Рішення
від 05.03.2019 по справі 752/1800/19
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/1800/19

Провадження № 2-о/752/178/19

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

05.03.2019 року Голосіївський районний суд міста Києва

у складі головуючого по справі судді - Шкірай М.І.

за участю секретаря - Безверхої К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення, суд -

Встановив:

Заявник звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просив встановити факт належності трудової книжки (дата заповнення - 05.09.1974 року), виданої на ім'я ОСОБА_1, дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 рік.

В обґрунтування заяви заявник вказував, що при оформленні трудової книжки (дата заповнення - 05.09.1974 року), виданої на ім'я заявника, було допущено виправлення на сторінці 1 у прізвищі на російській мові, а саме здійснено нижнє підкреслення букви Ш , однак у паспорті та свідоцтві про народження прізвище Заявника російською мовою зазначено ОСОБА_1. Крім того, під час оформлення трудової книжки не було вказано повну дату народження (день та місяць), а лише рік народження, що співпадає із даними, зазначеними у паспорті - 1959 року. Таким чином, зазначені розбіжності в трудовій книжці є лише технічною помилкою при заповненні трудової книжки.

В судове засідання заявник не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій зазначив, що вимоги заяви підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві в судове засідання не з'явився, про дату і час розгляду справи повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи та надавши належну оцінку доказам, суд приходить до висновку про задоволення заяви, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що при оформленні трудової книжки (дата заповнення - 05.09.1974 року), виданої на ім'я заявника, було допущено виправлення на сторінці 1 у прізвищі на російській мові, а саме здійснено нижнє підкреслення букви Ш , однак у паспорті та свідоцтві про народження прізвище Заявника російською мовою зазначено ОСОБА_1.

Крім того, під час оформлення трудової книжки не було вказано повну дату народження (день та місяць), а лише рік народження, що співпадає із даними, зазначеними у паспорті - 1959 року.

З свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 04.03.1959 року та копії паспорта серії НОМЕР_3 виданого Жовтневим РУ ГУ МВС України в м. Києві, вбачається, що заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

З копії трудової книжки серії від 05.09.1974 року зазначено її власника російською мовою ОСОБА_1 .

З довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 47/18 від 20.12.2018 року, яка видана ПАТ Київське автотранспортне підприємство (код ЄДРПОУ 03114260), що відповідає записам № 10, № 12 у трудовій книжці (дата заповнення - 05.09.1974 року) вбачається про належність ОСОБА_1 трудової книжки.

Як вбачається з ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Положеннями пункту 5 частини 2 статті 293 ЦПК України передбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно з п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу особі, прізвище, ім'я та по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до вимог ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , при розгляді справи про встановлення відповідно до п. 6 ст. 273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства. Разом з тим,на підставі п.6 ч.1 ст. 256 ЦПК суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв'язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв'язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.

Таким чином, вищезазначене, свідчить про те, що трудова книжка (дата заповнення - 05.09.1974 року), видана на ім'я - російською мовою ОСОБА_1 з виправленням (нижнє підкреслення букви Ш ) та без зазначеної повної дати народження (день та місяць) належить заявнику - ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1).

На підставі вищенаведеного, відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України, за для належного захисту права заявника на пенсійне забезпечення, суд вважає необхідним задовольнити заяву ОСОБА_1, про встановлення факту, що має юридичне значення.

Керуючись ст.ст. ст. 12, 19, 81, 141, 258-260, 263-265, 293-294, 315-319 ЦПК України, суд -

Вирішив:

Заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме: належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 трудової книжки (дата заповнення - 05.09.1974 року), виданої на ім'я ОСОБА_1 (російською мовою), дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 рік.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Суддя

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.03.2019
Оприлюднено07.03.2019
Номер документу80278304
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —752/1800/19

Рішення від 05.03.2019

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Шкірай М. І.

Ухвала від 29.01.2019

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Шкірай М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні