ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/10095/19-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 лютого 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва - Писанець В.А., при секретарі Лапцун В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Нагірняка Богдана Миколайовича, у кримінальному провадженні № 42019000000000310 від 11.02.2019 року, про призначення експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

27 лютого 2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва - Писанця В.А., надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Нагірняка Богдана Миколайовича, у кримінальному провадженні № 42019000000000310 від 11.02.2019 року, про призначення експертизи яку доручити експертам Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України.

В судове засідання слідчий/прокурор не з'явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Проте прокурор Денілько О.В. подав до суду клопотання про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42019000000000310 від 11.02.2019 за ч. 1 ст. 255 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що у 2018 році ОСОБА_2 створив стійке ієрархічне об'єднання - злочину організацію, до складу якої увійшли ОСОБА_3, ОСОБА_4 та інші не встановлені на даний час досудовим розслідуванням особи.

Зазначені особи за попередньою змовою між собою, під керівництвом ОСОБА_2 зорганізувались для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а саме: масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів Президента України 2019 року.

Учасники вказаної злочинної організації об'єднанні злочинним умислом та діють відповідно до планів та завдань, визначених ОСОБА_2

Після створення злочинної організації ОСОБА_2, як її керівник, в ході реалізації свого злочинного плану у регіонах України створив мережу за принципом піраміди : керівник штабу виборчого округу - керівник сектору - старший виборчої дільниці - спостерігач - агітатор - прихильник (фактично виборець).

Взявши на себе функцію загального керівництва злочинною організацією ОСОБА_2, контролює діяльність з підкупу виборців та фальсифікації результатів виборів на території західних областей України, а саме: Рівненської, Волинської, Тернопільської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької, Вінницької та Чернівецької області.

Всі учасники злочинної організації, планують та координують свої дії з єдиною метою - підкуп виборців та фальсифікації результатів виборів Президента України 2019 року.

Вказані особи, обізнані із загальним планом діяльності організації щодо сфер та напрямів вчинення злочинів, знають, які конкретно функції згідно з єдиним планом покладаються безпосередньо на них та підконтрольні їм підрозділи злочинної організації, а також те, що інші очевидні і обов'язкові для вчинення злочинів пункти плану виконуються іншими учасниками цієї злочинної організації.

Протиправна діяльність осіб спрямована на фальсифікацію результатів виборів Президента України шляхом дестабілізації ситуації в регіонах України, шляхом штучного створення конфліктних ситуацій із застосуванням насильства, проведенням замовних акцій протесту та масового підкупу виборців.

Відповідно до визначеного ОСОБА_2 розподілу ролей ОСОБА_3 обрано куратором центральних регіонів України, а саме: Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської області.

Куратором регіонів сходу України, а саме: Кіровоградської, Сумської, Луганської, Донецької, Чернігівської області визначено ОСОБА_4

В ході досудового розслідування встановлено, що вказана група осіб, будучи обізнана, що п.3 ч. 4 ст. 3 ЗУ Про вибори Президента України заборонено використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів Державного бюджету України та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, з метою реалізації своїх злочинних намірів, з метою отримання грошових коштів для подальшого підкупу виборців вступивши у злочинну змову зі службовими особами ДФС України та ГУ НП України, налагодили систему виведення грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, з метою їх подальшого використання для масового підкупу виборців та фальсифікації результатів голосування 31.03.2019 у всіх областях України.

Вказані особи особисто вибудовують структуру з підконтрольними їм окремими підрозділами злочинної організації, залучають до участі в ній осіб, яким видають гроші, з використанням елементів конспірації, для підкупу виборців. Однією з таких осіб є ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1, - куратор Чернівецької області.

21.02.2019 відповідно до ухвали Печерського районного суду м. Києва по кримінальному провадженню планувалося проведення обшуку за місцем проживання та реєстрації ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1.

По прибутті прокурора для проведення обшуку за вказаною адресою з'ясувалося, що будинку АДРЕСА_1 не існує, а ОСОБА_5 проживає в АДРЕСА_2.

Після цього прокурором 21.02.2019 у зв'язку з невідкладним випадком, пов'язаним із врятуванням майна, вказаного в ухвалі суду, проведено невідкладний обшук на підставі ч. 3 ст. 223 КПК України в будинку АДРЕСА_2.

Під час проведення обшуку виявлено та вилучено річ, схожу на газовий пістолет, чорного кольору, на рукоятті пластикові накладки темно-коричневого кольору, з обіймою без набоїв, марки ROHM R9 .

Після проведення обшуку, згідно з ч. 3 ст. 233 КПК України прокурор 21.02.2019 звернувся з клопотанням про проведення зазначеного вище обшуку до слідчого судді.

22.02.2019 слідчим суддею вказане клопотання розглянуто згідно з вимогами ст. 234 КПК України, установлено наявність підстав для проникнення до вказаного вище приміщення без ухвали слідчого судді та задоволено.

Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме - чи не є вилучена річ, схожа на газовий пістолет, чорного кольору, на рукоятті пластикові накладки темно-коричневого кольору, з обіймою без набоїв, марки ROHM R9 , вогнепальною зброєю (пневматичною зброєю, газовим пістолетом, пристроєм для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами) або конструктивно подібним до неї стріляючим виробом, до якого виду, системи (моделі) та калібру вогнепальної зброї та конструктивно подібних до них виробів вона відноситься, чи справна вона та чи придатна для стрільби, необхідні спеціальні знання.

Слідчий вказує, що під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні експертизи вогнепальної зброї.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ч. 2 ст. 242 КПК України, слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, про призначення експертизи, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 107, 242, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотанняпрокурора першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Нагірняка Богдана Миколайовича, у кримінальному провадженні № 42019000000000310 від 11.02.2019 року, про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 42019000000000310 експертизу вогнепальної зброї щодо речі, схожої на газовий пістолет, чорного кольору, на рукоятті пластикові накладки темно-коричневого кольору, з обіймою без набоїв, марки ROHM R9 , вилученої за адресою АДРЕСА_1, проведення якої доручити експертам Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Василенка, 3, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384 та 385 КК України, за відмову від дачі висновку та за дачу завідомо неправдивого висновку.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- чи є річ, схожа на газовий пістолет, чорного кольору, на рукоятті пластикові накладки темно-коричневого кольору, з обіймою без набоїв, марки ROHM R9 , вилучена за адресою АДРЕСА_1, вогнепальною зброєю (пневматичною зброєю, газовим пістолетом, пристроєм для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами) або конструктивно подібним до неї стріляючим виробом ?

- якщо так, до якого виду, системи (моделі) та калібру вогнепальної зброї (пневматичної зброї, газового пістолету, пристрою для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами) та конструктивно подібних до них виробів вона відноситься, чи справна вона та чи придатна для стрільби ?

Для дослідження експертам надати річ, схожу на газовий пістолет, чорного кольору, на рукоятті пластикові накладки темно-коричневого кольору, з обіймою без набоїв, марки ROHM R9 , вилучену за адресою АДРЕСА_1, а також інші матеріали за клопотанням експерта.

У разі необхідності для проведення експертизи дозволити експертам отримати додаткові матеріали або зразки, які необхідні для відповіді на питання ухвали суду, відповідно до ст.69 КПК України

При проведенні експертизи та досліджень надати дозвіл експертам на залучення інших експертів або спеціалістів в галузі спеціальних знань, необхідних для проведення експертного дослідження.

В разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення, клопотання експерта (експертів) направляти прокурору.Прокурору у кримінальному провадженні надати експертам для ознайомлення необхідні матеріали. В разі виникнення необхідності у додаткових матеріалах (даних) для забезпечення проведення експертного дослідження, клопотання експерта (експертів) направляти прокурору.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.А. Писанець

Зареєстровано 12.03.2019
Оприлюднено 12.03.2019
Дата набрання законної сили 28.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру