Ухвала
від 11.03.2019 по справі 927/203/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"11" березня 2019 р. м. Чернігів Справа № 927/203/19

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Лавриненко Л.М., перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 06.03.2019

За позовом: Релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району

вул. Квітнева (Колгоспна),1, с. Ковпита, Чернігівського району, Чернігівської області, 15544

До відповідача: Ковпитської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області

вул. Грачова, 3, с. Ковпита, Чернігівського району, Чернігівської області, 15544

Про визнання незаконним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

Позивачем - Релігійною громадою Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району подано позов до Ковпитської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання незаконним та скасування рішення Ковпитської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області Про скасування рішення сільської ради від 11 лютого 2003 року Про безоплатну передачу бувшого приміщення сільської ради, що належить до комунальної власності територіальної громади с.Ковпита від 22 лютого 2019 року.

Заявлений позов обґрунтовано тим, що оспорюване рішення є ненормативним актом одноразового застосування, який є виконаним з моменту передачі приміщення за Актом приймання-передачі основних засобів від 28.03.2003, а тому дане рішення вичерпало свою дію фактом його виконання і не може бути скасовано відповідачем через 16 років після його прийняття. Крім того, дане рішення прийнято з грубим порушенням процедури його розгляду і прийняття.

Згідно з ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частинами 1,3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України визначено, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

У відповідності до ч.1,3 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Згідно з ч.5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Згідно з п.14 Статуту Свято-Покровської парафії Чернігівської єпархії с.Ковпита Чернігівського району, ухваленого парафіяльними зборами 04.03.1994 та затвердженого керуючим Чернігівською єпархією Української Православної Церкви Митрополитом Антонієм, парафію очолює настоятель, який зокрема керує притчом та повноважно представляє парафію перед органами державної влади і управління.

У відповідності до п.13 ч.2 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи - також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.

За приписами ч.1,4 ст. 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Відповідно до наданого до позовної заяви витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо державної реєстрації Релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району (місцезнаходження: вул. Колгоспна,1, с. Ковпита, Чернігівського району, Чернігівської області, 15544; ідентифікаційний код юридичної особи: 39515013), станом на 06.03.2019, керівником юридичної особи, уповноваженим представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами або який має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, є ОСОБА_2.

Зазначений витяг не містить інших відомостей чи даних про внесення змін стосовно осіб, яким надано право представляти юридичну особу, в тому числі з правом підпису, від імені цієї юридичної особи.

Таким чином, єдиною уповноваженою особою, яка має право представляти Релігійну громаду Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району у правовідносинах з третіми особами та підписувати від її імені документи, є ОСОБА_2.

Подана позовна заява б/н від 06.03.2019 від імені Релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району підписана в.о. Настоятеля Свящ. ОСОБА_4.

Довіреності, яка дає право в.о. Настоятелю Свящ. ОСОБА_3 підписувати від імені Релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району позовні заяви, у тому числі і подану позовну заяву б/н від 06.03.2019, до матеріалів позовної заяви не додано.

Надана до позовної заяви копія наказу керуючого Чернігівською Єпархією від 25.01.2019 № 17 про призначення протоієрея ОСОБА_3 виконуючим обов?язки настоятеля Свято-Покровської парафії с. Ковпита Чернігівського району Чернігівської області не є належним доказом, який підтверджує повноваження протоієрея ОСОБА_3 підписувати позовні заяви від імені позивача - Релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита, оскільки в порушення ст. 9, 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ці відомості не внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

З урахуванням вищевикладених обставин, суд доходить висновку, що до позовної заяви не подано належних доказів, які підтверджують повноваження особи, яка підписала позовну заяву.

Отже, позовна заява б/н від 06.03.2019 підписана особою, яка не має права її підписувати.

Відповідно до п.1 ч.5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи якщо, зокрема, заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.

За таких обставин, суд доходить висновку, що подана позовна заява б/н від 06.03.2019 підлягає поверненню на підставі п.1 ч.5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

У порушення вищезазначених вимог, у поданій позовній заяві б/н від 06.03.2019 відсутнє клопотання позивача про залучення Управління Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог; а також не зазначено на стороні позивача чи відповідача має бути залучено третю особу та відсутнє обґрунтування підстав залучення такої особи до участі у справі.

Відповідно до ч.8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст. 50, п.1 ч.5 ст.174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 06.03.2019 Релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії с.Ковпита Чернігівського району (вул. Квітнева (Колгоспна),1, с. Ковпита, Чернігівського району, Чернігівської області, 15544; код ЄДРПОУ 39515013) про визнання незаконним та скасування рішення, і додані до неї документи, повернути Релігійній громаді Української Православної Церкви Свято-Покровської парафії.

Додаток: на 33 арк.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

3. Ухвала складена та підписана 11.03.2019.

4. Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання в порядку ст.256 Господарського процесуального кодексу України та підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

До відома сторін:

- адреса Господарського суду Чернігівської області: проспект Миру, 20, м. Чернігів, Україна;

- засоби зв'язку контактні телефони: 672-847; 676-311, факс 774-462; електронна адреса Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua.

Суддя Л. М. Лавриненко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення11.03.2019
Оприлюднено11.03.2019
Номер документу80335655
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/203/19

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні