Справа №521/4074/19
Провадження № 2/521/2407/19
УХВАЛА
12 березня 2019 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Тополева Ю.В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу Якорь про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
11 березня 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Житлово-будівельного кооперативу Якорь про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування.
Суддя, дослідивши матеріали справи вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, так як вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так відповідно до ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до ст. 16 ЦК України, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Суд зауважує на тому, що спірні відносини виникли у зв`язку із визнанням права власності не нерухоме майно, а тому позовні вимоги носять майновий характер.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Предметом позову є наступне нерухоме майно: квартира розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до положень ст. 6 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання позову майнового характеру, визначається із дійсної вартості спірного майна на день подання позову.
Відповідно ст. 4 Закону України Про судовий збір розмір ставки судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 гривень., що підтверджується квитанцією № 19751479 від 06.03.2019 року, але розмір судового збору вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна,
З матеріалів справи вбачається, що в поданій заяві взагалі не вказана ціна позову, що позбавляє суд встановити належний розмір судового збору.
Суд роз`яснює, що дійсну ціну позову можливо встановити виходячи з загальновідомих реальних цін на аналогічні об`єкти нерухомості, або шляхом звернення до відповідних експертних та інших установ для визначення оцінки майна після визначення якої можливо встановити дійсну ціну позову.
Вищевикладене не дає підставу суду зробити висновок про належне оформлення позовної заяви у відповідності до ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З урахуванням викладеного, суд вбачає, що позивачу необхідно усунути недоліки позову: визначити ціну позову та доплатити належний розмір судового збору, тобто 1 відсоток від ціни позову.
Суд пропонує позивачу усунути вищезазначені недоліки позовної заяви з метою забезпечення повного захисту його прав та інтересів.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,-
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу Якорь про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування - залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.В. Тополева
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2019 |
Оприлюднено | 14.03.2019 |
Номер документу | 80402287 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Тополева Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні