ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.02.2019р. Справа № 917/166/19
Суддя Ореховська О.О. , розглянувши документи
про визнання угоди недійсною та повернення майна,
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 звернулось до господарського суду Полтавської області з позовною заявою б/н, б/д (вх. № 206/19 від 30.01.2019р.) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лубенський м'ясокомбінат", відповідно до якої просить суд:
- визнати акт приймання - передачі від 08.09.2011р. основних засобів до статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Лубенський м'ясокомбінат" на суму 390 490,85грн. в кількості 56 одиниць недійсним;
- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Лубенський м'ясокомбінат" повернути Відкритому акціонерному товариству "Лубенський м'ясокомбінат" майно отримане за актом приймання-передачі від 08.09.2011р.
При дослідженні матеріалів позовної заяви суд встановив, що подана позивачем позовна заява не відповідає правилам пред'явлення позовних заяв до господарського суду з огляду на наступне.
Зміст та форма позовної заяви повинні відповідати приписам Господарського процесуального кодексу України.
Так відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання позову у встановленому порядку і розмірі. Натомість, в позовній заяві позивач, з посиланням на ст. 8 Закону України "Про судовий збір", просить суд відстрочити сплату судового збору за подання вказаного позову. Зазначене клопотання вмотивоване тим, що позивач перебуває в процедурі банкрутства - ліквідації і на даний час не має в своєму розпорядженні коштів чи будь-яких інших активів для сплати судового збору.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи те, що Законом України "Про судовий збір" визначено вичерпний перелік підстав для відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, а також те, що позивачем не наведено жодних обставин, які б стали підставою для застосування ст. 8 Закону України "Про судовий збір" та не додано належних та допустимих доказів на підтвердження його доводів щодо надання відстрочки сплати судового збору, суд не вбачає правових підстав для задоволення поданого позивачем клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання позову.
Також, слід зауважити, що за приписами ч. 13 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. № 2343-XII (в редакції Закону за якою здійснюється розгляд справи 23/23 про банкрутство позивача - Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат") кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). За таких обставин, перебування позивача в процедурі банкрутства на стадії ліквідаційної процедури не є підставою для надання йому відстрочки сплати судового збору за подання позовної заяви.
Статтею 162 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви. За змістом зазначеної статті позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ГПК України щодо подання позовних заяв, викладених в ст. 162 цього кодексу, а саме:
- позивачем не надано жодного доказу, на підтвердження обставин, зазначених у позовній заяві (п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
До позовної заяви залучено лише ксерокопію Акта приймання - передачі засобів до статутного капіталу ТОВ "Лубенський м'ясокомбінат" від 08.09.2011р. При цьому, даний документ не відповідає вимогам чинного законодавства України щодо його засвідчення.
Так, ст. 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, зокрема ч. 2 указаної статті вказує, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Отже, в разі подання до суду копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Надана позивачем до позову ксерокопія Акта приймання - передачі засобів до статутного капіталу ТОВ "Лубенський м'ясокомбінат" від 08.09.2011р. взагалі не містить відмітку про засвідчення копії документа;
- відсутнє зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України),
- відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи (п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України);
- відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України);
Відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача на підписання позовної заяви.
Дана позовна заява підписана ліквідатором позивача ОСОБА_1, проте документальні докази на підтвердження її повноважень до позовної заяви не додано.
Крім того, суд звертає увагу, що з огляду на правову позицію Верховного Суду (постанова № 910/10829/17 від 20.02.2018 р.) зазначена позовна заява підлягає розгляду в межах справи № 23/23 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" (код ЄДРПОУ 00443950) (позивач за позовом), а тому до позовної заяви необхідно додати документальні докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів всім учасникам зазначеної справи про банкрутство.
Відповідно до ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позовну заяву Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя,-
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору.
2. Залишити позовну заяву Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" в особі ліквідатора ОСОБА_1 (вх. № 206/19 від 30.01.2019р.) без руху.
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви:
- надати суду документальні докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі;
- надати документальні докази на підтвердження повноважень представника позивача;
- документальні докази на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві;
- повідомити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додаються позовної заяви;
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- документальні докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи № 23/23 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат" (код ЄДРПОУ 00443950).
- надати суду докази направлення доповнення до позовної заяви на адресу відповідача та учасників справи № 23/23 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Лубенський м'ясокомбінат".
5. Копію цієї ухвали надіслати позивачу за адресою, зазначеною в її вступній частині.
6. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню (ст. ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80180520 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні