Справа № 353/213/19
Провадження № 2/353/205/19
У Х В А Л А
06 березня 2019 року м.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Мануляка Ю.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до ОСОБА_2 (АДРЕСА_2) про знесення самочинно збудованого нерухомого майна, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась в суд із позовною заявою до ОСОБА_2 про знесення самочинно збудованого нерухомого майна та подала клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Як на підставу для звільнення від сплати судового збору, ОСОБА_1 посилається на те, що вона пенсіонер, самотня жінка, постійно хворіє, багато коштів іде на лікування і вона потребує тривалого лікування. Згідно довідки №241 виданої пенсійним фондом їй нараховано пенсії за шість місяців (з серпня 2018 року по січень 2019 року ) 11308 грн. 12 коп., що в середньому за місяць становить 1884 грн.
Згідно частин першої, третьої статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Згідно частини другої статті 8 Закону України Про судовий збір , суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Надана ОСОБА_1 довідка із Пенсійного фонду України Тлумацького об'єднаного управління Івано-Франківської області не є належним доказом обставин, які доводить позивач. Так вказана довідка містить інформацію про дохід тільки за шість місяців з серпня 2018 року по січень 2019 року.
Разом з тим, зазначені документи безпосередньо не вказують на матеріальне становище позивача та не є достатньою підставою для звільнення останнього від сплати судового збору в порядку ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України Про судовий збір .
Тому клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
ЄСПЛ також вказав, що інтереси справедливого здійснення правосуддя можуть виправдовувати накладення фінансових обмежень на доступ особи до суду. Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про виконання зобов'язання забезпечити ефективне право доступу до суду не означає просто відсутність втручання, але й може вимагати вчинення позитивних дій у різноманітних формах з боку держави; не означає воно й беззастережного права на отримання безкоштовної правової допомоги з боку держави у цивільних спорах і так само це положення не означає надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах (Рішення ЄСПЛ у справі Креуз проти Польщі ( Kreuz v. Poland ) від 19 червня 2001 року, пункт 59). Вимога про сплату державного мита є стримуючою мірою для потенційних позивачів від пред'явлення безрозсудних і необґрунтованих позовів. Для того, щоб гарантувати справедливий баланс між підтримкою нормального функціонування судової системи і захистом інтересів заявника при поданні позову до суду, внутрішньодержавні суди звільняють від сплати державного мита заявників, які можуть підтвердити свій поганий фінансовий стан (Рішення ЄСПЛ у справі Шишков проти Росії ( Shishkov v. Russia ) від 20 лютого 2014 року, пункт 111).
Відповідно до пп.2 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768 грн. 40 коп.
Отже, позивачем не дотримано вказаних вимог процесуального закону. Недоліки позову слід виправити шляхом подачі до суду у встановлений строк документа про доплату судового збору.
Статтею 185 ЦПК України передбачено, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинно збудованого нерухомого майна залишити без руху. Пропоную у визначений строк подати до суду документ про доплату судового збору у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. Реквізити для сплати судового збору : УК у Тлумац. р-ні/Тлумац. р./22030101 , код ЄДРПОУ 37831044,банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку 31214206009451, код класифікації доходів бюджету 22030101.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.175-177, 185 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинно збудованого нерухомого майна без руху.
Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, який рахувати з дня отримання копії ухвали про залишення позову без руху.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернеться позивачеві.
Суддя Ю.В. Мануляк
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2019 |
Оприлюднено | 07.03.2019 |
Номер документу | 80296599 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
Мануляк Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні