Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2820/18
Провадження № 2/376/177/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" січня 2019 р. Сквирський районний суд Київської області у складі:
Головуючого судді - Коваленка О.М.,
при секретарі - Ткаченко Ю.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Сквира Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом в обґрунтування якого вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 його мати ОСОБА_3, померла, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, виданого та зареєстрованого виконкомом Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області від 24.04.2018 року, за актовим записом № 8.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на майно, яке складається із земельної ділянки, площею 3,726 га, яка розташована на території Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, надану для ведення товарного сількогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_2, посвідчену Державним актом на право власності на земельну ділянку Серія НОМЕР_3.
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем І черги після смерті матері, що підтверджується копією Свідоцтва про народження Серія НОМЕР_4 видане Голобіївським сільЗАГС Сквирського району Київської області 17.09.1983 року, актовий запис №12, прийняв спадщину після її смерті за законом, шляхом спільного проживання разом із спадкодавцем на день його смерті, що підтверджується довідкою Горобіївської сільської ради № 379-02-26 від 03.10.2018 року.
Оформити спадщину у нотаріуса позивач не може, оскільки у нього відсутні оригінали правовстановлюючих документів, що унеможливлює прийняття спадщини у нотаріуса, що підтверджується листом Сквирської районної державної нотаріальної контори Київської області №1656/01-16 від 30.10.2018 року, тому позивач змушений звернутися до суду з даним позовом та просить суд:
Визнати за ним ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку, площею 3,726 га, яка розташована на території Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, надану для ведення товарного сількогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_2, посвідчену Державним актом на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_3, що належала ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явився, звернувся до суду з письмовою заявою, в якій просить ухвалити рішення в його відсутності, позов підтримав та просив не застосовувати фіксуючих засобів судового процесу (а.с.36-37).
Представник відповідача Горобіївської сільської рада Сквирського району Київської області в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, якою просить провести розгляд справи у їх відсутність, позов визнає, заперечень не має та просить суд не проводити фіксацію судового засідання технічними засобами (а.с.35).
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні підготовчого судового засідання.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до вимог ч.3,4 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладання мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206,207 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 206 ЦПК України передбачено, що позивач може відмовитись від позову, а відповідач - визнати позов на будь - якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до статті 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з вимогами ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 ЦПК України.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 мати позивача - ОСОБА_3, померла, що підтверджується копією Свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1, виданого та зареєстрованого Виконкомом Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області від 24.04.2018 року, за актовим записом № 8 (а.с.15).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на майно, яке складається із земельної ділянки, площею 3,726 га, яка розташована на території Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, надану для ведення товарного сількогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_2, посвідчену Державним актом на право власності на земельну ділянку Серія НОМЕР_3 (а.с.13).
Згідно з вимогами ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Частиною 1, 3 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Позивач ОСОБА_1 як син є спадкоємцем І черги після смерті матері, що підтверджується копією Свідоцтва про народження позивача Серія НОМЕР_4 видане Голобіївським сільЗАГС Сквирського району Київської області 17.09.1983 року, актовий запис №12 (а.с.12), прийняв спадщину після її смерті за законом, шляхом спільного проживання разом із спадкодавцем на день його смерті, що підтверджується довідкою Горобіївської сільської ради № 379-02-26 від 03.10.2018 року (а.с.16).
Оформити спадщину у нотаріуса позивач не може, оскільки у нього відсутні оригінали правовстановлюючих документів, що унеможливлює прийняття спадщини у нотаріуса, що підтверджується листом Сквирської районної державної нотаріальної контори Київської області №1656/01-16 від 30.10.2018 року (а.с.26), тому позивач змушений звернутися до суду з даним позовом
Відповідно до вимог ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Оформити спадщину у нотаріуса позивач не може, оскільки у нього відсутні оригінали правовстановлюючих документів, що унеможливлює прийняття спадщини у нотаріуса.
Згідно довідки Сквирської районної державної нотаріальної контори в якій вказано, що згідно записів Алфавітної книги спадкових справ, до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 вбачається спадкова справа не заведена.
За змістом ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не
припинилися внаслідок його смерті.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що позивач після смерті матері - ОСОБА_3 прийняв спадщину, шляхом спільного проживання, проте оформити спадщину належним чином не має можливості, оскільки в нього відсутні оригінали правовстановлюючих документів, що унеможливлює прийняття спадщини у нотаріуса, отже, іншим чином захистити свої права та інтереси, окрім як зверненням до суд з даним позовом позивач не має можливості.
Виходячи з викладеного та керуючись ст.ст. 2,4,5,12,13, 19, 76,81, 82, 200,206, 247,258,259,263-265,354 ЦПК України, ст.ст. 1217,1218, 1261, 1268,1297 ЦК України суд, -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_5) до Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області (адреса: бул. Сквирський, 5, с. Горобіївка Сквирського району Київської області, код ЄДРПОУ: 04361976), про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку, площею 3,726 га, яка розташована на території Горобіївської сільської ради Сквирського району Київської області, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_2, посвідчену Державним актом на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_3, що належала ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
З текстом рішення можливо ознайомитися за адресою: court.gov.ua
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції на протязі 30 днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення справи) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя: О.М. Коваленко
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 13.03.2019 |
Номер документу | 80379690 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Коваленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні