Ухвала
від 27.02.2019 по справі 730/191/19
БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУДЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16400, м. Борзна, Чернігівської обл., вул. Незалежності, буд. 4 тел.: 0 (4653) 21-202

Справа №730/191/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" лютого 2019 р. м. Борзна

Слідчий суддя Борзнянського районного суду Чернігівської області - ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2

слідчого СВ Борзнянського ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Борзна клопотання слідчого про арешт майна, -

В СТ АН ОВ ИВ :

Слідчий СВ Борзнянського ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 звернувся до суду з даним клопотанням, узгодженим з начальником Борзнянського відділу Бахмацької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , в якому просить накласти арешт на сім металевих цистерн, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 7420882000:02:000:2092 площею 0,5га, що знаходиться на території Борзнянського району Чернігівської області й власником якої є ОСОБА_5 , який полягає у позбавленні їх власника, користувача можливості відчуження, розпоряджання, використання, проведення за допомогою них будь-яких робіт та припинення безгосподарського використання землі. Вимоги клопотання обгрунтовує тим, що в рамках кримінального провадження №42018271070000048 від 22.11.2018р. за ст.254 КК України було встановлено факт використання не за цільовими призначенням зазначеної земельної ділянки проведення виробництва деревного вугілля (в ході обшуку 06.12.2018р. виявлено 6 металевих цистерн для випалювання деревного вугілля, а при перевірці дотримання вимого земельного законодавства 29.01.2019р. - вже 7 таких металевих цистерн), чим порушено вимоги ст.20, 91 ЗК України та заподіяно шкоду в розмірі 4213,68 грн. Арешт металевих цистерн необхідний з метою недопущення тривалого зниження або втрати родючості земель, виведення їх з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури грунту, забезпечення збереження речових доказів, припинення використання земельної ділянки не за цільовим призначенням та виробництва на ній деревного вугілля.

Слідчий в судовому засіданні зазначене клопотання підтримав і просив його задовольнити з вищевказаних підстав, пояснивши, що сім цистерн, на які пропонується накласти арешт, не мають якихось індивідуально-визначених ознак, не вилучалися під час обшуку, проте визнані речовим доказом і залишені на зберіганні на земельній ділянці в місці їх знаходження.

Розгляд даного клопотання проводиться без участі власника (володільця) майна, що не було тимчасово вилучене і на яке пропонується накласти арешт, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна, що відповідає вимогам ч.2 ст.172 КПК України.

Розглянувши вказане клопотання, заслухавши пояснення слідчого, перевіривши матеріали справи, слідчий суддя приходить до такого висновку.

За змістом положень ч.1 ст.170 КПК України арешт майна це один із заходів забезпечення кримінального провадження, суть якого полягає у тимчасовому, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно доп.1ч.2,ч.3ст.170КПК Україниарешт майнадопускається зметою забезпечення,зокрема,збереження речовихдоказів;при цьому, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно зі ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям або предметом вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Як вбачається з клопотання слідчого та доданих до нього матеріалів, в рамках кримінального провадження №42018271070000048 від 22.11.2018р. за ст.254 КК України в ході досудового розслідування було встановлено використання не за цільовим призначенням земельної ділянки з кадастровим номером 7420882000:02:000:2092 площею 0,5га для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, власником якої згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно є ОСОБА_5 .

06 грудня 2018 року на підставі ухвали слідчого судді від 05.12.2018р. слідчим проведено обшук зазначеної земельної ділянки (за участі власника), в ході якого виявлено на ній 6 металевих цистерн (бочок), в яких проводиться виготовлення деревного вугілля; дані цистерни огороджені забором, мається бетонне покриття, вагончик з відеокамерами та інші засоби та обладнання.

Згідно акта перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом земельною ділянкою від 31.01.2019 року, проведеної фахівцем управління Держгеокадастру у Чернігівській області, на земельній ділянці з кадастровим номером 7420882000:02:000:2092 площею 0,5га для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, власником якої є ОСОБА_5 , виявлено сім металевих цистерн для випалювання деревного вугілля, підсобні приміщення, частину складованого в мішки та розміщеного насипом деревного вугілля, дрова, які технікою підвозяться до цистерн; констатовано порушення ОСОБА_5 вимог ст.20, 91 ЗК України використання земельної ділянки не за цільовим призначенням. Розмір шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, складає 4213,68 грн.

Отже, наявні матеріали кримінального провадження дані дають достатні підстави вважати, що вказане майно (металеві цистерни) могло використовуватись як знаряддя (засіб) вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди та має значення для подальшого проведення слідчих дій в рамках даного кримінального провадження. Крім того, на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника (володільця) майна з метою припинення подальшого використання металевих цистерн для випалювання деревного вугілля (за період з 06 грудня 2018 року по 29 січня 2019 року виробництво розширилось з 6 до 7 цистерн), що може призвести до подальшого безгосподарського (нецільового) використання земельної ділянки та її псування.

Вищезазначені металеві цистерни постановою слідчого від 01.02.2019р. визнано речовими доказами й залишено на зберіганні на належній ОСОБА_5 земельній ділянці.

По даному кримінальному провадженню проводиться досудове розслідування й слідчим пропонується накласти арешт саме на те майно, що використовувалось особами для безгосподарського використання земельної ділянки (виробництва деревного вугілля).

За загальним правилом речові докази зберігаються до набрання вироком законної сили або до закінчення строку оскарження ухвали про закриття кримінального провадження.

Таким чином, враховуючи, що клопотання слідчого відповідає вимогам ст.171 КПК України, й маються достатні підстави вважати, що зазначене в клопотанні майно відноситься до речових доказів, тобто відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, його залишення у власника (володільця) може призвести до приховування,пошкодження,псування,зникнення,втрати,знищення,майна,продовження його використання для нецільового користування земельною ділянкою, то на вказане майно слід накласти арешт, заборонивши будь-яким особам його відчуження, розпорядження та користування ним, та залишити його на зберіганні на земельній ділянці, де воно й знаходиться, до набрання в кримінальному провадженні процесуальним рішенням законної сили.

На підставі викладеного, керуючись ст.170-173 КПК України, слідчий суддя, -

У ХВ АЛ ИВ :

1.Клопотання слідчого СВ Борзнянського ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , узгоджене з начальником Борзнянського відділу Бахмацької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна задовольнити.

2.Накласти арешт на майно: сім металевих цистерн, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 7420882000:02:000:2092 площею 0,5га, що знаходиться на території Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області й власником якої є ОСОБА_5 , заборонивши будь-яким особам відчужувати, розпоряджатися та користуватися цим майном.

3.Арештоване майно залишити на зберіганні на земельній ділянці з кадастровим номером 7420882000:02:000:2092 площею 0,5га, що знаходиться на території Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, власником якої є ОСОБА_5 .

4.Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Борзнянського ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 .

5.Копію ухвали направити слідчому, прокурору, заінтересованим особам.

6.Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

7.Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятиденний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя Борзнянського районного суду ОСОБА_1

СудБорзнянський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення27.02.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80147385
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Безгосподарське використання земель

Судовий реєстр по справі —730/191/19

Ухвала від 18.03.2019

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Заболотний В. М.

Ухвала від 18.03.2019

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Заболотний В. М.

Ухвала від 14.03.2019

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Заболотний В. М.

Ухвала від 27.02.2019

Кримінальне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Луговець О. А.

Ухвала від 27.02.2019

Кримінальне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Луговець О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні