Постанова
від 22.02.2019 по справі 760/21738/18
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2019 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного суду - Сілкова І.М., за участю захисника ОСОБА_1 - адвоката Сосєдової А.В., розглянувши апеляційну скаргу захисника Сосєдової А.В. на постанову судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 вересня 2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України, -

В С Т А Н О В И Л А:

Цією постановою ОСОБА_1 визнана винною у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України та на неї накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил в розмірі 6 835 328,63 (шість мільйонів вісімсот тридцять п'ять тисяч триста двадцять вісім) гривень та постановлено стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави вартість цих товарів - предметів правопорушення в розмірі 6 835 328,63 (шість мільйонів вісімсот тридцять п'ять тисяч триста двадцять вісім) гривень.

Судом визнано доведеним, що експортовані із території Італійської Республіки в Україну на адресу ТОВ ТК ВІЗАРД в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 товари сумарною вартістю 6 835 328,63 (шість мільйонів вісімсот тридцять п'ять тисяч триста двадцять вісім) гривень, переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.

Отже дії ОСОБА_1 - директора ТОВ "ТК ВІЗАРД" на момент їх вчинення, мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України, а саме дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Не погоджуючись з таким рішенням, захисник ОСОБА_1 - адвокат Сосєдова А.В. подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27.09.2018 року та прийняти нову постанову, якою провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України, закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги посилається на порушення судом першої інстанції вимог ст. 280 КУпАП та ст. 526 МК України, який незважаючи на відсутність в матеріалах справи доказів про належне повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, розглянув справу без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, чим позбавив її можливості надати свої пояснення під час судового розгляду щодо обґрунтованості правопорушення, за яке вона була притягнута до відповідальності, а також висловити інші аргументи на свій захист.

Також вказує, що згідно оскаржуваної постанови, підставою для її винесення слугував протокол про порушення митних правил від 02.08.2018 року № 0474/10000/18 та додані до нього документи, відповідно до яких суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України. Проте, на думку апелянта, надані представником митного органу документи не підтверджують того, що товар 09.08.2017 року було переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та не доводять вини ОСОБА_1, у вчиненні даного адміністративного правопорушення.

Апелянт зазначає, що з матеріалів справи вбачається, що 15.09.2016 року між ТОВ ТК ВІЗАРД (Україна) покупцем та KINSTON TRADING LP " (Велика Британія) продавцем було укладено контракт №VK-16-01 на загальну суму 500 000,00 доларів США, відповідно до умов якого, пошуками перевізника для перевезення товару, займався експортер - KINSTON TRADING LP , жодних заяв від TOB ТК ВІЗАРД до перевізника, який здійснював перевезення товару автомобілем р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 не надходило, договори з ним ТОВ ТК ВІЗАРД не укладало, тобто відповідальність за поставку товару покладалася на експортера, а тому саме експортером - KINSTON TRADING LP , самостійно було передано весь пакет документів для перевізника, що відповідає та було обумовлено умовами поставки СРТ відповідно до Правил Інкотермс-2000 . На виконання умов контракту Продавцем ( KINSTON TRADING LP ) було виставлено Покупцю (ТОВ ТК ВІЗАРД ) інвойс від 04.08.2017 року №192548 за яким загальна вартість товарів, що мали поставлятися, становила 19 805,59 доларів США і у своєму листі від 23.01.2019 року компанія KINSTON TRADING LP підтвердила існування договірних відносин з ТОВ ТК ВІЗАРД за контрактом №VK-16-01 від 15.09.2016 року та здійснення оплати за поставлений товар згідно інвойсу від 04.08.2017 року №192548 на загальну суму 19 805,59 доларів США.

Також апелянт звертає увагу, що надані митним органом експортні митні декларації MRN форми ЕХ А та MRN форми А ТІ викладені іноземною мовою з перекладом, однак матеріали справи не містять даних про кваліфікацію перекладачів, що ставить під сумнів автентичність їх перекладу на українську мову, а тому вони не можуть вважатися належними та допустимими доказами. Крім того, у цих експортних деклараціях, в яких фактурна вартість начебто схожого товару була більшою ніж це зазначено у документах, поданих для митного оформлення ТОВ ТК ВІЗАРД , інформація про експортера та імпортера товару не співпадає з найменуванням сторін контракту № VK- 16-01 від 15.09.2016 року, а наведені в них найменування товару носять загальний характер, за якими неможливо достовірно стверджувати, що товар, вказаний у поданій для митного оформлення TOB ТК ВІЗАРД митній декларації ЕМД №UА100120/2017/183423 від 09.08.2017 року відповідає товару, вказаному у експортних митних деклараціях MRN форми ЕХ А та MRN форми А ТІ.

Отже, враховуючи вищевикладене, апелянт стверджує, що директор ТОВ ТК ВІЗАРД ОСОБА_1 не подавала митному органу, як підставу для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товару та не вчиняла дій щодо переміщення цих товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а тому в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України.

У поданій апеляційній скарзі захисник Сосєдова А.В. також просить поновити їй строк на апеляційне оскарження постанови судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27.09.2018 року, посилаючись на поважність причин пропуску цього строку, оскільки суд першої інстанції розглянув справу без участі ОСОБА_1, яка не була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, копія оскаржуваної постанови їй не надсилалась, а про існування оскаржуваної постанови стало відомо лише 18.01.2019 року після ознайомлення її захисником з матеріалами даної справи.

Перевіривши причини пропуску строку на апеляційне оскарження постанови судді, передбаченого ст. 294 КУпАП, апеляційний суд вважає можливим поновити захиснику ОСОБА_1 - адвокату Сосєдовій А.В. пропущений строк на оскарження постанови судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27.09.2018, оскільки пропущений він був з поважних причин.

Представник Київської міської митниці ДФС в судове засідання апеляційного суду не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило, а тому апеляційний суд вважає можливим розглянути справу без його участі, оскільки його неявка не перешкоджає проведенню розгляду справи.

Вислухавши пояснення захисника Сосєдової А.В. на підтримку доводів апеляційної скарги, яка просила скасувати оскаржувану постанову судді від 27.09.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України, а провадження в справі закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, перевіривши матеріали справи про порушення митних правил та апеляційні доводи вважаю, що апеляційна скарга захисника Сосєдової А.В. задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 487 МК Українипровадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно положень ст.ст. 245 , 280 КУпАП, ст. 489 МК України суддя (посадова особа) зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При розгляді справи про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 вказані вимоги закону суддею місцевого суду були дотримані.

Відповідно до диспозиції ст. 483 МК України , відповідальність настає у разі переміщення або дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару, згідно з УКТ ЗЕД, та його митної вартості.

За змістом вказаної норми переміщення предметів із приховуванням від митного контролю може здійснюватися, в тому числі, шляхом подання до митного органу України, як підстави для їх переміщення, документів, що містять неправдиві дані .

Як встановив суддя в оскаржуваній постанові, 09 серпня 2017 року в зоні діяльності Львівської митниці ДФС (п/п Шегині-Медика м/п Мостицька ) з території Італійської Республіки через митний кордон України в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746 на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД" (код ЄДРПОУ 40408039, м. Київ, вул. Академіка Філатова, буд. 10-А, офіс 2/23) переміщено товари - косметичні засоби, світильники, плінтуси, стінові панелі, меблі, каркас альтанки, дзеркала, вироби із каміння, фарби, лаки, одяг, арматура кріплення, двері та елементи дверей та вікон, інвентар для зайняття спортом, електричні прилади, демонстративні стенди асортименті згідно інвойсу №192548 , загальною вагою брутто - 18869 кг, 646 місць.

Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 05.08.2017 №100000000/2017/852512 на підставі документів: CMR №№ 0774474, 074475, TIR Carnet №ХТ 81013746 та інвойсу від 04.08.2017 №192548 із зазначенням вартості товару - 19 805,59 дол. США.

Після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари згідно інвойсу №192548 були заявлені декларантом ТОВ "ТК ВІЗАРД" гр. ОСОБА_1 на митному посту Столичний за електронною митною декларацією ЕМД №UA100120/2017/183423 від 09.08.2017, оформлені та випущені у вільний оббіг.

Разом із вказаною митною декларацією до митниці були надані наступні документи: контракт від 15.09.2016 №VK-16-01, укладений між компанією KINSTON TRADING LP (24 Station Square, Suite 16, Inverness, Scotland, UK, IV1 1LD) та ТОВ "ТК ВІЗАРД" підписаний керівником Товариства ОСОБА_1, CMR №№ 0774474, 074475, TIR Carnet №ХТ 81013746, інвойс від 04.08.2017 №192548 та інші необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення документи, які зазначені в графі 44 вищевказаної митної декларації.

Відповідно до інвойсу від 04.08.2017 №192548, виставленого компанією KINSTON TRADING LP (Велика Британія) до ТОВ "ТК ВІЗАРД" загальна вартість переміщених через митний кордон України товарів складає - 19 805,59 дол. США.

З метою з'ясування всіх обставин щодо вказаної поставки товарів, одержувачем яких виступало ТОВ "ТК ВІЗАРД" Департаментом адміністрування митних платежів ДФС України ініційовано відповідний запит до митних органів Італійської Республіки.

Листом Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України від 03.05.2018 №13044/7/99-99-19-02-02-17 до митниці надіслано відповідь митних органів Італійської Республіки на зазначений запит з доданими документами щодо поставки товарів на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД", а саме: копією митної декларації форми TIR №13191 (за якою товари відправлено із Італії в Україну) та копіями експортних митних декларації MRN форми EX А № 26534 F, 26535 H, 26536 B, 26540 V і копіями митних декларації MRN форми А Т1 №№29701 Н, 7366 Т, 7894 Z (на підставі яких було складено митну декларацію форми TIR №13191) та які стосуються експорту товарів із територій Італійської Республіки за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746.

Згідно даних, що містяться в отриманій копії митної декларації MRN форми TIR №13191, з території Італії в Україну в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 відправлено товар меблі та аксесуари загальною кількістю - 646 місць, вагою брутто - 18 869 кг, за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746.

Згідно даних, зазначених в отриманій копії експортної декларації MRN форми EX А №26534 F, із території Італії в Україну на адресу ТОВ "Імехлайн" в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 відправлено товар дерев'яні двері загальною кількістю - 6 місць, вагою брутто - 3300 кг. При цьому, згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 4 824,3 євро.

За даними, зазначеними в отриманій копії експортної декларації MRN форми EX А № 26535 H, з території Італії в Україну на адресу ТОВ "Д-Декор" в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 відправлено товар елементи для дверей загальною кількістю - 2 місця, вагою брутто - 270,3 кг. Згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 6 253,33 євро.

Згідно з даними, зазначеними в отриманій копії експортної декларації MRN форми EX А № 26536 B, з території Італії в Україну на адресу ТОВ "Імехлайн" в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 відправлено товар елементи для дверей, фурнітура для вікон загальною кількістю - 396 місць, вагою брутто - 6870.7 кг. При цьому, згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 71 038,73 євро.

Згідно з даними, зазначеними в отриманій копії експортної декларації MRN форми EX А № 26540 V, з території Італії в Україну на адресу "Дмитро Позігун" в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 відправлено товар вироби із деревини, лампи, двері, меблі, дзеркала, вироби із каменю, мармуру, склопакети, фарби та лаки, ролики загальною кількістю - 218 місць, вагою брутто - 7987 кг. Згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 142 726,7 євро.

Згідно з даними, зазначеними в отриманій копії митної декларації MRN форми А Т1 №№ 29701 Н відправлено товар спортивний одяг загальною кількістю - 3 місця, вагою брутто - 61 кг. При цьому, згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 0 євро.

Згідно з даними, зазначеними в отриманій копії митної декларації MRN форми А Т1 № 7366 Т відправлено товар косметична продукція загальною кількістю - 7 місць, вагою брутто - 174 кг. При цьому, згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 0 євро.

Згідно з даними, зазначеними в отриманій копії митної декларації MRN форми А Т1 № 7894 відправлено товар косметична продукція загальною кількістю -147 місць, вагою брутто - 208 кг. При цьому, згідно даних зазначених в гр.22 валюта та фактурна вартість вказаної митної декларації, зазначено фактурну вартість даного товару, яка становить - 0 євро.

Отже, згідно з даними, зазначеними в гр. 22 валюта та фактурна вартість отриманих копіях митних декларацій MRN форми EX А №№ 26534 F, 26535 H, 26536 B, 26540 V, які стосуються експорту товарів із території Італійської Республіки за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746, сумарна фактурна вартість експортованого із території Італійської Республіки в Україну в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 товарів - дерев'яні двері, елементи для дверей, фурнітура для вікон, вироби із деревини, лампи, двері, меблі, дзеркала, вироби із каменю, мармуру, склопакети, фарби та лаки, ролики виробництва різних європейських компаній , в кількісті - 622 місця, вагою брутто -18 426 кг (із загальної кількості - 646 місць, вагою брутто -18869 кг), становить - 224 843,06 євро (без урахування вартості товарів, одяг та косметичні вироби в кількісті - 24 місця, вагою брутто - 443 кг у зв'язку із відсутністю інформації щодо їх вартості).

Вказаний товар відповідає товарам переміщеним через митний кордон України в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД", та які були оформленні за митною декларацією від 09.08.2017 №UA100120/2017/183423.

При цьому не відповідає лише загальна вартість вказаного товару, яка згідно інвойсу від 04.08.2017 №192548, на підставі якого здійснено переміщення товарів через митний кордон України та митне оформлення, становить - 19 108,21 дол. США (без врахування вартості товарів № 1, 2, 3, 4, 23, 24, 25, 26 митної декларації, інформацію щодо яких не надано). Разом з тим, згідно даних, що містяться в отриманих від митних органів Італійської Республіки митних деклараціях сумарна фактурна вартість експортованих із території Італійської Республіки в Україну на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД" в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 товарів - дерев'яні двері, елементи для дверей, фурнітура для вікон, вироби із деревини, лампи, двері, меблі, дзеркала, вироби із каменю, мармуру, склопакети, фарби та лаки, ролики виробництва різних європейських компаній , в кількісті - 622 місця, вагою брутто -18 426 кг (із загальної кількісті - 646 місць, вагою брутто -18869 кг), в країні першого експорту - Італії становила - 224 843,06 євро, що значно вище за вартість вказаних товарів, яка зазначена в документах поданих для митного оформлення ТОВ "ТК ВІЗАРД" в Україні.

Згідно графи 4 місце та дата завантаження CMR №№0774474, 074475, які є товаротранспортними документами та на підставі яких здійснювалося міжнародне перевезення товарів, вищевказані товари в автомобіль р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 завантажено в автопорту Фернетті місто Монтуріно Італія.

Тобто, вказаний товар дійсно відправлено - експортовано із території Італійської Республіки, де він і був задекларований в митному режимі експорт згідно із надісланими митними органами Італійської Республіки митними деклараціями.

Таким чином, проведеною перевіркою встановлено , що внаслідок дій ОСОБА_1 експортовані з території Італійської Республіки в Україну на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД" в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 товари, переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів, а саме: вартість безпосередніх предметів правопорушення, яка складає 6 835 328, 63 гривень.

Таким чином, в діях директора ТОВ "ТК ВІЗАРД" ОСОБА_1, які виразились у переміщенні товарів через митний кордон України, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві дані, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Висновок суду першої інстанції про доведеність винуватості ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України, за обставин, встановлених під час судового розгляду, відповідає фактичним обставинам справи та підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема даними: протоколу про порушення митних правил 0474/10000/18 від 02.08. 2018 року ; контракту від 15.09.2016 №VK-16-01, між компанією KINSTON TRADING LP (24 Station Square, Suite 16, Inverness, Scotland, UK, IV1 1LD) та ТОВ "ТК ВІЗАРД" укладений в особі директора ОСОБА_1; інвойсу від 04.08.2017 №192548 виставленого компанією KINSTON TRADING LP до ТОВ "ТК ВІЗАРД" та наданого до митого оформлення, згідно якого загальна вартість переміщених через митний кордон України товарів складає - 19 805,59 дол. США; електронної митної декларації ЕМД №UA100120/2017/183423 від 09.08.2017, за якою товари згідно інвойсу від 04.08.2017 №192548 були заявлені декларантом ТОВ "ТК ВІЗАРД", в особі ОСОБА_1; інформацією, що міститься в листі Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України № 13044/7/99-99-19-02-02-17 від 03.05.2018; даними листа митних органів Італійської Республіки у відповідь на запит митного органу України з доданими документами щодо поставки товарів на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД", на підставі яких було складено митну декларацію форми TIR №13191 та які стосуються експорту товарів з території Італійської Республіки за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746.

Дослідивши надані митними органами докази в їх сукупності, які є належними і допустимими, в розумінні ст. 495 МК України, суддя дійшов обґрунтованого висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки отримані від митних органів Італійської Республікина запит ДФС України документи, а саме копії митних декларацій MRN форми EX А №№ 26534 F, 26535 H, 26536 B, 26540 V та копії митних декларацій MRN форми А Т1 №№29701 Н, 7366 Т, 7894 Z (на підставі яких було складено митну декларацію форми TIR №13191) та які стосуються експорту товарів за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746, поза розумним сумнівом доводять, що дійсна вартість експортованих з території Італійської Республіки в Україну товарів в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2, згідно інвойсу №192548, загальною вагою брутто - 18869 кг, 646 місць, вартість яких за попередньою митною декларацією від 05.08.2017 №100000000/2017/852512 було визначено в сумі 19 805,59 дол. США, насправді становить 224 843,06 євро (без урахування вартості товарів, одяг та косметичні вироби в кількісті - 24 місця, вагою брутто - 443 кг у зв'язку із відсутністю інформації щодо їх вартості) що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України становить 6 835 328, 63 гривень , і ці товари були переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.

Відповідно до статті ч.2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Як вбачається з матеріалів справи, всупереч доводам апеляційної скарги, протокол про порушення митних правил 0474/10000/18 від 02.08.2018 року був складений відносно ОСОБА_1 як посадової особи ТОВ "ТК ВІЗАРД", а тому копію цього протоколу митний орган направляв саме адресу вказаної юридичної особи. Крім того, матеріали справи не містять іншої адреси ОСОБА_1 або будь-яких інших засобів зв'язку. Отже, митним органом були вжиті всі заходи для вручення директору ТОВ "ТК ВІЗАРД", ОСОБА_1 копії складеного відносно неї протоколу та забезпечення її участі у провадженні, однак, незважаючи на неодноразові повідомлення про необхідність явки ОСОБА_1 до митниці та суду першої інстанції, які направлялись на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД" рекомендованою кореспонденцією, ці виклики були проігноровані.

Апеляційні доводи захисника про те, що надані представником митного органу документи не підтверджують того, що товар 09.08.2017 року було переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та не доводять вини ОСОБА_1, у вчиненні даного адміністративного правопорушення, апеляційний суд вважає безпідставними, оскільки згідно з даними, що міститься в отриманих копіях митних декларацій MRN форми EX А №№ 26534 F, 26535 H, 26536 B, 26540 V, які стосуються експорту товарів із території Італійської Республіки за книжкою TIR Carnet №ХТ 81013746 та даними зазначених у міжнародних товарно-транспортних накладних CMR №№0774474, 074475, які є товаросупровідними документами, на підставі яких здійснювалося міжнародне перевезення товарів, вищевказані товари в автомобіль р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 завантажено в автопорту Фернетті місто Монтуріно Італія, де він і був задекларований в митному режимі експорт згідно із надісланими митними органами Італійської Республіки митними деклараціями.

Вказаний товар відповідає товарам переміщеним через митний кордон України в автомобілі р.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2 на адресу ТОВ "ТК ВІЗАРД", та які були оформленні за митною декларацією від 09.08.2017 №UA100120/2017/183423.

Твердження захисника про те, що надані митним органом експортні митні декларації MRN форми ЕХ А та MRN форми А ТІ та їх переклад на українську мову не можуть вважатися належними та допустимими доказами не грунтуються на вимогах закону, оскільки згідно приписів ст. 495 МК України та ст. 251, 252 КУпАП доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Крім того, переклад вказаних вище документів був здійснений завідувачем сектору взаємодії з митними органами іноземних держав управління протидії митним правопорушенням Київської міської митниці ДФС Шевченком І.І., що відповідає положенням ч.3 ст.503 МК України, відповідно до якої в якості перекладача може виступати посадова особа органу доходів і зборів.

Також суд першої інстанції, з посиланням на пункт 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 року №5 Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил обґрунтовано зазначив, що у разі, коли неможливо виконати постанову суду про конфіскацію товарів, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, з правопорушників стягується вартість зазначених товарів, шляхом зміни способу і порядку виконання рішення відповідно до ст. 33 Закону України Про виконавче провадження , а тому, враховуючи, що безпосередні предмети порушення митних правил були випущені у вільний обіг, суд обґрунтовано стягнув з ОСОБА_1 вартість цих товарів.

Враховуючи викладене, вважаю, що висновок судді місцевого суду про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, за наведених у постанові обставин, є обґрунтованим та відповідає фактичним обставинам справи, а доводи захисника СосєдовоїА.В. щодо відсутності в діях ОСОБА_1складу адміністративного правопорушення спростовуються доказами, дослідженими й належно перевіреними в судовому засіданні, яким суддею місцевого суду надано об'єктивну оцінку.

За наведеним, постанова судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27.09.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України є законною та обґрунтованою, а тому відсутні підстави для її скасування та закриття провадження в справі за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, про що ставиться питання в апеляційній скарзі її захисника.

На підставі викладеного та керуючись ст. 294 КУпАП, ст. 529 МК України, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Поновити захиснику СосєдовійА.В. строк на апеляційне оскарження постанови судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 вересня 2018 року.

Апеляційну скаргу адвоката Сосєдової А.В., подану в інтересах ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 вересня 2018 року, якою ОСОБА_1 визнано винною у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 6 835 328,63 (шість мільйонів вісімсот тридцять п'ять тисяч триста двадцять вісім) гривень та постановлено стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави вартість цих товарів - предметів правопорушення в розмірі 6 835 328,63 (шість мільйонів вісімсот тридцять п'ять тисяч триста двадцять вісім) гривень - без зміни.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя І.М. Сілкова

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення22.02.2019
Оприлюднено07.03.2019
Номер документу80303772
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —760/21738/18

Постанова від 22.02.2019

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Сілкова Ірина Миколаївна

Постанова від 27.09.2018

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні