ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/9790/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Новак Р.В., при секретарі Сердюк К.О., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні Грошевого О.А. про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Новака Р.В. надійшло клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні Грошевого О.А. про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ТОВ Випробувальний центр Омега (код ЄДРПОУ 39144314) за адресою: 03186, м. Київ, вулиця Антонова, 5, офіс 714 та фактичне місцезнаходження підприємства знаходиться за адресою: 03035, м.Київ, площа Соломенська, 2, офіс 607.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження прокурор вказав, що Першим відділом процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42017000000002880 від 11.09.2017 за фактом готування до заволодіння службовими особами Філії Центр забезпечення виробництва ПАТ Українська залізниця ТОВ Конкорд Трейдсервіс державними коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем під час закупівлі філією комплектів постільної білизни за державними замовленням, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.14 ч. 5 ст. 191, ч.1 ст.366 КК України.

Прокурор зазначив, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, в зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ТОВ Випробувальний центр Омега (код ЄДРПОУ 39144314) за адресою: 03186, м. Київ, вулиця Антонова, 5, офіс 714 та фактичне місцезнаходження підприємства знаходиться за адресою: 03035, м.Київ, площа Соломенська, 2, офіс 607, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.

В судове засідання слідчий, прокурор не з'явились, про причини своєї неявки суд не повідомили.

Представник особи у володінні якої перебувають речі та документи в судове засідання не з'явився, повідомлявся у встановленому законом порядку, про причини своєї неявки не повідомив.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду клопотання, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого, прокурора на підставі наявних доказів.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи положення ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст. 160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні Грошевого О.А. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати дозвіл прокурорам групи прокурорів першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Грошевому Олексію Андрійовичу, Лало Віталію Володимировичу, Лук'янчуку Антону Івановичу, Мамедову Рамізу Гумбатовичу, Нагірняку Богдану Миколайовичу, Кокоріну Олегу Юрійовичу, Гребеніку Артему Володимировичу, Кутенець Володимиру Володимировичу, Димура Артуру Олександровичу, Тринчуку Юрію Васильовичу, Шевеленку Олександру Михайловичу, Кривов`яз Дмитру Олександровичу, Ковальову Володимиру Анатолійовичу, Куций Сергію Васильовичу, Рубчуку Сергію Григоровичу, Мізерному Тарасу Петровичу, Панчишину Михайлу Ярославовичу та оперуповноваженим ГУ БКОЗ СБУ Кияниці В'ячеславу Петровичу, Грищенку Олексію Петровичу, Долгову Володимиру Володимировичу та Ткачуку Серію Борисовичу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ТОВ Випробувальний центр Омега (код ЄДРПОУ 39144314) за адресою: 03186, м. Київ, вулиця Антонова, 5, офіс 714 та фактичне місцезнаходження підприємства знаходиться за адресою: 03035, м.Київ, площа Соломенська, 2, офіс 607, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а саме:

- акт аналізу документації та результатів випробовувань від 19.12.2014 № 086/777, протоколу випробовувань від 29.10.2013 № 13/1117 випробувального центру ДП ВЦ Омега ;

- листування ДП ВЦ Омега з Zebra Technologies Corporation та іншими компаніями щодо отримання відповідних сертифікатів та іншої дозвільної документації щодо випробовування радіотелефонів систем стільникового зв'язку GSM-900/1800 та UMTS торговельної марки Zebra моделі МС67 та МС67NA;

- договори укладені між Zebra Technologies Corporation та ДП ВЦ Омега з приводу випробовувань терміналів, листування між підприємствами.

- листування ДП ВЦ Омега з ТОВ Перша українська сервісна компанія .

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Службовим особам ТОВ Випробувальний центр Омега (код ЄДРПОУ 39144314) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, особам, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні та/або оперативним підрозділам органів внутрішніх справ, які здійснюють слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Р.В. Новак

Підготовлено в 2-х примірниках.

Прим. 1 - справа №757/9790/19-к.

Прим. 2 - прокурор Грошевий О.А.

Копія - ТОВ Випробувальний центр Омега (код ЄДРПОУ 39144314)

Виконавець: Новак Р.В.

06.03.2019

Дата ухвалення рішення 06.03.2019
Зареєстровано 13.03.2019
Оприлюднено 13.03.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/9790/19-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону