Справа № 604/210/19
Провадження № 2/604/159/19
У х в а л а
07 березня 2019 року смт. Підволочиськ
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Роял Гейт про забезпечення позову,-
в с т а н о в и в :
Представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу за Договором безпроцентної позики № 11-01-19 від 11 січня 2019 року в розмірі 255586, 85 грн та судових витрат на суму 4794, 30 грн, посилаючись на те, що у визначений договір термін відповідач на порушення своїх договірних зобов'язань позику не повернув, на неодноразові прохання про добровільну сплату заборгованості жодним чином не відреагував, відмовився сплатити заборгованість.
Одночасно позивачем подано до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно, що належить ОСОБА_1, до набрання чинності рішення у справі заборонити будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти будь-які дії щодо рухомого та нерухомого майна відповідача.
В обґрунтування заяви посилається на те, що відповідач умисно тривало не виконує умов договору безпроцентної позики, на неодноразові прохання про добровільне виконання зобов'язання, вироблення взаємовигідного механізму відшкодування коштів не реагує, невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Розгляд заяви згідност.153 ЦПК України здійснюється судом без повідомлення учасників справи.
Оглянувши матеріали долучені до позову, а також матеріали долучені до заяви про забезпечення позову, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи інших осіб.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Так, зі змісту заяви про забезпечення позову не вбачається, в чому саме полягає необхідність у забезпеченні позову, належним чином не обґрунтовано необхідність застосування виду забезпечення позову у вигляді арешту, не вказано конкретне майно відповідача, не зазначена його вартість, та чи співмірна ця вартість ціні позову.
Відсутність зазначених відомостей позбавляє суд дійти висновку про наявність достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття таких заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а також визначитись із співмірністю заявлених позовних вимог саме таким заходам забезпечення позову.
З огляду на наведені обставини, суд вважає, що позивачем не доведено наявних підстав для вжиття заходів забезпечення позову зазначених у заяві, а тому в задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Роял Гейт про забезпечення позову - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя / підпис/
З оригіналом згідно
Суддя Н.Б.Сташків
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2019 |
Оприлюднено | 14.03.2019 |
Номер документу | 80413034 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні