Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
Справа № 142/824/18
Провадження№ 2/142/71/19
30 січня 2019 року смт. Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області
В складі :
Головуючого судді Щерби Н. Л.,
за участю секретаря судового засідання Косован О. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в смт. Піщанка Вінницької області
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадщини та визнання права власності на майно , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті її батька ОСОБА_3, який помер 06 грудня 2007 року, а саме: на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області, площею 2,6746 га, вартістю 97101,75 гривень, кадастровий номер земельної ділянки 0523283200:01:000:0094.
Також позивач просить поновити пропущений строк для звернення до суду з питання прийняття спадщини.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що являється спадкоємцем першої черги за законом на майно померлого ОСОБА_3, оскільки являється його дочкою, що підтверджєуться її свідоцтвом про народження серії IV-УР № 114895 та свідоцтвом про розіовання шлюбу серії !-ЖД № 061450, з якого вбачається, що її прізвище було змінено на "Храпенко". Вказує, що інших спадкоємців, в тому числі тих, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, на майно померлого ОСОБА_3 не має.
Позивач вказує, що при зверненні позивача до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, їй було відмовлено, через пропуск нею шестимісячного строку для прийняття спадщини та відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно, оскільки оригінал державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ВН № 019189 виданий на ім'я ОСОБА_3, втрачено та він вважається недійсним про що, зроблено оголошення в газеті " Піщанські вісті" від 10 листопада 2017 року.А тому, здійснити своє право на спадкування вищезазначеного майна вона може лише в судовому порядку.
В судов хасідання позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_4 не з'явилися, проте від представника позивача на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без їхнього участі та підтримання позовних вимог.
В судове засідання представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області не з'явився, про дату, час та місце розгляд справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Будь-яких заяв чи клопотань, крім клопотання про розгляд справи без його участі та про визнання позовних вимог, яке надійшло до суду під час підготовчого провадження до його закриття, на адресу суду не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, не здійснювалося.
Згідно ч. 1 ст. 64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Враховуючи вищезначене, беручи до уваги, що представник відповідача, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, до суду не з'явився без поважниих прични, суд вважає за можливе розглянути справу без його участі та напідставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали даної цивільної справи, вивчивши правові норми, що регулюють дані правовідносини, приходить до висновку, що у задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 06 грудня 2007 року помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-АМ № 087466 Після його смерті залишилося спадкове майно, а саме: земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області, площею 2,6746 га, вартістю 97101,75 гривень, кадастровий номер земельної ділянки 0523283200:01:000:0094.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом ( ст. 1217 ЦК України). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті ( ст. 1218 ЦК України).
Як передбачено статтею 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
В частині 1 ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
На підтвердження позовних вимог позивачем до позовної заяви долучено копію Витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-0508023732018, сформований 14 березня 2018 року за заявою ОСОБА_1 Відповідно до вказаного Витягу пошук інформації у Державному земельному кадастрі здійснювався за кадастровим номером земельної ділянки 0523283200:01:000:0094. Разом з тим, у вказаному витязі у відомостях про право власності/право постійного користування вказано, що вказана земельна ділянка на праві власнсоті належить ОСОБА_5 з виправленням вказаних даних рукописним способом на "Брайлян Микола Євстафійович". В графі документ, що підтверджує право зазначено державний акт від 25.11.2009 року ЯИ 585828, та виправлено вказані дані на "ІІ-ВН № 019189.
Враховуючи вищезазначене, ухвалами суду від 16 жовтня 2018 року та від 01 листопада 2018 року відповідно до положень ч. 7 ст. 81 ЦПК України, витребувано у Відділі у Піщанському районі Міжрайонного управління у Крижопільському та Піщанському районах Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області інформацію про власника земельної ділянки з кадастровим номером 0523283200:01:000:0094 та надати відповідний Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
02 листопада 2018 року на адресу суду від Відділу у Піщанському районі Міжрайонного управління у Крижопільському та Піщанському районах Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області надійшла витребувана судом інформація, відповідно до якої стало відомо, що земельна ділянка, на яку просить визнати право власності ОСОБА_1 в порядку спадкування, та яка належала її батьку ОСОБА_3 вже успадкована ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом № 902 від 12 серпня 2008 року.
З копії державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ВН № 019189, наданого Відділом у Піщанському районі Міжрайонного управління у Крижопільському та Піщанському районах Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, вбачається, що ОСОБА_3 на підставі рішення 16 сесії 3 скликання ОСОБА_2 сільської ради народних дупутатів від 31 жовтня 2001 року на праві приватної власності передано земельну ділянку, площею 2,67 га у межах згідно плану на території ОСОБА_2 сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
З копії державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 585828 вбачається, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, 902, від 12 серпня 2008 року, ВКО 733335, власником земельної ділянки площею 2,6746 га у межах згідно плану на території ОСОБА_2 сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, являється ОСОБА_6.
У зв'язку з цим, ухвалою суду від 30 листопада 2018 року в даній цивільній справі було відмовлено у прийнятті визнання представником відповідача ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області, як такому, що суперечить закону, закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що викладені в позовній заяві обставини не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, та позивачем не було надано судом жодних належних та допустимих доказів на підтвердження заявлених вимог, атому суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 141,206, 258,259,263-265,273,354, 293, 315, 319 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадщини та визнання права власності на майно, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Піщанський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його підписання до Вінницького апеляційного суду.
Сторони по справі:
позивач - ОСОБА_1 , яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1,, кв. 158, реєстраційний номер картки платника податків НОМЕР_1;
відповідач - ОСОБА_2 сільська рада Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться по вул. Центральна, 7, с. Трибусівка Піщанського району Вінницької області, Код ЄДРПОУ 04327577.
представник позивача - адвокат ОСОБА_4, повноваження якої підтверджуються ордером серії ВН № 069569.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2019 |
Оприлюднено | 05.03.2019 |
Номер документу | 80198634 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Щерба Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні