Справа № 159/1225/19
Провадження № 2/159/642/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2019 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Панасюк С.Л., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя,
в с т а н о в и в :
Позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав:
Згідно п.9 ч.1 ст.179 ЦПК України, ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Позивачу необхідно подати до суду висновок про дійсну вартість спірної земельної ділянки та будинку з надвірними будівлями і спорудами майна, виданий особою, яка має повноваження проводити оцінку нерухомого майна.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно підпункту 1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, справляється судовий збір у розмірі одного відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При подачі позову даної категорії необхідно сплатити судовий збір в сумі 9605,00 грн.
Згідно ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір", суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Позивач просить звільнити її від сплати судового збору у зв'язку з тим, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Позивачем надані довідка Ковельського районного УПСЗН від 14.01.2019 року та довідка про розмір аліментів від 20.12.2018 року. Зазначені документи не можуть бути підтвердженням того, що позивач не має змоги сплатити судовий збір на сьогодні.
До того ж, предметом спору є майно, вартість якого за оцінкою позивача складає 1562625 грн. Причому серед спірного майна є понад три десятки різних видів сільськогосподарської та будівельної техніки і пристроїв значної вартості. Із змісту позовної заяви видно, що сім'я збувала вироблену сільськогосподарську продукцію, будувала будинок і участь у цьому брали, в тому числі, батьки позивача. Усе згадане майно знаходиться у місці, де живуть позивач та відповідач.
Вказане майно є, за твердженням позивача, спільною сумісною власністю подружжя. Подружжя, не досягло згоди між собою, що зумовило звернення одного з подружжя до суду.
Поділ майна через суд вимагає витрат, які напряму залежить від вартості майна.
Немає жодних підстав звільняти позивача, фактично також і подружжя, від сплати судових витрат при такому вартісному майні і достатку сім'ї.
Для сплати судового збору достатньо продати один із трьох десятків видів техніки, про яку йшлося вище, або ж продати частину вирощеного врожаю. Такі трати не є непосильними для позивача та сім'ї.
Те, що відповідач не дає розпоряджатися усім спільним майном, а позивач може розпорядитися лише аліментами, не доведено. У всякому випадку із змісту заяви видно, що позивач доступ до майна має.
Для звільнення від сплати судового збору недостатньо лише заяви про скрутне майнове становище, це становище має бути підтвердженим доказами. Переконливих доказів наразі немає.
Позивачем не було подано до суду копії документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та не подано документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, при зверненні до суду з даним позовом позивачу необхідно усунути вище вказані недоліки.
Згідно ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі ст.185 ЦПК України ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя - залишити без руху, надавши строк для усунення визначених недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу .
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
СУДДЯ КОВЕЛЬСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_3
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2019 |
Оприлюднено | 13.03.2019 |
Номер документу | 80378118 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Панасюк С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні