Постанова
від 25.05.2009 по справі 21-2437во09
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇ НИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

9 лютого 2010 року м. Ки їв

Колегія суддів Судов ої палати в адміністративних справах Верховного Суду Укр аїни у складі:

головуючого Терлецького О.О.,

суддів: Гусака М.Б., Маринченка В.Л.,

Панталієнка П.В., Ті това Ю.Г., -

розглянувши у порядку письмового провадження за в инятковими обставинами за ск аргою Ізюмської об' єднаної державної податкової інспек ції Харківської області (дал і - ОДПІ) справу за її позовом до ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Золота Нива” ОСОБА_3, тре тя особа - ОСОБА_4, про зоб ов' язання вчинити певні дії

в с т а н о в и л а:

У березні 2008 року ОДПІ з вернулася до суду з позовом, у якому просила зобов' язати відповідача надати документ и для проведення позапланово ї виїзної документальної пер евірки ТОВ “Золота Нива”, код ЄДРПОУ 30501369.

Харківський окружний адмі ністративний суд постановою від 3 грудня 2008 року позов зад овольнив.

Харківський апеляційний а дміністративний суд ухвалою від 25 травня 2009 року, скасував постанову суду першої інста нції та закрив провадження у справі.

Вищий адміністративний су д України ухвалою від 17 листоп ада 2009 року відмовив у задовол енні заяви ОДПІ про поновлен ня строку на касаційне оскар ження, а касаційну скаргу на у хвалу Харківського апеляцій ного адміністративного суду від 25 травня 2009 року залишив бе з розгляду.

У скарзі до Верховного Суду України ОДПІ порушила питан ня про перегляд за виняткови ми обставинами та скасування ухвали касаційного суду і на правлення справи до цього су ду для вирішення питання про поновлення строку на оскарж ення у зв' язку з порушенням ним норм процесуального пра ва та неоднаковим порівняно з іншими справами застосуван ням однієї й тієї самої норми права - статті 212 Кодексу адм іністративного судочинства України (далі - КАС).

Перевіривши за матеріалам и справи наведені у скарзі до води, колегія суддів Судової палати в адміністративних с правах Верховного Суду Украї ни вважає, що скарга є обґрунт ованою і підлягає задоволенн ю з таких підстав.

Однією з основних засад суд очинства, визначеною пунктом 8 частини 3 статті 129 Конституці ї України, є забезпечення апе ляційного та касаційного оск арження рішення суду, крім ви падків, установлених законом .

Частиною 2 статті 212 КАС перед бачено, що касаційна скарга н а судові рішення подається п ротягом одного місяця після набрання законної сили судов им рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, пер едбачених цим Кодексом, а в ра зі складення постанови в пов ному обсязі відповідно до ст атті 160 зазначеного Кодексу - з дня складення постанови в п овному обсязі.

Суд касаційної інстанції , вирішуючи питання про понов лення строку на касаційне ос карження, встановив, що оскар жувана ухвала суду апеляційн ої інстанції була постановле на у присутності представник ів сторін, тому дійшов виснов ку, що їх було належним чином п овідомлено про її винесення. При цьому суд касаційної інс танції не взяв до уваги, що поз ивач міг визначити підстави такого оскарження тільки піс ля ознайомлення з повним тек стом ухвали. Сам по собі факт у часті позивача в судовому за сідання суду апеляційної інс танції не може свідчити про н еповажність причин пропуску ним строку на касаційне оска рження, за умови, що в порушенн я вимог частини 2 статті 167 КАС а пеляційним судом копія ухвал и йому не видавалася, оскільк и не була складена в повному о бсязі.

25 травня 2009 року Харківський апеляційний адміністративн ий суд оголосив лише вступну та резолютивну частини ріше ння, а з повним текстом ухвали , позивач мав змогу ознайомит ися тільки після її одержанн я (вхідний № 3305/10 від 14 липня 2009 року). Залишивши зазначену о бставину поза увагою, касаці йний суд дійшов висновку про відсутність підстав для пон овлення строку. Цей висновок є помилковим, оскільки не ґру нтується на вищезгаданих нор мах процесуального права.

Оцінюючи обставини, що пере шкоджали здійсненню процесу ального права на касаційне о скарження, на які заявник пос илається як на поважні, суд ма є виходити з оцінки та аналіз у всіх наведених у клопотанн і доводів і з того, чи мав заяв ник за таких обставин можлив ість своєчасно реалізувати п раво на касаційне оскарження .

За таких обставин ухвала Вищого адміністративного су ду України від 17 листопада 2009 року не ґрунтується на вимо гах процесуального закону, є незаконною і підлягає скасу ванню, а справа - направленн ю до цього суду для вирішення питання про прийняття касац ійної скарги.

Керуючись статтями 242, 243 Ко дексу адміністративного суд очинства України, колегія су ддів Судової палати в адміні стративних справах Верховно го Суду України

п о с т а н о в и л а:

Скаргу Ізюмської об' єднаної державної податково ї інспекції Харківської обла сті задовольнити.

Ухвалу Вищого адміністрат ивного суду України від 17 лист опада 2009 року скасувати, справ у направити до цього суду для вирішення питання про п рийняття касаційної скарги.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім вип адку, встановленого пунктом 2 частини 1 статті 237 Кодексу адм іністративного судочинства України.

Головуючий О.О. Терлецьки й

Судді М.Б. Гусак

В.Л. Маринченко

П.В. Панталієнко

Ю.Г . Тітов

Правова позиція

Суд касаційної інста нції, оцінюючи обставини, що п ерешкоджали здійсненню проц есуального права на касаційн е оскарження, на які заявник п осилається як на поважні, має виходити з оцінки та аналізу всіх наведених у клопотанні доводів і з того, чи мав заявн ик за таких обставин можливі сть своєчасно реалізувати пр аво на касаційне оскарження.

Не давши оцінки тій обстави ні, що у судовому засіданні су д апеляційної інстанції огол осив вступну та резолютивну частини рішення, а з повним те кстом постанови, сторона мал а змогу ознайомитися тільки після її одержання, касаційн ий суд помилково визнав немо жливим поновлення пропущено го строку на касаційне оскар ження.

СудВерховний Суд України
Дата ухвалення рішення25.05.2009
Оприлюднено19.04.2010
Номер документу8039493
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —21-2437во09

Постанова від 25.05.2009

Адміністративне

Верховний Суд України

Терлецький О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні