Ухвала
від 05.03.2019 по справі 308/1744/19
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/1744/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , в кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 3201907000000006, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212 КК України, відомості про яке 07.02.2019 внесені до ЄРДР, про тимчасовий доступ до документів, -

В С Т А Н О В И Л А:

З внесеного клопотання та матеріалів, доданих до нього матерів встановлено, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні С 32019070000000006, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.02.2019 року, з попередньою правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених ч. 1 ст. 212 КК України.

Так, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) при здійсненні фінансово-господарської діяльності за період 01.01.2015 по 30.11.2018 року в порушення п. 180.1 ст.180, п. 181.1 ст.181, п.183.1, п.183.2, п.183.10, ст.183, п, 187.1 ст.187, п. 188.1 ст.188 Податкового кодексу України умисно ухилились від сплати податку на додану вартість в сумі 1028833 грн., та за рахунок невірного (неповного) відображення чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт послуг) на митній території України податку на прибуток в сумі 355350 грн., що призвело до фактичного не надходження до бюджету коштів у значних розмірах на загальну суму 1384183 грн.

24.01.2019 року працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 проведено планову документальну перевірку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з питань дотримання мої чинного податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по .11.20 і 8 року було виявлено ряд порушень чинного податкового законодавства з боку товариства, що викладені в акт документальної перевірки №86/07-16-14- 03/32927082 від 24.01.2019 року та призвели до мінімізації об`єкту оподаткування податком на прибуток та до не сплати податку на додану вартість.

В результаті проведеної документальної перевірки, із врахуванням виявлених порушень, товариству « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було донараховано всього податків в сумі 1384183 грн., в тому числі:

-податку на прибуток в загальній сумі 355350 грн., в тому числі за 2015 рік - 68443 грн., за 2016 рік - 246640 грн., за 2017 рік - 40267 грн.;

-податку на додану вартість в загальній сумі 1028833 грн., в тому числі за 2,016 рік - 621745 грн., за 2017 рік - 297752 грн. та за січень-листопад 2018 року - 109336 грн.

Документи до яких планується отримати тимчасовий доступ - це документи на паперових носіях та в електронному вигляді, які містять інформацію про «рахункові банківські операції - рух грошей на банківських рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 (долар СІЛА та Євро), № НОМЕР_3 (Українська гривня) за період з 01.01.2015 р. - по теперішній час, у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО: НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 ).

Підставою вважати, що документи перебувають у АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО: НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 ) є ідентифікаційні дані з АІС «Податковий блок» щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Документи, які містять інформацію про розрахункові банківські операції ГОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають значення для встановлення фактичних обсягів придбання та реалізації товарно-матеріальних цінностей, підтвердження інших розрахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Таким чином, інформація про розрахункові банківські операції має суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Іншим способом отримати дані щодо безготівкових розрахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не можливо, оскільки така інформація містить відомості, які згідно ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» становлять банківську таємницю. Відповідно до п.З ст. 62 зазначеного Закону слідче управління ФР ТУ ДФС у Закарпатській області не належить до кола суб`єктів, на письмову вимогу яких; надається інформація, яка містить банківську таємницю. Отримати таку інформацію названий орган досудового розслідування може виключно на підставі ухвали слідчого судді у порядку, встановленому главою 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів».

Таким чином, за допомогою тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, може бути виконане завдання слідства, а саме встановлення осіб злочинців та відшкодування спричинених державі збитків.

Отже, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та встановлення обсягів придбання та реалізації товарно-матеріальних цінностей, підтвердження інших безготівкових розрахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », враховуючи, що іншими способами довести фактичні розрахункові операції по банківському рахунку товариства неможливо, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО: НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 ).

З огляду на викладене, слідчий просить отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів з метою їх вилучення.

У судове засідання слідчий не з`явився, подав клопотання про розгляд такого без його участі, просить клопотання задовольнити.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », будучи належно повідомленим про дане судове засідання, на розгляд справи не з`явився, що не перешкоджає розгляду даного клопотання у його відсутності.

В зв`язку із неявкою усіх учасників в судове засідання, фіксування за допомогою звукозаписувального приладу не здійснюється, що відповідає вимогам ст. 107 КПК України.

Дослідивши матеріали поданого клопотання, слідчий суддя доходить наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до ст. 132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні.

Слідчий суддя враховує, що слідчим наведені правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, вказана інформація може мати важливе значення для встановлення фактичних даних у кримінальному провадженні, отримані відомості можуть використовуватися як докази, іншим способом довести обставини неможливо.

Слідчий суддя вважає за необхідне роз`яснити положення ст. 165 КПК України відповідно до якої: особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Дослідивши додані до клопотання матеріали, беручи до уваги те, що слідчим доведено наявність достатніх підстав для тимчасового доступу до документів, зазначених у клопотанні, доходжу висновку, що клопотання належним чином обґрунтоване та підлягає до задоволення.

Керуючись статтями ст. ст. 93, 131, 132, 159-164,309, 532 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И Л А:

Клопотання задовольнити.

Надати сторонікримінального провадженняслідчому з особливо важливих справ СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_5 , тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю з можливістю їх вилучення у володільця - АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (МФО: НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 ) зокрема, копій документів, що стосуються відкриття та обслуговування рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та залишків коштів на рахунках № НОМЕР_2 (кодом валют долар США та Євро), № НОМЕР_3 (кодом валют Українська гривня), за період з 01.01.2015 по 06.03.2019, так як в інший спосіб провести доступ до них не представляється, а саме:

?роздруківка руху грошей із зазначенням реквізитів контрагентів, інформації про призначення платежів по вищевказаних банківських рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вказаний вище період та залишок коштів на рахунку (на паперових носіях та в електронному вигляді);

?карток із зразками підписів і відбитка печатка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

?заяв для відкриття (закриття) рахунку та інших документів, що подавалися для відкриття (закриття) даного рахунку;

?договору про надання банком інформаційно-розрахункових послуг електронної пошти в системі «Клієнт-Банк»;

?платіжних доручень в іноземній валюті, меморіальних ордерів, інших розрахункових документів;

?заявок на видачу готівкових коштів, заявок про купівлю іноземної валюти;

?документів, які були підставою для ідентифікації особи (осіб), уповноважених діяти від імені суб`єкта підприємницької діяльності при відкритті (закритті) рахунку і здійсненні розрахункових операцій;

?документів листування та інших документів, які мають відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при відкритті та обслуговуванні рахунку;

?документів, які використовуються банком для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними операціями ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у тому числі, договори з нерезидентом (додатки до договорів), акти, митні декларації, реєстри митних декларацій (на паперових носіях та в електронному вигляді), а також інші документи, що підтверджують здійснення імпорту/експорту продукції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

?аркушів (на паперових носіях та в електронному вигляді) журналу, в якому банком здійснювалась реєстрація валютних операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

?SWIFT повідомлень з відмітками про виконання (списання коштів з розрахунку банку для переказу за призначенням).

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення. Встановити строк дії даної ухвали - до 05.04.2019.

У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.03.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу80316872
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —308/1744/19

Ухвала від 26.03.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 06.03.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 06.03.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 05.03.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 26.02.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні