Справа № 464/723/19
пр.№ 1-кс/464/513/19
УХВАЛА
01 березня 2019 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів,
встановив:
Слідчий з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 у зв`язкуз досудовимрозслідуванням кримінальногопровадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №32018140000000091 від 17.10.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, звернувся в суд із клопотанням, погодженим із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять банківську таємницю, з можливістю ознайомитися з ними та їх вилучити, що перебувають в в Філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у м. Львові, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: виписок банку про рух коштів, копій платіжних доручень, меморіальних ордерів, виписок банку про рух коштів за рахунками № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 за період з 01.01.2015 по даний час; копій документів, які містяться в юридичній справі по відкриттю та обслуговуванню цих рахунків, оригінали карток із зразками підписів та відбитком печатки, наказів про призначення службових осіб, а також довіреностей, наданих банку уповноваженими особами підприємства; копій видаткових ордерів та корінців касових чеків про отримання службовими особами готівкових грошових коштів через касу Банку, а також оригіналів відповідних довіреностей на отримання готівкових коштів з рахунку; копій угод та інших документів, на підставі яких використовувалась система віддаленого доступу типу «клієнт-банк», оригіналів договорів доміціляції (зарахування вимог), векселів, реєстрів пред`явлених для доміціляції (оплати) векселів, актів прийому-передачі векселів, документів, що підтверджують вартість векселів з 01.01.2015 по даний час.
В обґрунтуванняклопотання покликаєтьсяна те,що підставоюдля внесеннявідомостей вЄРДР слугували матеріали ОУ ГУ ДФС у Львівській області, відповідно до яких службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) в період 2016 2018 років, шляхом не відображення в податковій звітності результатів фінансово-господарської діяльності, ухилились від сплати податку на прибуток на загальну суму 4983686, 46 грн., що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Відповідно до матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування встановлено, що у зв`язку з специфікою діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » будівництво та продаж житла на первинному ринку, на рахунках підприємства акумулюються значні обсяги безготівкових коштів, тим самим збільшується база оподаткування з податку на прибуток та податку на додану вартість від реалізації нерухомості житлового та комерційного призначення на користь фізичних та юридичних осіб. З метою мінімізації сплати податкових платежів до бюджету шляхом завищення витрат та заниження податкових зобов`язань та з метою отримання неоприбуткованих грошових коштів для привласнення та використання у власних цілях, директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вступивши в змову з директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та залучивши до протиправної діяльності ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , які є афільованими особами, пов`язані між собою та на сьогоднішній день задіяні у схемі ухилення від сплати податків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Останніми протягом 2016-2018 років створено та зареєстровано на спрощеній системі оподаткування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 ». Зазначені підприємства створені безпосередньо під будівництво окремого багатоквартирного житлового будинку та виступають в якості замовників та подекуди генеральними підрядниками будівництва. В ході досудового розслідування встановлено, що у наведених суб`єктів господарської діяльності відсутня будь-яка матеріально-технічна база та людські ресурси, що є необхідними для ведення будівельних робіт, а в штаті усіх СГД значиться лише по одній особі.
Окрім цього, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у господарській діяльності використовує рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , відкриті в Філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у м. Львові, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
З метою встановлення обставин, повноти проведених взаєморозрахунків та сплачених внесків фізичними особами для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », слідчий просив надати тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які становлять банківську таємницю та підтверджують здійснення фінансових операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оскільки такі мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зумовлені необхідністю проведення в подальшому з їх використанням судово-почеркознавчих, бухгалтерських експертиз та будуть використані як доказ вчинення кримінального правопорушення. Вважає, що розгляд такого клопотання за участю особи у володінні, якої знаходяться документи є неможливим, оскільки в разі повідомлення останньої існує реальна загроза їх зміни чи знищення.
У зв`язку з тим, що достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, не встановлено, клопотання розглянуто з викликом особи, у володінні якої такі знаходяться.
На розгляд клопотання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав, просив таке задовольнити. Враховуючи те, що норми КПК України не вимагають під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів обов`язкової участі сторони кримінального провадження, яка подала таке клопотання, таке розглянуте за відсутності слідчого.
Представник особи, у володінні якої знаходяться відповідні документи, на розгляд клопотання не з`явився.
Оглянувши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
Згідно зч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи:1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні;3)не становлятьсобою абоне включаютьречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю.
Згідно з ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, законом встановлено особливий порядок надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, до якої належить банківська таємниця.
Відповідно до ч.1 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи з третіми особами при наданні послуг банку.
Розголошення такої інформації з порушенням встановленого чинним законодавством порядку може завдати шкоди клієнту банку чи третім особам.
В обґрунтування клопотання зазначено, що метою тимчасового доступу до відомостей, які становлять банківську таємницю, є встановлення обставин та повноти проведених взаєморозрахунків та сплачених внесків фізичними особами для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Як встановлено з в ході розгляду, специфікою діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є будівництво та продаж житла на первинному ринку, тому закономірно, що підприємство може здійснювати взаєморозрахунки з великою кількістю контрагентів та на рахунках підприємства можуть акумулюватися певні обсяги коштів. На таких контрагентів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » також поширюється обов`язок банку зберігати банківську таємницю.
Згідно з клопотанням, документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, стосуються періоду з 01.01.2015 і до цього часу.
Разом з тим, з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань встановлено, що відомості про можливе кримінальне правопорушення, вчинене службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » стосуються періоду 2016-2018 років. Крім цього, згідно з матеріалами клопотання, на обліку в ДПІ підприємство перебуває з 31.01.2015, а зазначені в клопотанні банківські рахунки відкриті 04.02.2015
Враховуючи встановлені в ході розгляду клопотання обставини та вимоги законодавства, тимчасовий доступ до всього обсягу інформації щодо усіх без винятку контрагентів про рух коштів за рахунками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 01.01.2015, може порушувати права та інтереси клієнтів та третіх осіб, що пов`язані з послугами відповідного банку.
Крім цього, недостатнім є обґрунтування необхідності саме вилучення копій, а також оригіналів певних документів, оскільки тимчасовий доступ до документів можливий в першу чергу шляхом ознайомлення з такими документами без їх вилучення.
Сумнівним є необхідність вилучення копій документів, які містяться в юридичній справі щодо відкриття та обслуговування рахунків, а саме оригіналів карток зі зразками підписів та відбитком печатки, наказів про призначення службових осіб, довіреностей, наданих банку уповноваженими особами підприємства, оригіналів довіреностей на отримання готівкових коштів з рахунку, копій документів, на підставі яких використовувалася система віддаленого доступу типу «клієнт-банк», оскільки з матеріалів клопотання випливає, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є реально діючим підприємством, юридична адреса підприємства збігається з фактичною, здійснює лише зазначену в статуті діяльність, має в своєму штаті 6 працівників, службові особи товариства відомі та відомості, що останні переховуються, відсутні, а відтак не приховують здійснення ними керівництва товариством.
Необхідність тимчасового доступу до документів, які стосуються обігу векселів, жодним чином не обґрунтована.
Враховуючи те, що не доведено з вищевказаних підстав з дотриманням принципу «поза розумним сумнівом» можливості використання як доказів відомостей, що наявні в документах, які містять охоронювану законом таємницю, а також беручи до уваги те, що повернення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема у разі виявлення суперечностей та недоліків щодо його змісту, КПК України не передбачено, у задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Часткове задоволення клопотання за вищенаведених обставин є неможливим, враховуючи обсяг виявлених суперечностей та недоліків.
Керуючись статтями 163, 164 КПК України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Узвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 80203830 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Дулебко Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні