Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/445/18-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2019 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Ковальчука М.В.
з участю секретаря Дворак Г.П.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, у відкритому судовому засіданні, в залі судових засідань Олевського районного суду Житомирської області, в м. Олевську, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства Олевський Агрохім про стягнення заборгованості по заробітній платі, невиплаченої при звільненні,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 акціонерного товариства Олевський Агрохім заборгованість по заробітній платі в сумі 9032,15 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він працював у ВАТ Олевський Агрохім на посаді голови правління з квітня 2008 року по серпень 2009 року. У зв'язку з невиплатою відповідачем заробітної плати позивачу утворилась заборгованість по заробітній платі в сумі 9032,15 грн., яка незважаючи на неодноразові звернення позивача до керівництва підприємства, на даний час невиплачена.
Відповідно до ч. 2 ст. 279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Згідно ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або за власною ініціативою суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Заперечення стосовно розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження від сторін у справі не надходили. Відповідач відзив на позов до суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 01.04.2008 року по 01.08.2009 року перебував з відповідачем у трудових відносинах та працював на посаді голови правління ОСОБА_2 акціонерного товариства Олевський Агрохім , що стверджується копією трудової книжки позивача, копією архівної довідки № 1050 від 01.11.2018 року (а.с. 6,7).
Як вбачається із архівних довідок № 1050 від 01.11.2018 року та № 1056 від 01.11.2018 року, виданих Комунальною установою Трудовий архів Олевської міської ради Житомирської області станом на 01.08.2009 року заборгованість відповідача по заробітній платі позивачу складає 9032,15 грн. (а.с 7,8).
Статтею 94 КЗпП України передбачено, що заробітна плата - винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до ст.115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договоромабо нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організаціїчи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Згідно ч.5 ст.97 КЗпП України оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно із ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 81 ЦПК України покладено обов'язок доказування і подання доказів сторонами. Із зазначеної статті слідує, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З огляду на те, що відповідачем не надано до суду підтверджуючих документів про відсутність заборгованості по заробітній платі позивачу ОСОБА_1, інші відомості про відсутність заборгованості перед позивачем у матеріалах справи відсутні, тому суд вважає, що позов в частині стягнення заборгованості по заробітній платі підлягає до задоволення та слід стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по заробітній платі в розмірі 9032,15 грн.
Крім того, враховуючи те, що позивача при зверненні до суду за вимогу про стягнення заробітної плати звільнено від сплати судового збору на підставі п.1 ч. 1 ст.5 Закону України Про судовий збір , тому у відповідності до ст.141 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 768,40 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 94, 97, 115 К3пП України, ст.ст. ст.ст. 4, 12, 13, 81, 89, 133, 141, 211, 258, 259, 263, 264, 265, 279, 354 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства Олевський Агрохім про стягнення заборгованості по заробітній платі, невиплаченої при звільненні - задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 акціонерного товариства Олевський Агрохім на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 9032,15 (дев'ять тисяч тридцять дві) грн. 15 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 акціонерного товариства Олевський Агрохім на користь держави судовий збір в сумі 768,40 грн., які перерахувати на р/р 31219206006460, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37937308, отримувач: УК у Олевському районі/Олевськ.р-н/22030101, код класифікації доходів бюджету - 22030101, МФО - 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за розгляд цивільної справи Олевським районним судом Житомирської області відповідно до п.1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи згідно п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України :
Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВМ № 851109, ІПН НОМЕР_1, місце проживання: 11002, м. Олевськ, вул. Олевської Республіки, 14-А, Житомирської області.
Відповідач: Відкрите акціонерне товариство Олевський Агрохім , код ЄДРПОУ 05488644, місцезнаходження: 11001, м. Олевськ, вул. Покальчука, 15, Житомирської області,
Суддя: М.В.Ковальчук
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2019 |
Оприлюднено | 12.03.2019 |
Номер документу | 80341380 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Ковальчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні