2440-2007А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.06.2007Справа №2-11/2440-2007А
За позовом – Підприємства „Віталій”, (м.Сімферополь, вул..Радищева, 23)
До відповідача – Державної податкової інспекції в м.Сімферополі, (м.Сімферополь, вул..М.Залкі, 1/9)
Про відміну рішення
Суддя А.С. Цикуренко
При секретарі Лисюк О.Д.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Малков В.М., паспорт, директор підприємства
Попов К.Л., дов. у справі
Від відповідача – Булат К.М., дов. у справі
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про відміну та визнання недійсним рішення Державної податкової інспекції №0003382303 від 05.07.2006 р. про застосування до Підприємства „Віталий” фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1033,40 грн.
Ухвалою ГС АРК від 26.02.2007 р. закінчено підготовче провадження. Призначений судовий розгляд справи на 12.03.2007 р. в 12 г. 30 хв.
Відповідач проти позова заперечує, вважає вимоги, заявлени у позові необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Судове засідання слуханням відкладалося в порядку ст..150,160,165 КАС України.
По клопотанню представників сторін провадження по справі здійснювалося російською мовою у відповідності зі ст. 10 Закону України «Про судоустрій».
Судовий процес фіксувався техничними засобами, а саме : програмно-апаратний комплекс „Діловодство суду”.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд –
встановив :
26.06.2006 р. співробітниками Державної податкової інспекції в м.Сімферополь проведена перевірка кафе, розташованого за адресою : м.Сімферополь, вул..Київська, 69 (на території РБК ім..Семашко), що є господарською одиницєю суб'єкта підприємницької діяльності Підприємства «Віталій», м.Сімферополь, про що складений відповідний акт №000824 від 26.06.2006 р.
Проведеною перевіркою встановлено порушення п.п.1, 2, 13 ст.3 Закона України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме : непроведення розрахунковой операції через РРО на суму 2,60 грн.; у невідповідності суми наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі грошових коштів, вказаних у днівному звіті РРО на суму 204,08 грн.
На підставі вказаного акта перевірки Державною податковою інспекцією в м.Сімферополь винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0003382303 від 05.07.2006 р. на суму 1 033,40 грн., з яких :
· 13,00 грн. – за непроведення розрахункової операції через РРО – у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність;
· 1 020,40 грн. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій – у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність – 204,08 грн.
Позивач звернувся до Господарського суду АРК з позовними вимогами до відповідача про
відміну та визнання недійсним рішення Державної податкової інспекції №0003382303 від 05.07.2006 р. про застосування до Підприємства „Віталий” фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1033,40 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тіми обставинами, що перевірка була проведена при відсутності правових підстав у інспекторів державної податкової служби приступати до проведення перевірки; застосування фінансових санкцій не обґрунтованим.
Виїзна позапланова перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері наявного й безготівкового обігу кафе, розташованого за адресою : м.Сімферополь, вул..Київська, 69 (на території РБК ім..Семашко), що є господарською одиницєю суб'єкта підприємницької діяльності Підприємства «Віталій», м.Сімферополь, здійснена співробітниками Державної податкової інспекції в м.Сімферополь головним державним податковим ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ в м.Ялта Парійським Ю.М., старшим державним податковим ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ в м.Ялта Свистуном А.Н., на підставі направлення №256 від 23.06.2006 р., відповідно до ч.7 ст.11 Закона України „Про державну податкову службу в Україні”, Закона України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг» (зі змінами й доповненнями), та інших нормативно-правових актів, що регулюють готівковий оборот в України.
Згідно п.2 ст.11 Закона України „Про Державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Контроль за додержанням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України., що встановлено розділом IV Закона України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”, в якому, зокрема, вказано наступне : контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Вказана перевірка була здійснена співробітниками податкової служби на підставі плана контрольно-перевірочной роботи ДПА в АРК на червень 2006 р., затвердженого заступником голови ДПА в АРК; направлення №256 від 23.06.2006 р., за підписом Голови Державної податкової адміністрації в АРК В.Б. Пробий-Голова, яким вказано провести перевірку щодо контролю за проведенням готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону Підприємство «Виталий», ідентифікаційний код 25143002 з питань дотримання вимог Законів України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”, „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” та інших.
Посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби (пункт 2 частини 1 ст.11-2 Закону України „Про державну податкову службу України”.
Вказана перевірка була проведена відповідно до вимог ст.11 Закона України „Про державну податкову службу в Україні” з метою здійснення контроля за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Розглянув матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вказана перевірка проведена співробітниками податкової інспекції з дотриманням вимог чинного законодавства щодо порядку проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, які провадяться у межах повноважень податкових органів та визначени Законами України „Про державну податкову службу в Україні” та „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”.
Згідно з актом перевірки, на підставі якого винесене спірне рішення, перевіряючими був зафіксований факт порушення п.п.1, 2, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”, а саме: непроведення розрахунковой операції через РРО на суму 2,60 грн.; у невідповідності суми наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі грошових коштів, вказаних у днівному звіті РРО на суму 204,08 грн.
Пунктами 1, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” вказано, що суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язани проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, а також забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за дані порушення передбачена ст..22 Закона України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”.
У відповідному акті перевірки кафе, розташованого за адресою : м.Сімферополь, вул..Київська, 69 (на території РБК ім..Семашко), що є господарською одиницєю, належною позивачу, вказано наступне.
При проведенні перевірки перевіряючими була проведена контрольна закупівля 2 пляшок води мінеральной «Кримська» по ціні 1,30 грн. за 1 пляшку, на загальну суму 2,60 грн.
Зазначений актом перевірки факт реалізації товару провадився крізь місце розрахунків, у якому знаходилось 208 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи покупюрним описом суми готівкових грошових коштів на місце проведення розрахунків в касі кафе «Виталий» (а.с.23). Співробітниками податкової інспекції складений також акт відмови від підпису матеріалів акта перевірки робітника Підприємства «Виталий» касира Дегтярь Л.В. Матеріалами справи (покупюрним описом, денним Х-звітом) підтверджується невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків із сумою коштів, яка вказана в денному звіті РРО, на суму 204,08 грн. (а.с.23, 31).
Статтєю 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначено, зокрема, що місце проведення розрахунків – місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Співробітниками податкової інспекції, що провадили перевірку, - головним державним податковим ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ в м.Ялта Парійським Ю.М., старшим державним податковим ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ в м.Ялта Свистуном А.Н., які залучені судом у якісті свідків, надани суду пояснення, згідно яких викладени обставини проведення перевірки Підприємства «Виталий» 26.06.2006 р., а саме : перевірка була провадена на підставі відповідного направлення, здійснена у присутності касира Дегтярь Л.В.; зафіксований факт реалізації товару – 2 пляшкі води минеральной «Кримська», по ціні 1,30 грн. за пляшку, на загальну суму 2,60 грн. без застосування РРО, касовий чек не роздрукований, не виданий. Свідок Парійський Ю.М. також доповив суду про те, що касиром Дегтярь Л.В. був знятий проміжний Х-звіт, а перевіряючими підрахована сума готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, а також складений покупюрний опис готівкових грошових коштів. Згідно описи та Х-звіта виявлено невідповідність суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі грошових коштів, вказаний у поточному звіті РРО. Від підпису вказаной описи, а також акта перевірки №000824 від 26.06.2006 р. касир Дегтярь Л.В. відмовилась. У кінці перевірки в кафе з'явився директор Підприємства «Виталий», який повідомив перевіряючих про те, що він не допускає їх до проведення перевірки на підставі того, що підстави для проведення перевірки у перевіряючи відсутні. Свої заперечення він виклав на зворотній стороні направлення на перевірку №256.
В матеріалах справи наявни також пояснення свідка Дегтярь Л.В., в яких вказани обставини проведення перевірки, а саме : до буфету на території лікарні ім..Семашко (РКЛ) прийшли два чоловіка, які представилися робітниками ДПІ, робітники буфета відмовились допустити їх до перевірки, посилаючись на те, що у відсутність директора підприємства не можуть допустити перевіряючих до проведення перевірки, однак перевіряючи пройшли до касового апарату та зняли чек, після чого обшукали робітників буфету. Через 15 хвилин, після початку перевірки у буфет з'явився директор підприємства Малков В.Н., який повідомив перевіряючих про те, що він відмовляється від допуску їх до перевірки.
Вивчив матеріали справи суд прийшов до висновку, що позивачем не доведено доказів того, що перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері наявного й безготівкового обігу 26.06.2006 р. була проведена робітниками ДПІ в м.Сімферополь із порушеннями вимог чинного законодавства. Представлени відповідачем в судове засідання документи щодо проведеної перевірки, а саме : акт перевірки, Х-звіт, покупюрний опис готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, які складени податковими інспекторами, що провадили перевірку, підтверджують фактични обставини, викладени у акті перевірки.
Згідно п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на яку виявлено невідповідність – у разі непроведення розрахункових операцій через РРО.
Згідно ст.22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Доводи позивача щодо встановлених актом перевірки від 26.06.2006 р. порушень не відповідають обставинам справи, підстави, необхідні для задоволення позову, відсутні.
Згідно вищевказаного, судом вбачається правомірність застосування штрафних санкцій щодо порушень, встановлених актом перевірки від 26.06.2006 р.
Таким чином позовни вимоги задоволенню не підлягають.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 25.06.2007 р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 150, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Постановив:
У задоволенні позову відмовити.
Постанова складена та підписана 13.07.2007 р.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ – з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст..186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2007 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 801667 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Цикуренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні