КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 лютого 2019 року № 320/272/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Горобцова Я.В., розглянувши клопотання про повернення судового збору в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Рокитнянського районного нотаріального округу Київської області Скоробагатько Валентини Данилівни , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Ківшовата Агро про визнання протиправним та скасування запису,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Рокитнянського районного нотаріального округу Київської області Скоробагатько Валентини Данилівни, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Ківшовата Агро , в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати запис про державну реєстрацію іншого речового права № 14813436 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно від 04.06.2016, щодо земельної ділянки площею 2,2921 га, кадастровий номер НОМЕР_2.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.01.2019 повернуто позивачеві позовну заяву з усіма доданими до неї документами в адміністративній справі №320/272/19 за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Рокитнянського районного нотаріального округу Київської області Скоробагатько Валентини Данилівни , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Ківшовата Агро , про визнання протиправним та скасування запису.
26.02.2019 через службу діловодства суду від позивача надійшло клопотання про повернення судового збору, в якому останній просить суд повернути йому сплачений судовий збір за подання позовної заяви у справі № 320/272/19 у розмірі 768,40 грн.
Розглядаючи клопотання про повернення судового збору по суті, суд зазначає таке.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 за звернення з позовної заявою до суду було сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн., що підтверджується квитанцією № 67 від 14.01.2019, оригінал якої долучено до клопотання.
Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, зокрема, в разі повернення заяви або скарги. Як убачається з частини 2 статті 7 цього ж Закону, у випадках, установлених пунктом 1 частини 1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
За загальним змістом частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" судовий збір повертається у випадку, коли наступили процесуальні наслідки, які не залежать та не потребують розгляду справи по суті та оцінки обставин справи та наданих сторонами доказів.
Частиною 5 статті 7 Закону України "Про судовий збір" визначено, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
На сьогодні порядок повернення цього платежу на підставі судового рішення передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року №845 "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників".
Згідно з пунктом 6 цього Порядку у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб: заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка (у разі наявності - довідку банку), назви банку, його МФО та коду ЄДРПОУ, номера рахунка (поточний, транзитний, картковий), прізвища, імені, по батькові (повне найменування - для юридичної особи) власника рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для пересилання коштів через підприємства поштового зв'язку, що здійснюється за рахунок стягувача (прізвище, ім'я, по батькові адресата, його поштова адреса (найменування вулиці, номер будинку, квартири, найменування населеного пункту, поштовий індекс), реквізити банківського рахунка поштового відділення); оригінал виконавчого документа; судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності); оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету (у судових рішеннях про стягнення коштів з відповідного бюджету).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Частиною третьою статті 4 цього Закону визначено, що виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов'язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов'язаний мати таку печатку.
Отже, ухвала про повернення судового збору виготовляється у двох примірниках, які повинні містити оригінал підпису судді. Крім цього, примірник ухвали, який видається особі для пред'явлення до виконання, повинен бути скріплений відбитком гербової печатки.
З урахуванням зазначених норм, суд вважає за необхідне судовий збір у сумі 768,40 грн., сплачений згідно квитанції № 67 від 14.01.2019, повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України.
Крім того, в клопотанні про повернення судового збору представником позивача зазначено клопотання про повернення оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до п.п. 6.1.28 п.п. 6.1 ч. 6 Інструкції з діловодства в адміністративних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації від 17.12.2013 №174, оригінали письмових доказів, які є у справі, суд повертає після їх дослідження, якщо це можливо, без шкоди для розгляду справи або після набрання законної сили судовим рішенням у справі за клопотанням осіб, які їх надали. У справі залишається засвідчена суддею копія письмового доказу.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що клопотання позивача про повернення оригіналу квитанції про сплату судового збору № 67 від 14.01.2019 підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 142, 143, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 7 Закону України "Про судовий збір", суддя
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 про повернення судового збору задовольнити.
Повернути ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривен 40 копійок), який сплачений відповідно до квитанції № 67 від 14.01.2019.
Повернути ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) оригінал квитанції № 67 від 14.01.2019.
Ухвалу та оригінал квитанції № 67 від 14.01.2019 надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 28.02.2019 |
Номер документу | 80122517 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Горобцова Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні