КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/2243/19

Провадження № 1-кс/234/1147/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2019 року м.Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі:

слідчого судді Нейло І.М.,

при секретарі Ридош Г.Ю.,

слідчого Шевченко Д.В.

підозрюваної ОСОБА_1

розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Дар'ї Валеріївни про відсторонення від посади:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася у Київській області, українки, громадянки України, раніше не судимої, яка має повну вищу освітою, заміжньої, працюючої заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області, яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42019051100000007 від 17.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду надійшло клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Дар'ї Валеріївни про відсторонення від посади ОСОБА_1

Клопотання та додані до нього матеріали підозрювана ОСОБА_1 отримала 08.02.2019 р.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, ОСОБА_1 перебуває на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області.

Згідно функціональних обов'язків за вказаною посадою, що визначені посадовою інструкцією, у зв'язку із виконанням своїх службових обов'язків, ОСОБА_1 була зобов'язана, серед іншого, виконувати обов'язки міського голови у разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків, виконувати обов'язки секретаря виконкому під час перебування у відпустці, тимчасової непрацездатності, курсах підвищення кваліфікації, відрядженнях, приймати участь у розробці проекту місцевого бюджету у межах своєї компетенції, приймати участь у розробці і виконанні Програми соціально - економічного розвитку, займатися розгляданням всіх питань, пов'язаних з господарською діяльністю ради та її виконавчого комітету, координувати взаємодію ради та її виконавчого комітету з підприємства промисловості, комунального господарства, малого бізнесу, які знаходяться на території міста, забезпечувати збалансований соціально - економічний розвиток міста, здійснювати постійний контроль очисткою міста, роботу щодо благоустрою міста, контроль за виконанням рішень міської ради та її виконавчого комітету, приймати участь у підготовці проектів рішень міської ради та її виконавчого комітету, у роботі та нарадах міського голови з керівниками підприємств, установ та організацій міста.

Разом із ОСОБА_1 у вказаній раді на посаді спеціаліста І категорії з регулювання питань земельних відносин та благоустрою міста працює ОСОБА_4

Згідно функціональних обов'язків за вказаною посадою, що визначені посадовою інструкцією, ОСОБА_4 здійснює реєстрацію громадян, бажаючих отримати земельні ділянки під індивідуальне будівництво, виявляє землі несількогосподарського призначення, можливі до продажу і готує щорічно проекти рішень щодо затвердження земельних ділянок, що пропонуються до продажу, готує проекти рішень та вносить на розгляд міської ради питання щодо згоди на оформлення документів про право користування земельною ділянкою у використання на території Української міської ради, здійснює контроль за виконанням рішень міської ради стосовно земельних питань, здійснює роботу по благоустрою міста тощо.

Згідно з положеннями Примітки 1 до ст. 364 Кримінального кодексу України ОСОБА_1 та ОСОБА_4 є службовими особами, а у відповідності до ст. 3 Закону України Про запобігання корупції є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно положень Примітки до ст. 368 Кримінального кодексу України ОСОБА_1, перебуваючи на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області, була службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Свої службові повноваження ОСОБА_1 та ОСОБА_4 використовували у злочинних цілях за наступних обставин.

Громадянин ОСОБА_5 являється фізичною особою - підприємцем, який займається підприємницькою діяльністю в сфері роздрібної торгівлі м'ясом і м'ясними продуктами та здійснює свою діяльність на території Донецької області.

Зокрема, для надання вказаних послуг ОСОБА_5 мав намір встановити торговий трейлер в м. Українськ Донецької області по вулиці Первомайська поблизу ринку, проте, у зв'язку із відсутністю дозвільних документів, зокрема, рішення про погодження розміщення тимчасової споруди - павільйону для провадження підприємницької діяльності по вул. Первомайська, біля автостоянки в м. Українську, вказаною діяльністю ОСОБА_5 тимчасово не займався.

Так, 21.01.2019, з метою отримання вказаного рішення погодження, ОСОБА_5 прибув до Української міської ради, де зустрівся з ОСОБА_4, яка вказала останньому написати заяву для виділення земельної ділянки та залишити копії своїх документів. В подальшому, того ж дня, ОСОБА_4 зателефонувала ОСОБА_5 та повідомила, що йому необхідно прибути 23.01.2019 на 10 год. 30 хв. на засідання земельної комісії і висунула вимогу взяти з собою грошові кошти у розмірі 6000 гривень, для передачі 3000 гривень для неї, ОСОБА_4, та 3000 гривень для заступника міського голови Української міської ради ОСОБА_1 за безперешкодну видачу ОСОБА_5 рішення про погодження розміщення тимчасової споруди - павільйону для провадження підприємницької діяльності по вул. Первомайська, біля автостоянки в м. Українську.

25.01.2019 відбулось засідання Української міської ради, на якому, зокрема, розглядалось питання про попереднє погодження місця розташування тимчасової споруди (павільйону) для провадження підприємницької діяльності по вул. Первомайська, біля автостоянки в м. Українську ФОП ОСОБА_5 Як наслідок, рішенням Української міської ради від 25.01.2019 №VII/42-351 фізичній особі - підприємцю ОСОБА_5 погоджено місце розташування тимчасової споруди (павільйону) для провадження підприємницької діяльності по вул. Первомайська, біля автостоянки в м. Українську.

В подальшому, 06.02.2019, ОСОБА_5 прибув до Української міської ради для отримання рішення від 25.01.2019 №VII/42-351 про погодження місця розташування тимчасової споруди (павільйону) для провадження підприємницької діяльності по вул. Первомайська, біля автостоянки вм. Українську.

06.02.2019, близько 12 години, діючи на виконання раніше висунутої вимоги ОСОБА_4 та ОСОБА_1, ОСОБА_5 зустрівся із заступником міського голови Української міської ради ОСОБА_1 у приміщенні її службового кабінету №12 та передав останній раніше обумовлену суму неправомірної вигоди у виді грошових коштів на загальну суму 6000 (шість тисяч) гривень, для неї та ОСОБА_4 за безперешкодну видачу ОСОБА_5 рішення про погодження розміщення тимчасової споруди - павільйону для провадження підприємницької діяльності по вул. Первомайська, біля автостоянки в м. Українську.

Своїми умисними діями, які виразились в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірної вигоди для себе та прохання надати таку вигоду для себе за вчинення такою службою особою в інтересах того хто надає неправомірну вигоду дії, з використанням наданої їй влади та службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, ОСОБА_1, вчинила злочин, передбачений ч. 3 ст. 368 КК України.

Санкція частини 3 статті 368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до десяти років та відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України зазначене кримінальне правопорушення відноситься до категорії тяжких.

06.02.2019 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, затримано в порядку, передбаченому ст. 208 КПК України та 07.02.2019 останній повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними досудовим розслідуванням доказами, а саме: показаннями свідків, протоколами обшуку кабінетів Української міської ради, матеріалами, що отримані за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а також іншими матеріалами досудового розслідування у своїй сукупності. Матеріали, що підтверджують обставини вчинення вказаного злочину додані до цього клопотання.

Під час досудового розслідування були встановлені обставини, які прямо вказують на вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення за яким останній пред'явлено підозру.

З метою застосування заходів забезпечення кримінального провадження слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання та просив відсторонити від посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області - ОСОБА_1

Підозрювана та захисник не заперечували проти задоволення клопотання.

Вислухавши сторони кримінального провадження, дослідив матеріали додані до клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і не залежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.

Спеціальними умовами відсторонення від посади є: наявність в особи процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого; перебування його на посаді. Слід також зазначити, що відсторонення від посади це тимчасове, вимушене недопущення особи, яка перебуває у певних службових відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами чи організаціями, до виконання своїх функціональних обов'язків з підстав і в порядку, передбачених КПК України.

Стаття 43 Конституції України передбачає, кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, в тому числі і відсторонення від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватись виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.

Відповідно до ч.2 ст.157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Відповідно до ч.5 ст.65 Закону України Про запобігання корупції , особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Надані слідчим матеріали з кримінального провадження свідчать про достатність доказів, які вказують наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_1 у вчиненні корупційного злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

07.02.2019 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Враховуючи правову підставу для відсторонення від посади, а саме підозра у вчинені злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, який відноситься до категорії тяжкого злочину, наслідки відсторонення для інших осіб, врахувавши достатність на вказаному етапі доказів вчинення кримінального правопорушення, а також те, що перебування на посаді й сприяло вчиненню інкримінованого злочину у сфері службової діяльності, крім цього, перебуваючи на вказаній посаді підозрюваний може, використовуючи своє службове становище, незаконно впливати на свідків, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Враховуючи, що відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше 2 місяців, слідчий суддя вважає за необхідним відсторонити підозрюваної ОСОБА_1 від займаної ним посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області до 14 квітня 2019 року включно.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131,132, 154-157 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Дар'ї Валеріївни про відсторонення від посади ОСОБА_1, задовольнити. Відсторонити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, підозрюваної у вчинені злочину, передбаченого статтею 368 ч.3 КК України, від займаної посадизаступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська, Донецької області до 14 квітня 2019 року.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Повний текст ухвали виготовлено 18 лютого 2019 року.

Слідчий суддя І.М.Нейло

Зареєстровано 28.02.2019
Оприлюднено 04.03.2019
Дата набрання законної сили 14.02.2019

Судовий реєстр по справі 234/2243/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 06.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 29.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 02.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 08.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону