Ухвала
від 07.03.2019 по справі 674/373/19
ДУНАЄВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Справа № 674/373/19

Провадження № 2/674/315/19

УХВАЛА

07 березня 2019 року м.Дунаївці

Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шклярук В.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дунаєвецька районної державної адміністрації Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою. Крім того, просив звільнити його від сплати судового збор, в зв'язку з тим що він є непрацюючим пенсіонером і не має можливості виділити кошти на сплату судового збору.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою, за її клопотанням, відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Однак вказаною нормою Закону передбачено право суду, а не обов'язок щодо звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір" та ст.136 ЦПК України підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони.

Як вбачається з позовної заяви, достатніх доказів, які вказують на скрутне матеріальне становище позивачем не надано, розмір його пенсії складає 2779,58 грн. на місяць, а тому враховуючи надані докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

У відповідності до Закону України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

На виконання зазначеної ухвали запропонувати позивачу сплатити судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768,40 грн. за реквізитами: отримувач коштів УК у Дунаєвецькому районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993631, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31215206022158, код класифікації доходів бюджету 22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)".

Також слід зазначити, що в Постанові Пленуму Верховного суду України "Про судову практику в справах про спадкування" від 30 травня 2008 року № 7 зазначено "Суди відкривають провадження в справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК) ( 435-15 ), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини."

В даному випадку органом місцевого самоврядування є Дунаєвецька міська рада Хмельницької області

В порушенні зазначених вимог позивач зазначив відповідачем по справі Дунаєвецьку районну державну адміністрацію, яка не може бути відповідачем по справі.

Таким чином, позивачу необхідно визначитись з колом сторін по справі.

Крім того позовна заява не відповідає іншим вимогам ЦПК України.

Так відповідно до ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В порушення зазначених вимог, копії письмових доказів, які додані до позовної заяви, поданої ОСОБА_1 не засвідчені неналежним чином, а саме: не зазначено слів "Згідно з оригіналом", посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища і дати засвідчення.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, якщо позовна заява подана без додержання вимог, передбачених ст.ст.175, 177 ЦПК України, вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Керуючись ЗУ "Про судовий збір", ст.ст. 175, 177, 1855 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Дунаєвецька районної державної адміністрації Хмельницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини залишити без руху та надати строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк, позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:/підпис/

Згідно з оригіналом:

Голова Дунаєвецького районного суду ОСОБА_2

СудДунаєвецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення07.03.2019
Оприлюднено08.03.2019
Номер документу80327887
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —674/373/19

Ухвала від 02.04.2019

Цивільне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Шклярук В. М.

Ухвала від 07.03.2019

Цивільне

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області

Шклярук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні