ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
м. Київ
25.02.2019Справа № 910/2075/19
Суддя Спичак О.М., розглянувши позовну заяву Керівника Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області (28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул.. Чижевського, 1а) в інтересах держави в особі Олександрійська селищна рада міста Олександрії Кіровоградської області (28040, Кіровоградська обл., м. Олександрія. смт. Олександрія, вул. Павла Кравченка, 18)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Десадж Істейт (04060, м. Київ, вул. Максима Берлінського, 20, офіс 2)
про стягнення 254 846,72 грн,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави в особі Олександрійська селищна рада міста Олександрії Кіровоградської області звернувся до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Десадж Істейт про стягнення заборгованості за договором оренди земельної ділянки у розмірі 254 846,72 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариством з обмеженою відповідальністю Десадж Істейт було порушено зобов'язання щодо належного виконання умов договору оренди земельної ділянки в частині здійснення відшкодування орендних платежів.
Вивчивши подані матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що вказана позовна заява підлягає направленню до Господарського суду Кіровоградської області за виключною підсудністю, при цьому суд виходить із наступного.
Згідно з частиною першою статті 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Так, за загальним правилом та приписами ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Разом з тим, частиною 3 ст. 30 ГПК України в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017, встановлено виключну підсудність справ, що виникають зі спорів щодо нерухомого майна, які розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної її частини.
Згідно з частиною 4 статті 236 Господарського процесуального кодексу України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Як зазначено в постановах Верховного Суду від 23.01.2018 у справі № 460/4286/16-ц та від 16.05.2018 у справі № 640/16548/16-ц до позовів, що виникають з приводу нерухомого майна, належать, зокрема, позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 Цивільного кодексу України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 Цивільного кодексу України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 Цивільного кодексу України); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Тобто, чинна процесуальна норма частини третьої статті 30 Господарського процесуального кодексу України (в редакції з 15.12.2017) визначає розширений перелік спорів, до яких застосовуються правила виключної підсудності.
Судом зазначається, що зазначений спір безпосередньо стосується права користування нерухомим майном, оскільки предметом спору у даній справі є стягнення заборгованості відповідача зі сплати орендних платежів за договором оренди земельної ділянки від 25.06.2015 за користування предметом зазначеного договору, а саме - земельною ділянкою загальною площею 104 820 кв.м. (кадастровий номер 34510345300:50:000:0028), яка розташована в Кіровоградській області, м. Олександрія, смт. Димитрове, вул. Димитрова, будинок 71.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, а згідно з частиною 3 цієї статті - передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини 1 цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
З огляду на вищевикладене, враховуючи, що місцезнаходженням нерухомого майна, з приводу якого виник спір, є Кіровоградська область, м. Олександрія, смт. Димитрове, суд дійшов висновку, що за правилами виключної підсудності вирішення даного спору відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) Господарського суду Кіровоградської області.
На підставі викладеного, Господарський суд міста Києва вважає за необхідне передати позовну заяву № 62-11-19 від 18.02.2019 Керівника Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави в особі Олександрійська селищна рада міста Олександрії Кіровоградської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Десадж Істейт про стягнення заборгованості за договором оренди земельної ділянки у розмірі 254 846,72 грн на розгляд до Господарського суду Кіровоградської області за виключною підсудністю.
Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 255 Господарського процесуального кодексу України ухвала суду першої інстанції про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Відповідно до частин 1, 2 статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини 2 статті 235 Господарського процесуального кодексу України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Керуючись ст.ст. 30, 31, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву № 62-11-19 від 18.02.2019 Керівника Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави в особі Олександрійська селищна рада міста Олександрії Кіровоградської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Десадж Істейт про стягнення заборгованості за договором оренди земельної ділянки у розмірі 254 846,72 грн передати за виключною підсудністю до Господарського суду Кіровоградської області.
2. Згідно ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення повного тексту.
Суддя Спичак О.М.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2019 |
Оприлюднено | 28.02.2019 |
Номер документу | 80107396 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні