номер провадження справи 8/33/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.03.2019 справа № 908/921/14
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя господарського суду Запорізької області Носівець Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали заяви АТ КБ Приватбанк про видачу дубліката наказу та поновлення строку пред'явлення до виконання виконавчого документа у справі № 908/921/14
за позовом публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Приватбанк» (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 50; адреса для листування - 49027, м.Дніпропетровськ, а/с 1800)
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбізнесправоінформ» (72100, Запорізька область, Приморський район, с. Єлисеївка, вул. Мічуріна, 48)
про стягнення 15000 грн. заборгованості за кредитом, 6210 грн. заборгованості по процентам за користування кредитом, 1941 грн. 40 коп. пені, 1691 грн. 03 коп. заборгованості по комісії за користування кредитом
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Запорізької області від 16.05.32014 у справі № 908/921/14 позовні вимоги ПАТ «Комерційний банк «Приватбанк» задоволено. Стягнуто з ТОВ «Укрбізнесправоінформ» на користь позивача 15000,00 грн. заборгованості по кредиту, 6210,00 грн. заборгованості по процентам, 1691,03 грн. заборгованості по комісії за користування кредитом, 1941,40 грн. пені та 1827,00 грн. судового збору.
На виконання рішення суду 02.06.2014 видано наказ.
До господарського суду Запорізької області 26.02.2019 надійшла заява АТ «Комерційний банк «Приватбанк» про видачу дубліката наказу та поновлення строку пред'явлення до виконання виконавчого документу у справі № 908/921/14.
Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.02.2019 справу для розгляду заяви про видачу дублікату наказу та поновлення строку пред'явлення до виконання виконавчого документу, враховуючи звільнення з посади судді-доповідача у справі ОСОБА_1, передано судді Носівець В.В.
Дослідивши матеріали заяви про видачу дублікату наказу та поновлення строку пред'явлення до виконання виконавчого документу, суд встановив, що вказану заяву подано без додержання вимог ст.ст. 162, 164, 170, 172 Господарського процесуального кодексу України, та зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 19.4 пункту 19 «Перехідних положень» Господарського процесуального кодексу України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 329 ГПК України у разі пропуску стоку для пред'явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, і розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку. Суд розглядає таку заяву у десятиденний строк.
Заява має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим відповідними статтями ГПК України, зокрема ст. 162, 164 ГПК України.
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів додаються до позовної заяви.
Однак, доказів на підтвердження направлення копії заяви від 18.02.2019 та доданих до неї матеріалів ТОВ «Укрбізнесправоінформ» на адресу: 72100, Запорізька область, Приморський район, с. Єлисеївка, вул. Мічуріна, 48, заявником не додано, що є порушенням вимог ст.ст. 164, 172 ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Суд встановив, що вказану заяву подано без додержання вимог ч. 1 ст. 170 ГПК України щодо зазначення повного найменування особи, що подає заяву, її повних реквізитів та підстав заяви, а також визначення посадового становища особи, яка підписала заяву.
В заяві зазначена лише скорочена назва стягувача, його представник та суд, до якого подається заява, при цьому бланк, на якому виготовлено текст заяви містить назву стягувача, що відрізняється від скороченої назви (організаційно-правова форма).
За змістом заяви стягувач посилається на приписи ст. 433 Цивільного процесуального кодексу України та п. 17.4 перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, при тому, що у господарському процесі вказані норми не підлягають застосуванню.
Заявник у заяві вказує, що при підготовці виконавчого документу для направлення до відділу ДВС виконавчий документ втрачено та надає докази непред'явлення наказу до виконання. Просить суд визнати поважними причини пропуску пред'явлення виконання документа до виконання, проте, не наводить самих причин пропуску строку пред'явлення судового наказу до виконання, оскільки наказ видано що у червні 2014 року, тобто, сплинуло більш ніж чотири року.
Заява містить лише прізвище ім'я та по батькові особи, яка підписала заяву, без визначення її посадового становища, що є порушенням ч. 2 ст. 162 та ч. 2 ст. 170 ГПК України.
Крім того заявником, в порушення підпункту 19.4 пункту 19 «Перехідних положень» Господарського процесуального кодексу України, до заяви не надано докази сплати судового збору за видачу дубліката наказу у встановленому законом розмірі. До заяви надано платіжне доручення № ВОК39В1D73 від 29.10.2018 про сплату судового збору в розмірі 52,86 грн., тоді як, виходячи з 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2019 року, за видачу дубліката судового наказу та виконавчого листа розмір судового збору складає 57,63 грн., не доплачено 4,77 грн. Отже, заявником на надано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Зазначені вище недоліки є підставою для повернення заяви без розгляду.
Крім того, суд звертає увагу, що згідно із ч. ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Копії документів, які подаються до господарського суду, повинні бути засвідчені з додержанням вимог п. 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документації ДСТУ 4163-2003» , затвердженого наказам Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003р. № 55, зокрема, відмітка про засвідчення копії документа повинна складатися зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Копії документів доданих до позовної заяви, не містять назви посади особи, яка засвідчила копії, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії
Відповідно до вимог частини 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 170, 234, 329 Господарського процесуального кодексу України, п. 19.4 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Заяву про видачу дублікату наказу та поновлення строку для пред'явлення до виконання виконавчого документу повернути акціонерному товариству «Комерційний банк «Приватбанк» без розгляду.
2. Роз'яснити заявнику, що після усунення виявлених порушень заявник вправі повторно подати заяву про видачу дублікату наказу та поновлення строку для пред'явлення до виконання виконавчого документу.
Додаток (тільки заявнику): заява про видачу дублікату та поновлення строку для пред'явлення до виконання виконавчого документу з додатками на 5 (п'яти) аркушах, в тому числі оригінали: платіжне доручення № ВОК39В1D73 від 29.10.2018 про сплату судового збору в розмірі 52,86 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку, визначеному ст.ст. 255-257 ГПК України. Згідно ст. 257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до п. 17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвалу підписано 01.03.2019.
Суддя В.В. Носівець
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80179807 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Носівець В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні