Ухвала
від 19.02.2019 по справі 761/3435/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/3435/19

Провадження № 1-кс/761/2768/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2019 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого десятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000001 від 02.01.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2051 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий десятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000001 від 02.01.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2051 КК України.

У клопотанні слідчий вказує, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 02.01.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000001, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 1 КК України.

Зазначає, громадянин ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), в період 2018 року підписав в приміщеннях приватних нотаріусів документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб, які містили завідомо неправдиві відомості, а також умисно подав для проведення такої реєстрації документи, які містять завідомо неправдиві відомості щодо: ПВКП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ПП " ОСОБА_6 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), " ІНФОРМАЦІЯ_13 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) та ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

Слідчий в клопотанні вказує, за допомогою інформаційно-аналітичних баз даних ДФС України встановлено, що ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) були відкриті наступні розрахункові рахунки в філії Чернівецьке обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » м. Чернівці (МФО НОМЕР_17 ): № НОМЕР_18 (980 українська гривня), № НОМЕР_19 (840 долар США), № НОМЕР_20 (980 українська гривня), № НОМЕР_21 (978 євро), № НОМЕР_22 (980 українська гривня).

Зазначає, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до виписок руху грошових коштів ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), які підтверджують або спростовують перерахування грошових коштів по господарським операціям з контрагентами, крім того, дають змогу дослідити подальший рух грошових коштів та зняття готівки.

В судове засідання слідчий не з`явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності та підтримання клопотання в повному обсязі.

Представник особи, у володінні якої перебувають речі та документи, в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання, здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 02.01.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000001, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 1 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя вважає, що досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації без застосування такого заходу його забезпечення, як тимчасовий доступ до речей та документів.

Відповідно з ч.ч.1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Положеннями до ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 7 грудня 2000 року, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 7 грудня 2000 року, інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Як передбачено ч. 7ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Як вбачається з матеріалів клопотання інформація, яка необхідна для проведення досудового розслідування, перебуває у володінні Чернівецького обласного управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » м. Чернівці (МФО НОМЕР_17 ), що за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Слідчий суддя приходить до висновку, що документи вказані у клопотанні, мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження № 32019100000000001 від 02.01.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 1 КК України, а також слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Враховуючи,що вказанідокументи перебуваютьу володінні Чернівецького обласного управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » м. Чернівці слідчий суддя вважає, що вони можуть бути використані як докази під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32019100000000001 від 02.01.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 1 КК України.

Однак слідчим в клопотанні недоведена необхідність вилучення саме оригіналів зазначених документів, у зв`язку із цим слідчий суддя приходить до висновку про надання дозволу на вилучення належним чином завірених копій вказаних документів.

Крім того, слідчим недоведена належність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » рахунку № НОМЕР_18 (980 українська гривня), тому в цій частині клопотання задоволенню не підлягає.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110, 159, 160, 163-166, 309 та 395 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

клопотання старшого слідчого десятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000001 від 02.01.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2051 КК України задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому десятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи та оперативним співробітникам ОУ ГУ ДФС у м. Києві за дорученням, на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, які перебувають у володінні Чернівецького обласного управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » м. Чернівці (МФО НОМЕР_17 , АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ) та становлять банківську таємницю, а саме:

- належним чином завірені виписки про рух грошових коштів по рахункам у вітчизняній та іноземній валюті: № НОМЕР_19 (840 долар США), № НОМЕР_20 (980 українська гривня), № НОМЕР_21 (978 євро), № НОМЕР_22 (980 українська гривня) клієнта ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) за період з 01.01.2018 року до 19.02.2019 року або до моменту закриття на магнітних та паперових носіях, з інформацією про: точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування грошових коштів по вказаних рахунках; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ;

- заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по рахунку) по рахункам № НОМЕР_19 (840 долар США), № НОМЕР_20 (980 українська гривня), № НОМЕР_21 (978 євро), № НОМЕР_22 (980 українська гривня) клієнта ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ) за період з 01.01.2018 року до 19.02.2019 року.

- документів справи з юридичного оформлення рахунків № НОМЕР_19 (840 долар США), № НОМЕР_20 (980 українська гривня), № НОМЕР_21 (978 євро), № НОМЕР_22 (980 українська гривня) клієнта ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), а саме: документів наданих службовими особами для відкриття рахунків, їх обслуговування, ідентифікації уповноважених осіб; карток із зразками підписів керівників та відбитком печатки; копії анкет, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунку та використання системи «Клієнт банк», документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт банк», відомості по іншим клієнтам банку, що використовували такі ж ІР адреси із зазначенням коду ЄДРПОУ та їх назви, документів, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення; вхідну та вихідну кореспонденцію між банківською установою та клієнтом банку; оригінали кредитної та депозитної справи; оригінали документів, що свідчать про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, містять відомості стосовно комерційної діяльності клієнта чи комерційної таємниці.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити особам, у володінні яких перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення19.02.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80324444
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000001 від 02.01.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2051 КК України

Судовий реєстр по справі —761/3435/19

Ухвала від 19.02.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні