Справа № 344/3872/19
Провадження № 1-кс/344/2288/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ознайомившись з матеріалами клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження №32018090000000051 від 07.09.2018 року, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області ОСОБА_2 звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_3 , про арешт майна в рамках кримінального провадження №32018090000000051 від 07.09.2018 року, та просив накласти арешт на предмети та речі, які було вилучено 21.02.2019 року в ході проведення обшуку за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське, Травневий провулок, 3, кадастровий номер земельної ділянки: 1210400000:03:030:0199, а саме: автоцистерна д.н.з. НОМЕР_1 із нафтопродуктами в кількості 15 тонн; установка для переробки вуглеводневої сировини УПУС-10 (ТУУ 28.2-24654143 58-001:2013); резервуар (цистерна) №2 ємністю 50 м3 на 6 585 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №5 ємністю 50 м3 на 47 710 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №7 ємністю 54 м3 на 50 298 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №8 ємністю 40 м3 на 10 670 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №10 ємністю 63 м3 на 28 050 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №7 ємністю 20 м3 на 11 544 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №6 ємністю 20 м3 на 11 739 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №б/н ємністю 25 м3 на 17 838 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №б/н ємністю 63 м3 на 51 675 л заповнена нафто-конденсатною сумішшю.
В обгрунтування клопотання зазначив, що ОСОБА_4 організував та керував упродовж вересня-грудня 2018 року та січня-лютого 2019 року вчиненням крадіжки у великих розмірах, а також незаконного зберігання з метою збуту, транспортування з цією метою та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.
Діючи як організатор, ОСОБА_4 підшукав жителів Полтавської області ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які на його пропозицію здійснювали незаконні врізки у трубопровідні системи структурних підрозділів ПАТ "Укрнафта", викрадали сиру нафту і газовий конденсат із таких трубопровідних систем, накопичували викрадену сировину, а також здійснювали транспортування викраденого до місць їхнього акумулювання.
Отримавши у фактичне розпорядження викрадену вуглеводневу суміш, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , організовував та керував передачею нафтопродуктів невстановленим особам, які здійснювали їх незаконне виготовлення, отримуючи підакцизний товар, яким згідно ст.215 Податкового кодексу України є пальне. Надалі, незаконно виготовлений підакцизний товар (пальне) транспортувався з метою збуту ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до попередньо облаштованих місць акумулювання (накопичення) нафтопродуктів, що знаходилися в смт. Богородчани (ТОВ "Богородчанська сільгосптехніка"), та в с. Новоселиця Долинського району, де ними з відома та вказівки ОСОБА_4 незаконно зберігався з метою збуту, а в подальшому збувався.
Також встановлено, що незаконне виготовлення підакцизних товарів із розікраденої співучасниками злочину сирої нафти та нафтопродуктів, здійснюється на території нафтопереробного заводу, де свою діяльність здійснює ТОВ "Укрнафта-Пром" (код ЄДРПОУ 39765555), за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське, Травневий провулок, 3, кадастровий номер земельної ділянки: 1210400000:03:030:0199.
21.02.2019 року на підставі ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду за вищевказаною адресою проведено обшук, у ході якого було виявлено та вилучено автоцистерну д.н.з. НОМЕР_1 із нафтопродуктами в кількості 15 тонн, установку для переробки вуглеводневої сировини УПУС-10 (ТУУ 28.2-24654143 58-001:2013) та 10 резервуарів (цистерн) із нафтопродуктами, а саме: резервуар (цистерна) №2 ємністю 50 м3 на 6 585 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №5 ємністю 50 м3 на 47 710 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №7 ємністю 54 м3 на 50 298 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №8 ємністю 40 м3 на 10 670 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №10 ємністю 63 м3 на 28 050 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №7 ємністю 20 м3 на 11 544 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №6 ємністю 20 м3 на 11 739 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №б/н ємністю 25 м3 на 17 838 л заповнена нафтопродуктами; резервуар (цистерна) №б/н ємністю 63 м3 на 51 675 л заповнена нафто-конденсатною сумішшю.
Надалі вказані 10 резервуарів (цистерн) із паливно-мастильними матеріалами було належним чином опечатано та передано на відповідальне зберігання ОСОБА_7 згідно розписки та заяви останнього.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч.1 ст.171 КПК України клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Частиною 2 ст.171 КПК України передбачено, що у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:
1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;
2) перелік і види майна, що належить арештувати;
3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;
4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Відповідно до ч.3 ст.172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
До клопотання не додано оригінали або копії документів та інших матеріалів про документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати та не зазначено кому належить вилучене майно, що унеможливлює розгляд даного клопотання по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст. 171-172 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області ОСОБА_2 - повернути для усунення недоліків, встановивши строк у 72 години для їх усунення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 80296140 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні