КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

Справа № 640/3388/19

н/п 1-кс/640/2432/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" березня 2019 р. Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова Колесник С.А., при секретарі Ашрафовій І.Р., за участю слідчого Антонець О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження № 42018220000001380 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

13.02.2019 до суду надійшло вищевказане клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів та їх вилучення (виїмку), в Харківській районній державній адміністрації Харківської області, що знаходиться за адресою: м. Харків, Григорівське шосе, 52, стосовно копій документів СТ Акація (код 32888832), а саме: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи, один примірник установчих документів (установчий акт, статут або засновницький договір) документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи, накази про призначення та зняття з посади посадових осіб та інших осіб, заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; нотаріально посвідчену копію рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, яким затверджено зміни до установчих документів; оригінал установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію; один примірники змін до установчих документів юридичної особи, один примірники установчих документів у новій редакції (установчий акт, статут або засновницький договір), документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, копію рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завірену в установленому порядку, або нотаріально посвідчену копію заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників), або нотаріально посвідчений документ про передання права засновника (учасника) іншій особі, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.

Право тимчасового доступу до речей і документів та їх вилучення (виїмку) надати ОСОБА_1, слідчим слідчої групи або співробітникам податкової міліції, визначених ОСОБА_2 відповідним дорученням щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України чи постановою про проведення процесуальних дій на іншій території в порядку ст. 218 КПК України.

У випадку задоволення даного клопотання, строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення, у зв'язку із значним обсягом документів.

В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018220000001380 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Слідчий зазначає, що ухвалою слідчого судді Червонозаводського районного суду м. Харкова від 19.10.2018 забов'язано внести до ЄРДР заяву ОСОБА_3 від 03.10.2018 щодо внесення до протоколу загальних зборів членів СТ Акація завідомо неправдивих відомостей та подання його для проведення державної реєстрації змін керівництва СТ Акація .

Під час досудового розслідування допитана ОСОБА_3, яка використовує земельну ділянку на території СТ Акація , під час допиту вона пояснила, що на момент початку зборів учасників СТ Акація було зареєстровано 80 учасників (менше 23% загальної чисельності членів кооперативу). Під час зборів реєстрація нових учасників не проводилася. Однак після зборів протягом 12 днів з 08.07.2018 по 19.07.2018 в список присутніх були внесені додатково 87 підписів людей, нібито присутніх на зборах. Місткість залу Покотилівського клубу складає приблизно 60 місць для сидінь.

30.11.2018 на СТ Акація направлено вимогу в порядку ст. 93 КПК України з вимогою надати відомості про членів товариства, на теперішній час відповіді на вимогу не надано. Також викликалась на допит головний бухгалтер СТ Акація , ОСОБА_4, остання на допит не з'явилась, причини не явки не повідомила.

Слідчий вказує, що документи СТ Акація (код 32888832), які перебувають у володінні Харківської районної державної адміністрації Харківської області, дають можливість для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановити хто саме здійснював реєстрацію/перереєстрацію даного підприємства, чим це було визначено, а також підтвердити чи спростувати факти відношення певних осіб до діяльності вказаного підприємства, що можливо встановити в ході проведення почеркознавчої експертизи, а для цього необхідні саме оригінали документів.

Враховуючи викладене, виникла необхідність у доступі до речей і документів та проведенні їх вилучення (виїмки), які стали підставою для реєстрації суб'єкта господарської діяльності - СТ Акація (код 32888832).

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Представник Харківської районної державної адміністрації Харківської області, про час та місце розгляду клопотання слідчого повідомлений належним чином, проте в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, його неприбуття за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.

Слідчий суддя, вислухавши доводи слідчого, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018220000001380 від 01.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні Харківської районної державної адміністрації Харківської області, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; містить охоронювану законом таємницю, ці відомості можуть бути використані як докази, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.

Разом з тим, слідчий всупереч вимог ч. 7 ст. 163 КПК України, не довів необхідності вилучення оригіналів вказаних у клопотанні документів, а саме те, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Так, слідчим не надано документів на підтвердження призначення експертизи по справі, клопотання експерта про необхідність отримання саме оригіналів зазначених документів, тощо. Враховуючи викладене, слідчий суддя не вбачає підстав для вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, а тому в даній частині клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372, 376 ч.2 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити частково.

Дозволити старшому слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_1 право тимчасового доступу до документів, зобов'язавши Харківську районну державну адміністрацію Харківської області, розташовану за адресою: м. Харків, Григорівське шосе, буд. 52, забезпечити старшому слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_1 право тимчасового доступу до документів, а саме до: заповненої реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи, копії рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи, один примірник установчих документів (установчий акт, статут або засновницький договір) документу, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи, наказів про призначення та зняття з посади посадових осіб та інших осіб, заповненої реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; нотаріально посвідченої копії рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, яким затверджено зміни до установчих документів; оригіналу установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію; одного примірнику змін до установчих документів юридичної особи, одного примірнику установчих документів у новій редакції (установчий акт, статут або засновницький договір), документу, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, копії рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завіреного в установленому порядку, або нотаріально посвідченої копії заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників), або нотаріально посвідченого документу про передання права засновника (учасника) іншій особі, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи, з можливістю вилучення належним чином завірених копій.

У задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 01.04.2019 року.

Роз'яснити представнику Харківської районної державної адміністрації Харківської області, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя Колесник С.А.

Дата ухвалення рішення 01.03.2019
Зареєстровано 03.03.2019
Оприлюднено 04.03.2019

Судовий реєстр по справі 640/3388/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 31.10.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 23.04.2019 Окружний адміністративний суд міста Києва Адміністративне
Ухвала від 01.03.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 28.02.2019 Окружний адміністративний суд міста Києва Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 640/3388/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону