Ухвала
від 11.03.2019 по справі 906/206/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"11" березня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/206/19

Господарський суд Житомирської області у складі судді Шніт А.В.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області

до СТОВ ІІ "Райдуга"

про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області звернулося до господарського суду із позовом до СТОВ ІІ "Райдуга" із вимогою звільнити самовільно зайняту земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної форми власності без державної реєстрації права власності чи права користування нею.

В якості правових підстав позову позивач вказує ст.ст.125, 126 Земельного кодексу України.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Згідно п.2 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити п о в н е найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх м і с ц е з н а х о д ж е н н я (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; і д е н т и ф і к а ц і й н и й к о д ю р и д и ч н о ї о с о б и в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців).

У позовній заяві позивач у якості відповідача вказує СТОВ ІІ "Райдуга" (12515, Житомирська обл., Радомишльський район, м.Радомишль, вул.Комсомольська, 5, кв.20, ідентифікаційний код 20418078).

Судом, відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", здійснено запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, проте за вказаним позивачем ідентифікаційним кодом відповідача (20418078) зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Снєг-Груп" (12515, Житомирська обл., Коростишівський район, с.Старосільці, вул.Дачна, буд.5).

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не містить інформації щодо юридичної особи СТОВ ІІ "Райдуга" із вказаним ідентифікаційним кодом.

У позовній заяві позивач вказує, що рішенням учасника СТОВ ІІ "Райдуга" (ідентифікаційний код 20418078) за №1/18 від 03.12.2018 ОСОБА_1 як одноосібним учасником зазначеного товариства, змінено назву СТОВ ІІ "Райдуга" на ТОВ "Снєг-Груп" та змінено місцезнаходження товариства. Однак позивач звертається до суду із позовом до СТОВ ІІ "Райдуга", оскільки вважає, що зміна назви юридичної особи не звільняє від відповідальності.

Суд приходить до висновку, що позивачем не надано суду доказів на підтвердження наявності СТОВ ІІ "Райдуга", як юридичної особи, при цьому встановлення факту правонаступництва щодо відповідача та/або зміни його найменування, місцезнаходження з метою визначення належного відповідача на стадії подання позовної заяви до суду є обов'язком позивача, а не суду.

Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви та визначити у позовній заяві належного відповідача, вказати його повну назву, адресу місцезнаходження, ідентифікаційний код.

Відповідно до вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В силу Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.

Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), н а д а н і в о р и г і н а л і.

Згідно наявної в матеріалах позову копії опису вкладення у цінний лист від 01.03.2019, копію позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надіслано СТОВ ІІ "Райдуга", на адресу: Житомирська обл., Радомишльський район, м.Радомишль, вул.Комсомольська, 5, кв.20, однак як зазначалося вище, за ідентифікаційним кодом, вказаним позивачем у позовній заяві зареєстровано юридичну особу із іншим найменуванням та адресою місцезнаходження.

Таким чином, надані позивачем копії опису вкладення у цінний лист, накладної та фіскального чека не є належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Також суд зауважує, що належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, є опис вкладення у лист та квитанція, п о д а н і до суду у о р и г і н а л і.

О к р і м т о г о , суд зазначає, що позивачем у прохальній частині позовної заяви н е і д е н т и ф і к о в а н о, яку саме земельну ділянку необхідно звільнити відповідачу (не вказана її адреса, місце розташування, координати та будь-які інші ідентифікуючі дані).

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ч.3 ст.162, ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Головному управлінню Держгеокадастру у Житомирській області протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз'яснити Головному управлінню Держгеокадастру у Житомирській області , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявнику згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Шніт А.В.

Друк:

1 - до матеріалів позовної заяви;

2 - позивачу (рек. з пов.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.03.2019
Оприлюднено11.03.2019
Номер документу80334529
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/206/19

Ухвала від 06.12.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Василишин А.Р.

Ухвала від 19.11.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Василишин А.Р.

Ухвала від 04.11.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Василишин А.Р.

Рішення від 02.10.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 25.09.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 12.08.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 25.07.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 20.06.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 04.06.2019

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні