СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 523/17454/18

Провадження № 1-кс/523/1384/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.03.2019 року слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси Позняк В.С., при секретарі Фомічові А.Ф., розглянувши клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення молекулярно-генетичної експертизи у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

11.03.2019 року до Суворовського районного суду м. Одеси звернувся слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. з клопотанням про призначення молекулярно-генетичної експертизи, проведення якої доручити Миколаївському НДЕКЦ МВС України.

За змістом клопотання та Витягу з ЄРДР, досудовим розслідуванням встановлено, що між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , протягом останніх трьох років склались неприязні відносини на ґрунті виховання їх спільної дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також щодо того, з ким саме дитина буде проживати.

На ґрунті вищевказаних неприязних відносин у ОСОБА_1 виник злочинний умисел спрямований на умисне вбивство ОСОБА_2 З метою реалізації зазначеного умислу, ОСОБА_1 встановив, коли саме ОСОБА_2 буде знаходитись за місцем свого проживання одна, а саме в ніч з 05.12.2018 на 06.12.2018.

ОСОБА_1 , розуміючи, що одному йому реалізувати свій протиправний умисел спрямований на вбивство ОСОБА_2 та залишитись при цьому непоміченим, з метою уникнення передбаченої діючим Кримінальним кодексом України відповідальності, буде складно, а також бажаючи приховати умисне вбивство шляхом інсценування пожежі за місцем проживання останньої, до початку злочину, домовився про спільне його вчинення разом зі своєю матір`ю - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_1 та ОСОБА_4 заздалегідь заготували автомобіль марки НОМЕР_1 з державними номерними знаками НОМЕР_2 , щонайменше чотири пластикові ємності рідини зі специфічним запахом бензину, медичні рукавички, пару матерчатих рукавиць сіро-чорного кольору з написом TEGERA, запальничку, ліхтарик, бахіли, рюкзак чорного кольору, моток ізоленти чорного кольору, а також змінний одяг та взуття, тощо.

У подальшому, реалізуючи свій спільний умисел спрямований на спричинення смерті ОСОБА_2 , а також приховування цього злочину, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 06.12.2018 приблизно о 02 годині 45 хвилин (більш точний час встановити не вдалося), діючи за попередньою змовою на автомобілі марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_2 прибули за адресою: АДРЕСА_3 де припаркували його поряд із зазначеним будинком.

Після чого, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 проникли до квартири № АДРЕСА_3 діючи умисно, з мотивів особистої неприязні, протиправно, з прямим умислом та за попередньою змовою групою осіб, з метою спричинення смерті ОСОБА_2 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення її смерті, ОСОБА_1 спричинив смерть ОСОБА_2 шляхом удушення, після чого з метою приховування слідів злочину разом з ОСОБА_4 влаштував пожежу у вищевказаній квартирі.

У результаті спільних протиправних дій ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , загинула на місці події. У свою чергу, ОСОБА_1 з метою втечі з місця злочину вистрибнув у вікно квартири АДРЕСА_3, внаслідок чого отримав травми у вигляді: закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, перелому 7-8 ребер зліва, остистих відростків 5 та 6 грудних хребців, поперечних відростків 6, 9, 10 грудних хребців зліва, 1-3 поперекових хребців зліва, компресійні переломи тіл 7, 9 грудних хребців 1 ступеню, багатоскаловий перелом шийки лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, отруєння чадним газом. Одразу після цього, ОСОБА_1 забрала ОСОБА_4 та вони разом зникли з місця злочину на вищевказаному автомобілі.

За даним фактом відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України 06.12.2018 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460.

ОСОБА_1 та ОСОБА_4 06.12.2018 о 09 годині 30 хвилин затримано у порядку ст. 208 КПК України.

ОСОБА_1 та ОСОБА_4 06.12.2018 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Відносно ОСОБА_4 07.12.2018 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Відносно ОСОБА_1 17.12.2018 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Слідчим СВ Суворовського ВП в м. Одесі майором поліції Швачич Ольгою Василівною, 06.12.2018 в період часу з 11:30 годин до 13:10 годин, при дотриманні вимог ст.ст. 233, 234 КПК України, було проведено невідкладний обшук автомобіля марки ВАЗ 2105, 1996 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , який був припаркований на стоянці при Суворовському ВП, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Заболотного 18-а, що належить ОСОБА_5 , яким фактично користується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя вчинення кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, в ході якого було виявлено та вилучено наступні речі: 3 порожні ампули на яких маються наклейки з фабричним написом Налбуфін-Фармекс 10 мг та 1 порожня ампула на якій мається наклейка з фабричним написом Налбуфін-Фармекс 20 мг .

На підставі ухвали слідчого судді Суворовського районного суду м. Одеси, було проведено судово-медичну експертизу вищевказаних ампул на яких маються наклейки з фабричними написами Налбуфін-Фармекс 10 мг та Налбуфін-Фармекс 20 мг (Висновок експертів Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи № 50 від 12.02.2019 року). Під час проведення яких в об`єкті № 7 (одна з трьох порожніх ампул на яких маються наклейки з фабричним написом Налбуфін-Фармекс 10 мг ) було знайдено чотири ядровмісні клітини, на одній порожній ампулі на якій мається наклейка з фабричним написом Налбуфін-Фармекс 20 мг , в об`єкті №8, знайдено дві ядровмісні клітини.

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, мотивуючи виниклою необхідністю проведення молекулярно-генетичної експертизи з метою з`ясування обставин та вирішення інших питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, керуючись вимогами положень ст.ст. 242-244 КПК України.

Слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. в судове засідання не з`явилась, про місце та час судового засідання повідомлялась належним чином в телефонному режимі, однак до суду не прибула. За змістом ст. 244 ч.3 КПК України неприбуття особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання, у зв`язку з чим фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ст. 107 ч.4 КПК України не здійснювалося.

Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню за наступних підстав.

Так, ст. 242 ч.1 КПК України регламентовано, що експертиза проводиться експертною установою, експертом за дорученням слідчого судді чи суду, наданим заклопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Статтею 7 Закону України Про судову експертизу встановлено, що судово - експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово - експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово - медичних і судово - психіатричних експертиз.

Пунктом 6 Інструкції з організації, проведення та оформлення експертних проваджень у підрозділах Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 591 від 17.07.2017 року визначено, що проведення судової експертизи та експертного дослідження доручається працівникам ДНДЕКЦ, НДЕКЦ, які атестовані Експертно - кваліфікаційною комісією МВС як судові експерти за відповідною експертною спеціальністю.

За змістом ст. 244 ч.6 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питання, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи наведені вимоги КПК України, приймаючи до уваги, що для встановлення обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого про доручення проведення молекулярно-генетичної експертизи Миколаївському НДЕКЦ МВС України, що розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2-А.

Керуючись ст. ст. 242-244, 369-372, 309 КПК України, Закону України Про судову експертизу , Наказом № 591 від 17.07.2017р. Про затвердження Інструкції з організації проведення та оформлення експертних проваджень у підрозділах Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України , слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення молекулярно-генетичної експертизи - задовольнити.

Призначити молекулярно-генетичну експертизу у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України, на вирішення якої поставити наступні питання:

- Встановити генетичні ознаки наданих на дослідження зразків крові підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наданих на дослідження?

- Встановити генетичні ознаки наданих на дослідження зразків крові підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ?

- Чи можливо встановити генетичні ознаки чотирьох клітин, які були виявлені в об`єкті № 7 та двох клітин, які були виявлені в об`єкті № 8 (Висновок експерта № 50 від 12.02.2019 року)?

- Чи збігаються генетичні ознаки, чотирьох клітин, які були виявлені в об`єкті № 7 та двох клітин, які були виявлені в об`єкті № 8 в ході проведення судово-медичної експертизи експертами Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи (Висновок експертів № 50 від 12.02.2019 року) з генетичними ознаками зразків крові ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , або ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , або належать іншій особі?

Доручити проведення молекулярно-генетичної експертизи експертам Миколаївського НДЕКЦ МВС України, що розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна, 2-А.

Копію ухвали суду направити до Миколаївського НДЕКЦ МВС України для виконання.

Для проведення експертизи направити об`єкти дослідження, а саме: зразки крові підозрюваних ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , цитологічний препарат та частини змивів на марлі з об`єктів №7 та №8, копію Висновка експерта № 50 від 12.02.2019 року, до Миколаївського НДЕКЦ МВС України.

За вимогою експертів Миколаївського НДЕКЦ МВС України надати їм матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460 від 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України.

При проведенні молекулярно-генетичної експертизи дозволити використання висновків попередніх експертиз.

Дозволити часткове використання об`єктів дослідження чи зміну їх властивостей, якщо це передбачено методикою.

Висновок експерта направити ініціатору клопотання - до Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків під час провадження досудового розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: В.С.Позняк

Зареєстровано 12.03.2019
Оприлюднено 12.03.2019
Дата набрання законної сили 11.03.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 21.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 20.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 20.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону