Провадження №2/748/324/19
Єдиний унікальний № 748/488/19
У Х В А Л А
04 березня 2019 року м. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Меженнікова С.П., перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності в порядку спадкування, вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до суду із вищезазначеним позовом, в якому просять визнати за кожним, право власності в порядку спадкування на Ѕ частину земельної ділянки площею 1,1849 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Іванівської сільської ради Чернігівського району, кадастровий номер: 7425582800:05:000:2018.
Позовна заява про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування має бути залишена без руху, оскільки містить наступні недоліки.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У відповідності до п.п. 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 768 грн 40 коп.
Отже, з врахуванням ціни позову, зазначеної у позовній заяві -17143,77 грн, кожним позивачем має бути сплачено судовий збір пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом, але не менше ніж в розмірі по 768 грн 40 коп. кожним.
До позовної заяви додано квитанції про сплату судового збору ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в розмірі по 384 грн 20 коп. кожним.
Таким чином, позивачам необхідно доплатити судовий збір в сумі по 384 грн 20 коп. кожнимта надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору на вказану суму, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону
До того ж, у відповідності з ч.2 ст.2 ЦК України територіальні громади є учасниками цивільних відносин поряд з фізичними, юридичними особами, державою, АРК, іноземними державами та іншими суб'єктами публічного прав.
Статтею 172 ЦК України визначено, що територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов'язки через органи місцевого самоврядування у межах
їхньої компетенції, встановленої законом.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , відповідачами по даній категорії справ, у разі відсутності спадкоємців, що прийняли спадщину, є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
З огляду на вище викладене відповідачем у справі має бути вказана саме територіальна громада в особі відповідного органу місцевого самоврядування.
Згідно вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п"яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, суд прийшов до висновку про необхідність усунення вищевказаних недоліків та надання позивачам строку для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху.
Повідомити позивачів про необхідність виправити зазначені недоліки в 5-ти денний термін і розвЂ�яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та їм повернута.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п"ятнадняти днів з дня її проголошення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2019 |
Оприлюднено | 12.03.2019 |
Номер документу | 80340238 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні