ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"13" березня 2019 р.м. Одеса № 916/637/19
Суддя Господарського суду Одеської області Демешин О. А., розглянувши матеріали позовної заяви вх.суду № 654/19 від 12.03.2019 року,
за позовом Державного підприємства „Центр тестування мобільної техніки» (вул. Зелена, 1 с. Нерубайське, Біляївський р-н, Одеська обл., 67661, код - 23860359)
до відповідача ОСОБА_1 акціонерного товариства „ОСОБА_2Ес.Ем» (вул. Радісна, буд. 2/4, 65076, м. Одеса, ІПН216738326059)
про розірвання договору оренди та виселення
з підстав невиконання вимог
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.
Так, п. 2, 5, 8, 9, 10 ч. 3 162 ГПК України - позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позивачем у позовній заяві не вказано вищезазначених відомостей.
Так, з витягу з ЄДР судом встановлено, що юридичної особи, яка вказана в якості Відповідача: „Закрите акціонерне товариство „ОСОБА_2Ес.Ем» - не існує, а вказаний позивачем ІПН 216738326059 - не є кодом ЄДРПОУ юридичної особи взагалі.
Також позивачем не викладено обставин, якими обґрунтовується позов та не зазначено правових підстав позову.
Таким чином, позивач при зверненні до Господарського суду Одеської області з цим позовом не виконав вимоги п. 2, 5, 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Крім того, згідно ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
В даному випадку, до позовної заяви, яку підписав „В.О. директора» слід надати докази відповідних повноважень: копію наказу про призначення „В.О. директора» та витяг зі Статуту.
Також, згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Проте, позивач при зверненні до Господарського суду Одеської області з цим позовом не надав суду доказів відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім вказаного, згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України „Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI. (з наступними змінами).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України „Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
П.2., ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 6 вказаного Закону уразі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Пунктом 2.11. Постанови Пленуму Вищого господарського суджу України №7 від 21.02.2013р. „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» встановлено, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
За правилами ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік» у 2019 році встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривень.
Отже, при звернені до Господарського суду Одеської області з позовом про розірвання договору оренди нежитлового приміщення та виселення із займаного приміщення, Позивач мав надати суду докази сплати судового збору за дві вимоги немайнового характеру, тобто: 1921 грн. + 1921 грн. = 3842 грн.
Порушуючи наведені вимоги, Державне підприємства „Центр тестування мобільної техніки» доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, суду не надало.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, вказані обставини, є підставою для залишення позовної заяви без руху за наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Державного підприємства „Центр тестування мобільної техніки» до відповідача ОСОБА_1 акціонерного товариства „ОСОБА_2Ес.Ем» про розірвання договору оренди та виселення з підстав невиконання вимог - залишити без руху.
2. Позивачу усунути, встановлені при поданні позовної заяви недоліки, в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- вказати повне найменування відповідача, адресу його реєстрації, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, поштовий індекс; відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- надати суду правове обґрунтування позовних вимог, з посиланням на чинне Законодавство України;
- надати суду докази які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- надати суду підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- надати суду докази повноважень ОСОБА_3 (копію наказу про призначення „В.О. директора» та витяг зі Статуту).
- надати суду документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку на суму 3842,00 грн., або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
3. Роз'яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили в день прийняття та не підлягає оскарженню.
Суддя О.А. Демешин
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2019 |
Оприлюднено | 14.03.2019 |
Номер документу | 80417668 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні