Копія
2-о/154/5/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2019 року м. Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Каліщука А.А.
за участю секретаря судового засідання Процюк Н.Р.,
представника заявника ОСОБА_1,
представників заінтересованих осіб: ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Володимир-Волинський в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою Володимир-Волинської міської ради, заінтересованої особи виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, Володимир-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, ПП ТЦ Електрон про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність,
в с т а н о в и в:
Представник Володимир-Волинської міської ради звернувся в суд із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність. Заяву обгрунтовує тим, що на території м. Володимира-Волинського виявлено безхазяйне нерухоме майно - гараж на три бокси по АДРЕСА_1. Рішенням державного реєстратора дане нерухоме майно взято на облік як безхазяйне.
Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік 07.07.2016 р. було зроблено оголошення у друкованому засобі масової інформації - місцевій газеті Слово правди . Із дня взяття на облік цього нерухомого майна сплив один рік. Однак ніхто із фізичних чи юридичних осіб не звертався із підтвердженням права власності на це майно.
Оскільки дане нерухоме майно не має власника, тому заявник просить встановити, що гараж на три бокси, загальною площею 54,7 кв.м., котрий знаходиться по АДРЕСА_1 є безхазяйним майном та передати його у комунальну власність територіальної громади м. Володимира-Волинсмького.
Представник заявника подала заяву про зменшення вимог, в якій просила встановити, що нерухоме майно - гараж на один бокс, загальною площею 19,9 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_1, Волинської області є безхазяйним майном та передати його у комунальну власність територіальної громади м. Володимира-Волинського, Волинської області.
В судовому засіданні представник заявника просила зменшені вимоги задовольнити, в обгрунтування надала пояснення аналогічні тим, що викладені у заяві.
Представник виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради ОСОБА_2 зменшені вимоги просила задовольнити.
Представник ПП ТЦ Електрон ОСОБА_3 пояснив, що у користуванні ПП ТЦ Електрон перебуває гараж на три бокси, площею 17,2 кв.м., 17.7 кв.м., 17,1 кв.м. Немає відношення до гаража на один бокс, площею 19,9 кв.м., тому при вирішення даної справи покладається на розсуд суду.
Представник Володимир-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 просить проводити розгляд справи у відстуності представника, не заперечує проти задоволення заяви.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до наступного висновку.
Згідно з ч.1, 2 ст. 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
Рішенням державного реєстратора №30199462 від 24.06.2016 р. підтверджується, що за заявою органу місцевого самоврядування взято на облік безхазяйне нерухоме майно - гараж на три бокси по АДРЕСА_1, в тому числі гараж на один бокс, площею 19,9 кв.м.
Із оголошення у друкованому засобі масової інформації - місцевій газеті Слово правди від 07.07.2016 р. вбачається, що орган місцевого самоврядування здійснив оголошення про взяття на облік вищевказаного безхазяйного нерухомого майна.
Судом встановлено, що після взяття на облік безхазяйної речі сплив один рік. Однак, із часу взяття на облік безхазяйного нерухомого майна ніхто із фізичних та юридичних осіб не звертався із підтвердження права власності чи користування щодо гаража на один бокс, площею 19,9 кв.м. по АДРЕСА_1.
Із матеріалів інвентаризаційної справи №1728 встановлено, що гараж на один бокс, загальною площею 19,9 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_1, Волинської області не перебуває у власності фізичних, або юридичних осіб.
Також відсутні відмості, що дане майно передано у користування фізичних чи юридичних осіб.
За наведених обставин, суд прийшов до висновку, що дане майно не має власника, тобто є безхазяйним.
Відповідно до ст. 329 ЦПК України заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.
Згідно з ст. 333 ЦПК України суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.
Оскільки гараж на один бокс, загальною площею 19,9 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_1, Волинської області не має власника, тобто є безхазяйним майном та взятий на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно і з дня взяття на облік цього нерухомого майна сплив один рік, тому суд прийшов до висновку, що вимоги заявника є законними, обґрунтованими, доведеними і таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 332, 333 ЦПК України суд, у х в а л и в:
заяву задовольнити.
Встановити, що нерухоме майно - гараж на один бокс, загальною площею 19,9 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_1, Волинської області є безхазяйним майном.
Передати у комунальну власність територіальної громади м. Володимира-Волинського, Волинської області безхазяйну нерухому річ - гараж на один бокс, загальною площею 19,9 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_1, Волинської області.
Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 28.02.2019 р.
Головуючий: /підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя А.А. Каліщук
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80150236 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні