ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
28.02.2019 м ХарківСправа № 922/563/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавровой Л.С.
розглянувши матеріали
позовної заяви Громадської організації "ДЕСАНТНО - СПОРТИВНИЙ КЛУБ "МАЙБУТНІ ГВАРДІЙЦІ", м. Харків треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: 1) ДЕПАРТАМЕНТ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ХАРКІВСЬКОЇ ОСОБА_1, м. Харків 2) ХАРКІВСЬКА ОСОБА_1 до СПОЖИВЧОГО ТОВАРИСТВА З БУДІВНИЦТВА ОСОБА_2 ГАРАЖІВ "ГСК "РОЩА" про усунення перешкод
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Харківської області звернулася Громадська організація Десантно - спортивний клуб МАЙБУТНІ ГВАРДІЙЦІ з позовною заявою, в якій позивач просить суд:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та розглянути її у спрощеному позовному провадженні.
2. Витребувати від Споживче товариство з будівництва та експлуатації гаражів ГСК Роща , ЄДРПОУ 25177975, м. Харків, вул. Алуштинська, буд. 50-А, правовстановлюючі документи на право власності або користування на земельну ділянку, а також проектну документацію на проведення будівельних робіт, кошторисну документацію щодо проведених будівельних робіт незавершених будівництвом гаражних боксів за адресою: м. Харків, вул. Алуштинська, буд. 50-А.
3. Встановити відсутність у Споживчого товариства з будівництва та експлуатації гаражів ГСК Роща , ЄДРПОУ 25177975, права власності або користування на земельну ділянку за адресою: м. Харків, вул. Алуштинська, буд. 50-А та встановити відсутність дозвільних та проектних документів на проведення будівельних робіт за адресою: м. Харків, вул. Алуштинська, буд. 50-А.
4. Зобов'язати Споживче товариство з будівництва та експлуатації гаражів ГСК Роща , ЄДРПОУ 25177975, м. Харків, вул. Алуштинська, буд. 50-А, не чинити перешкод Громадській організації ДСК Майбутні гвардійці , ЄДРПОУ 40306911 у демонтуванні аварійних незавершених будівництвом гаражних боксів за адресою: м. Харків, вул. Алуштинська, буд. 50-А.
З огляду на приписи статті 174 ГПК України, суд при вирішенні питання про прийняття до розгляду позовних заяв має встановити їх відповідність вимогам статей 162, 164, 172 ГПК України.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання ряду процесуальних вимог Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 4 ст. 162 ГПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
В позовній заяві позивачем здійснено посилання на п. 7 ст. 5 ЗУ Про судовий збір , згідно якого від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб. При цьому позивач вказує на п. 1 ст. 19 ЗУ Про громадські об'єднання , в якій за словами позивача передбачено, що для здійснення своїх цілей і завдань громадські організації користуються правом представляти і відстоювати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів (учасників) у органах державної влади, місцевого самоврядування, судах, інших органах та установах.
В той же час, вказана позивачем стаття 19 ЗУ Про громадські об'єднання (від 22.03.2012 № 4572-VI) не містить таких положень, вона визначає всеукраїнський статус громадського об'єднання. Окрім того, п. 7 ст. 5 ЗУ Про судовий збір визначає підставу для звільнення від сплати судового збору громадян, а не юридичних осіб, які є громадськими організаціями.
Таким чином, позивачем не наведено на підставі яких норм діючого законодавства позивач звільняється від сплати судового збору.
Згідно з ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" станом на 01.01.2019 р. прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становив 1921,00 грн.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи викладене, за пред'явлення до суду позову з трьома немайновими вимогами позивач має сплатити 5763,00 грн. судового збору.
Відповідно до ч. 5 ст. 162 ГПК України у разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Всупереч викладеним процесуальним вимогам, позовна заява не містить конкретного визначення в інтересах кого вона подана та не зазначено підстав такого звернення.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи позовної заяви і доданих документів. При цьому частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Проте до позовної заяви не додано доказів направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Окрім того, суд встановив, що заяву подано з порушенням частини 2 статті 164 ГПК України - ненадання позивачем доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги в порядку ч.ч. 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (позивачем надано до позовної заяви копії документів засвідчені без зазначення прізвища, ініціалів, назви посади особи). Позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
За таких обставин, позовна заява на підставі ст. 174 ГПК України підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву Громадської організації "ДЕСАНТНО - СПОРТИВНИЙ КЛУБ "МАЙБУТНІ ГВАРДІЙЦІ".
Встановити позивачу строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення виявлених недоліків позовної заяви.
Визначити позивачеві наступний спосіб усунення недоліків, а саме: надати до суду докази сплати судового збору в установленому законом порядку та розмірі; надати докази направлення копії позовної заяви іншим учасникам справи; зазначити в чиїх інтересах подано позов та підстави такого звернення; надати належним чином засвідчені та без візуальних викривлень документи, що було додано до позовної заяви; надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз'яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2019 |
Оприлюднено | 01.03.2019 |
Номер документу | 80150048 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лаврова Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні