Справа № 492/1998/18
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2019 року м. Арциз
Арцизький районний суд Одеської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника обвинуваченого ОСОБА_5 , представника потерпілого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Арцизі Одеської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12018160220000504 від 21.09.2018 року та угоду про примирення за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Арциз Одеської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, -
встановив:
20 вересня 2018 року, приблизно о 16 годині 00 хвилин, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_7 , перебуваючи у дворі будинку АДРЕСА_2 , керуючись раптово виниклим умислом, спрямованим на таємне викрадення чужого майна, з метою особистого збагачення, із корисливих мотивів, скориставшись відсутністю сторонніх осіб, повторно, умисно, таємно викрав бензинову мотокосу марки «STIHL» моделі FS 120, в корпусі помаранчевого кольору з серійним номером НОМЕР_1 , вартістю 4080,00 гривень, яка знаходилась на дворі зазначеного будинку та яка належить на праві комунальної власності КП «Благоустрій», чим заподіяв КП «Благоустрій» матеріальну шкоду на вказану суму, після чого покинув місце скоєння злочину, а викраденим в подальшому розпорядився на власний розсуд.
Своїми умисними діями, які виразились у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчинена повторно, обвинувачений ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч. 2 ст. 185 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 повністю визнав себе винним в обсязі пред`явленого йому обвинувачення. В ході судового розгляду він детально розповів про обставини злочину та щиро розкаявся в його вчиненні, не піддавши сумніву фактичні обставини справи, викладені в обвинувальному акті.
В судовому засіданні представник потерпілого ОСОБА_6 пояснив суду, що він претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого немає та не заперечує проти затвердження укладеної між ним та обвинуваченим ОСОБА_4 угоди про примирення.
За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_4 своїми діями скоїв таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинена повторно, та кваліфікує ці дії за ч. 2 ст. 185 КК України.
26 лютого 2019 року між представником потерпілого ОСОБА_6 , з одного боку, та обвинуваченим ОСОБА_4 , з іншого, укладена угода про примирення у відповідності до вимог ст. 471 КПК України, та направлена до суду.
Згідно вказаної угоди представник потерпілого ОСОБА_6 та обвинувачений ОСОБА_4 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 2 ст. 185 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, а також покарання, яке повинен понести ОСОБА_4 у виді обмеження волі строком на один років із звільненням його від відбування цього покарання на підставі ст. 75 КК України з випробуванням строком на 1 рік з покладенням обов`язків, передбачених п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України. В угоді передбачені наслідки її укладення та затвердження, встановлені ст. 473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та обвинуваченим.
Згідно з ч. 3 ст. 469 КПК України, угода про примирення між потерпілим та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, який згідно ст. 12 КК України є злочином середньої тяжкості. Судом також встановлено, що санкцією ч. 2 ст. 185 КК України передбачене покарання, у тому числі, у виді обмеження волі на строк до п`яти років.
При цьому судом встановлено, що ОСОБА_4 цілком розуміє права визначені п. 1 ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України та наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України, характер обвинувачення, вид та міру покарання, порядок та умови звільнення від його відбування, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Представник потерпілого ОСОБА_6 також розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України та наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України.
В судовому засіданні суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам КПК України і КК України, зокрема вимогам ст. 65 КК України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання обвинуваченим своєї вини.
Обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні погодився на призначення узгодженої ним та представником потерпілого міри та виду покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік із звільненням його від відбування цього покарання на підставі ст. 75 КК України з випробуванням строком на один рік з покладенням обов`язків, передбачених п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України.Характер взятих ОСОБА_4 на себе за угодою зобов`язань свідчить про можливість їх виконання.
Підстав для відмови в затвердженні угоди судом не встановлено.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення між представником потерпілого ОСОБА_6 та обвинуваченим ОСОБА_4 , і призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання у виді обмеження волі строком на один рік із звільненням його від відбування цього покарання на підставі ст. 75 КК України з випробуванням строком на один рік з покладенням обов`язків, передбачених п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили не обирати.
Суд також вважає за необхідне в силу ст. ст. 124, 126 КПК України стягнути з ОСОБА_4 на користь держави документально підтверджені процесуальні витрати на залучення експертів по кримінальному провадженню у розмірі 1716 гривень 00 копійок.
Долю речових доказів слід вирішувати відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 369-371, 373, 374, 475 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про примирення від 26 лютого 2019 року, укладену між представником потерпілого ОСОБА_6 та обвинуваченим ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України та призначити йому покарання за ч. 2 ст. 185 КК України у виді обмеження волі строком на один рік.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнити від відбування покарання з випробуванням строком на один рік, який обчислювати з моменту проголошення вироку, тобто з 26 лютого 2019 року, поклавши на ОСОБА_4 в силу ст. 76 КК України обов`язки, передбачені п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме:
періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили не обирати.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави документально підтверджені процесуальні витрати на залучення експертів по кримінальному провадженню у розмірі 1716 (одна тисяча сімсот шістнадцять) гривень 00 копійок.
Арешт, накладений ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 25.09.2018 р. на бензинову мотокосу марки «Shtil» модель «FS 120», корпус оранжевого кольору, серійний номер НОМЕР_1 , на якій відсутній поясний ремень, захисний кожух, ріжучий елемент (ліска) на барабані скасувати.
Речовий доказ: бензинову мотокосу марки «Shtil» модель «FS 120», корпус оранжевого кольору, серійний номер НОМЕР_1 , на якій відсутній поясний ремень, захисний кожух, ріжучий елемент (ліска) на барабані вважати повернутим потерпілому.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Арцизький районний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, у разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення Одеським апеляційним судом.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
СУДДЯ
Арцизького районного суду ОСОБА_1
Одеської області
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80108016 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Черевата В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні