійобласті іззаявою провчинення кримінальнихправопорушень,передбаченихст.ст.161,179,ч.1ст.180,ст.364 ККУкраїни.
Статтею 303КПК України передбачено, що на досудовому провадженні може бути оскаржено, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч.1 та ч.7ст. 214 КПК Українислідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Якщо відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені прокурором, він зобов`язаний невідкладно, але не пізніше наступного дня, з дотриманням правил підсудності передати наявні у нього матеріали до органу досудового розслідування та доручити проведення досудового розслідування.
Таким чином, відповідно до чинного кримінального процесуального законодавства, відомості, викладені в заяві про вчинене кримінальне правопорушення, невідкладно, але не пізніше 24 годин вносяться до ЄРДР. Рішення щодо наявності чи відсутності складу кримінального правопорушення за обставин, викладених в заяві про злочин, може бути прийнято слідчим, прокурором лише за результатами проведеного розслідування, яке розпочинається разом з внесенням відомостей про злочин до ЄРДР.
Враховуючи те, що положеннями ч. 4ст. 214 КПК Українине допускається будь-яка відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, то службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію таких заяв і повідомлень, зобов`язана прийняти та зареєструвати заяву як повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.
Оскільки відомості про кримінальні правопорушення, викладені в заяві від 08.02.2019 року, до ЄРДР не внесені, вважаю, що скарга в цій частині підлягає до задоволення.
Разом з тим, частиною 2 статті 307 КПК України регламентовано вичерпний перелік можливих судових рішень слідчого судді, прийнятих за результатами розгляду скарги. Прийняття рішень, що не врегульовано цією нормою буде порушенням принципу диспозитивності кримінального процесу. З огляду на таке слідчий суддя вважає передчасною вимогу про зобов`язання надати заявнику витяг з ЄРДР про кримінальне правопорушення, вказане у заяві від 08.02.2019 року, оскільки таке право виникає з моменту внесення відомостей у ЄРДР та відмови органу досудового розслідування надати відповідний витяг.
Отже, скарга підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.303,306,307 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в :
Скаргу задовольнити частково.
Зобов`язати уповноважену посадову особу Богородчанського відділення поліції Надвірнянського відділу полції ГУНП в Івано-Франківській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, викладені в заяві Релігійної громади Української Православної Церкви "Святого Благовіщення" села Похівка Богородчанського району Івано-Франківської області від 08.02.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 80090039 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки |
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Шишко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні