Ухвала
від 01.03.2019 по справі 495/240/19
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 495/240/19

Провадження №6/523/166/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" березня 2019 р. м. Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого судді Кисельова В.К.

при секретарі Нестеренко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Одеси, подання приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника,-

ВСТАНОВИВ:

26 лютого 2019 року до суду надійшло подання приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника.

Справу розподілено автоматизованою системою документообігу суду та 28 лютого 2019 р. передано до розгляду судді Кисельову В.К.

З подання вбачається, що на примусовому виконанні у Приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 знаходиться виконавче провадження АСВП № 57302355 з примусового виконання виконавчого листа № 1527/8711/12р. від 23.10.2012 року виданого Суддею Суворовського районного суду м. Одеси О.О. Мунтян, про: Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований: м. Одеса, пр-т., ДобровольськогоАДРЕСА_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_3 солідарно на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" (код ЄДРПОУ 23494714) суму кредитної заборгованості у розмірі 2577878,96 грн. Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у рівних частках на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк " суму судового збору у розмірі 3219,00 грн.

Боржником у виконавчому провадженні є - ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН: НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: 65111, АДРЕСА_2).

В заяві про відкриття виконавчого провадження з виконання вищезазначеного виконавчого документа представник стягувана просить одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накласти арешт на все майно та кошти боржника та оголосити заборону на його відчуження. Відповідно до пунктів 6, 7, 8 частини 3 статті 18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв'язку з виконавчим провадженням. Згідно частин 3,7 статті 26 Закону України Про виконавче провадження , у заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо), рахунки в банківських установах для отримання ним коштів, стягнутих з боржника, а також зазначає суму, яка частково сплачена боржником за виконавчим документом, за наявності часткової сплати. У разі якщо в заяві стягувала зазначено рахунки боржника у банках, інших фінансових установах, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження накладає арешт на кошти боржника. У разі якщо в заяві стягувана зазначено конкретне майно боржника, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження перевіряє в електронних державних базах даних та реєстрах наявність права власності або іншого майнового права боржника на таке майно та накладає на нього арешт.

На інше майно боржника виконавець накладає арешт в порядку, визначеному статтею 56 цього Закону. За приписами частини 1, абзаців 1, 3 частини 2, частини 3 статті 56 Закону України Про виконавче провадження , арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна. Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно(кошти) боржника або на окремі речі.

Для забезпечення реального виконання вищевказаного виконавчого документа, постановою приватного виконавця від 26.09.2018 року по ВП № 57302355 за вихідн. № 2970 було накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно боржника.

За приписами статті 50 Закону України Про виконавче провадження - звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. У разі звернення стягнення на об'єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з'ясування належності майна боржнику на праві власності. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об'єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, постановою приватного виконавця від 26.09.2018 року за вихідн.№ 2971 було накладено арешт на належне боржнику майно, а саме на: квартиру, що розташована за адресою: м .Одеса, АДРЕСА_3 та на земельну ділянку, загальною площею 0,2 га, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д . Постановою приватного від 26.12.2018 року було проведено опис та арешт вказаної земельної ділянки.

Також перевіркою майнового стану згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна - було встановлено, що зареєстрована за боржником квартира , розташована за адресою : м .Одеса, АДРЕСА_3 - на підставі договору купівлі - продажу прав вимоги між ПАТ Уксиббанк та ПАТ Дельта банк № 2949 від 08.12.2011 року є предметом іпотеки ПАТ Дельта банк . Згідно відповіді на запит ДНАП Одеської міської ради від 31.10.2018 року за вихідн. № 3531 у вказаній квартирі зареєстрована неповнолітня дитина (син боржника) - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, що робить неможливим звернення стягнення на вказану квартиру, з метою забезпечення реального виконання вимог виконавчого документу.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна - за боржником зареєстована також земельна ділянка, загальною площею 0,2 га, надана для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область , Білгород-Дністровський район, с .Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д , що є предметом іпотеки ПАТ Альфа-Банк , згідно іпотечного договору № 1004 від 08.05.2008 року. Іншого рухомого або нерухомого майна за боржником не виявлено. Згідно інформації з Держаного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку від 27.12.2018 року вказана земельна ділянка належить попередньому власнику - ОСОБА_5. Таким чином, право власності на земельну ділянку, загальною площею 0,2 га, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область, Білгород- Дністровський район, с .Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д - не зареєстровано за боржником в установленому законом порядку.

Боржник самостійно зобов'язання перед стягувачем не виконує.

Згідно статті 1 Закону України Про іпотеку , іпотека - вид забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому цим Законом. Іпотека має похідний характер від основного зобов'язання і є дійсною до припинення основного зобов'язання або до закінчення строку дії іпотечного договору. У разі порушення боржником основного зобов'язання відповідно до іпотеки іпотекодержатель має право задовольнити забезпечені нею вимоги за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими особами, права чи вимоги яких на передане в іпотеку нерухоме майно зареєстровані після державної реєстрації іпотеки.

Дослідивши матеріали заяви та додатково надані письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 10 ст. 440 ЦПК України, питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.

Відповідно до ч. 11 ст. 440 ЦПК України, суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.

Відповідно до ст. 50 Закону України Про виконавче провадження , якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.

Судом встановлено, що на примусовому виконанні у Приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 знаходиться виконавче провадження АСВП № 57302355 з примусового виконання виконавчого листа № 1527/8711/12р. від 23.10.2012 року виданого Суддею Суворовського районного суду м. Одеси О.О. Мунтян, про: Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований: м. Одеса, пр-т., ДобровольськогоАДРЕСА_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_3 солідарно на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" (код ЄДРПОУ 23494714) суму кредитної заборгованості у розмірі 2577878,96 грн. Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у рівних частках на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк " суму судового збору у розмірі 3219,00 грн.

Боржником у виконавчому провадженні є - ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН: НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: 65111, АДРЕСА_2).

В заяві про відкриття виконавчого провадження з виконання вищезазначеного виконавчого документа представник стягувана просить одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накласти арешт на все майно та кошти боржника та оголосити заборону на його відчуження. Відповідно до пунктів 6, 7, 8 частини 3 статті 18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв'язку з виконавчим провадженням. Згідно частин 3,7 статті 26 Закону України Про виконавче провадження , у заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо), рахунки в банківських установах для отримання ним коштів, стягнутих з боржника, а також зазначає суму, яка частково сплачена боржником за виконавчим документом, за наявності часткової сплати. У разі якщо в заяві стягувала зазначено рахунки боржника у банках, інших фінансових установах, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження накладає арешт на кошти боржника. У разі якщо в заяві стягувана зазначено конкретне майно боржника, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження перевіряє в електронних державних базах даних та реєстрах наявність права власності або іншого майнового права боржника на таке майно та накладає на нього арешт.

На інше майно боржника виконавець накладає арешт в порядку, визначеному статтею 56 цього Закону. За приписами частини 1, абзаців 1, 3 частини 2, частини 3 статті 56 Закону України Про виконавче провадження , арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна. Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно(кошти) боржника або на окремі речі.

Для забезпечення реального виконання вищевказаного виконавчого документа, постановою приватного виконавця від 26.09.2018 року по ВП № 57302355 за вихідн. № 2970 було накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно боржника.

За приписами статті 50 Закону України Про виконавче провадження - звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. У разі звернення стягнення на об'єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з'ясування належності майна боржнику на праві власності. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об'єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, постановою приватного виконавця від 26.09.2018 року за вихідн.№ 2971 було накладено арешт на належне боржнику майно, а саме на: квартиру, що розташована за адресою: м .Одеса, АДРЕСА_3 та на земельну ділянку, загальною площею 0,2 га, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д . Постановою приватного від 26.12.2018 року було проведено опис та арешт вказаної земельної ділянки.

Також перевіркою майнового стану згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна - було встановлено, що зареєстрована за боржником квартира , розташована за адресою : м .Одеса, АДРЕСА_3 - на підставі договору купівлі - продажу прав вимоги між ПАТ Уксиббанк та ПАТ Дельта банк № 2949 від 08.12.2011 року є предметом іпотеки ПАТ Дельта банк . Згідно відповіді на запит ДНАП Одеської міської ради від 31.10.2018 року за вихідн. № 3531 у вказаній квартирі зареєстрована неповнолітня дитина (син боржника) - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, що робить неможливим звернення стягнення на вказану квартиру, з метою забезпечення реального виконання вимог виконавчого документу.

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна - за боржником зареєстована також земельна ділянка, загальною площею 0,2 га, надана для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область , Білгород-Дністровський район, с .Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д , що є предметом іпотеки ПАТ Альфа-Банк , згідно іпотечного договору № 1004 від 08.05.2008 року. Іншого рухомого або нерухомого майна за боржником не виявлено. Згідно інформації з Держаного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку від 27.12.2018 року вказана земельна ділянка належить попередньому власнику - ОСОБА_5. Таким чином, право власності на земельну ділянку, загальною площею 0,2 га, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область, Білгород- Дністровський район, с .Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д - не зареєстровано за боржником в установленому законом порядку.

Боржник самостійно зобов'язання перед стягувачем не виконує.

Згідно статті 1 Закону України Про іпотеку , іпотека - вид забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому цим Законом. Іпотека має похідний характер від основного зобов'язання і є дійсною до припинення основного зобов'язання або до закінчення строку дії іпотечного договору. У разі порушення боржником основного зобов'язання відповідно до іпотеки іпотекодержатель має право задовольнити забезпечені нею вимоги за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими особами, права чи вимоги яких на передане в іпотеку нерухоме майно зареєстровані після державної реєстрації іпотеки.

Згідно ч. 10 ст. 440 ЦПК України питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що подання приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, - підлягає задоволенню, осільки до боржник перейшло право власності спірну земельнку ділянку, проте він не переоформив державний акт на право власності на земельну ділянку.

Керуючись ст. 440 ЦПК України, ст. 50 Закону України Про виконавче провадження , суд,-

УХВАЛИВ:

1. Подання приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника - задовольнити.

2. Дозволити звернути стягнення на нерухоме майно боржника - ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН: НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: 65111, АДРЕСА_2) , яке не зареєстровано в установленому законом порядку, а саме на : земельну ділянку, загальною площею 0,2 га, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 5120885100:02:002:0214, що розташована за адресою : Одеська область, Білгород-Дністровський район, с .Миколаївка, вул. Чорноморська, земельна ділянка № 83 Д .

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 15 днів, з дня її отримання.

Суддя

Повний текст складено 05.03.2019р.

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення01.03.2019
Оприлюднено07.03.2019
Номер документу80306710
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —495/240/19

Ухвала від 01.03.2019

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Кисельов В. К.

Ухвала від 14.01.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні